Labdarúgás: Orosz szétbombázta a váci előnyt + FOTÓK

2012. május 12., szombat

A szezon legfordulatosabb találkozóján három mesteri Orosz-bombával kétgólos hátrányból sikerült fordítania a Szegednek, amely ezzel a győzelmével elhagyta a kiesőzónát.

A szezon meccse - így illette több szurkoló is a Vác elleni sikert a mérkőzés után. Az biztos, hogy a lelátón úgy forrt a hangulat, mint abban a bizonyos tejes lábosban, amit a tűzhelyen felejtenek. Régen hallható szurkolás költözött ma vissza a SZVSE-stadionba. De haladjunk sorjában. Ehhez a katarzishoz kellett egy zuhanás, amit az első félidő védelmi megingásai okozhattak. A vendéggóloknál mindkét esetben megvolt a létszám, a védők a helyükön, de mégis el tudott szakadni egy-egy fehér mezes. Előbb

Albert

, majd

Rusvay

fejelhetett teljesen szabadon. A kék-feketék mai erejét azonban mi sem bizonyította jobban, minthogy a korai pofonok ellenére sem adták fel, sőt a kiállítás okozta újabb sokk sem szegte kedvüket. A félidő végéig kiegyenlítettek. Itt azért meg kell jegyezni, hogy a hetek óta csúcsformában játszó

Orosz

bombái találtak ismét utat a váci hálóba. A második játékrészben jellemzőbb volt a vendégek akcióra a tanácstalanság, mint a veszély. Talán két gólhelyzetgyanús szituációban kellett bizonyítania a szegedi védelemnek. Ez többek között annak is köszönhető, hogy Orosz az 51. percben triplázott, egy mértani pontosságú tekerése kötött ki a ficakban, így válhatott még inkább magabiztossá a hazai gárda. Olyan perceket szurkolhattak végig a lelkes drukkerek, melyek közé egy csepp kétely sem csordogált afelől, hogy a 3-2-es szegedi előny negatív irányba változhat. És bizony a hármas sípszó után ismét egy győzelmet húzhatott be a Tóth-legénység, amivel egyre távolabb tolódhat a kiesés rémisztő képe.

Az NB II Keleti csoport 27. fordulójában:

Szeged 2011 - Dunakanyar-Vác

3-2 (2-2).

Szeged, SZVSE-stadion 500, vezette: Berger József.

Belecan - Lackó, Toca, Tóth, Radnai, Geiger, Ulvicki, Kis, Brobély (Bamba 46'), Orosz (Guzsik 85'), Folmer (Podonyi 56'). Vezetőedző: Tóth Bálint.

Vác:

Héger (Palásthy D. 46') - Hegedűs, Páles, Andrejcsik (Michel 77'), Tányéros, Albert, Rusvay, Arany (Berki 46'), Króner, Palásthy N., Gulyás. Vezetőedző: Híres Gábor.

Orosz 3 (37', 46', 51'), illetve Albert (29'), Rusvay (33')

Kiállítva:

Borbély (39'), illetve Gulyás (87') Tóth Bálint:

"Az, hogy 2-0-ról sikerült csapatomnak fordítania, főleg az alázatnak, az akaratnak és a becsvágynak köszönhető. Játékosaim minden mozdulattal bizonyítani szeretnék, hogy nemcsak a bennmaradásra, de ennél többre is méltók. Azonban tisztában kell lenni azzal, hogy még koránt sincs vége a bajnokságnak, 36 ponttal nem lehet még bennmaradni - előttünk a feladat, szorgalmasan gyűjtögetni kell a pontokat."

Híres Gábor:

"Kétgólos előnnyel és egy emberfórral meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Ha ezt tekintjük, magunknak köszönhetjük a sikertelenséget."

VÉGE 93' Belecan húzott le a végén egy felívelést magabiztosan. Vége a találkozónak. Zeng a "Szép volt, fiúk!" 90' A játékvezető 3 percet hosszabbít.
87' KIÁLLÍTÁS! Műesésért második sárgáját kapta meg Gulyás. Belecan pedig reklamálásért az elsőt. 85' Vastapstól kísérve jött le Orosz, Guzsik váltotta a hajrára. 85' Berki előrevetődve csúsztatott alig fölé. 83' Orosz fordult le 7 méterre a váci kaputól jobb oldalon, s a rövid sarok fölé bombázott. 82' Gulyás kapott sárgát. 82' Rusvay csúsztatását fogta könnyedén Belecan. 80' Váci próbálkozás, előbb Michel lövése akadt fenn a védőfalban, majd Berki fejese szállt mellé. 77' Michel jött fel Andrejcsik helyére. 76' Hegedűs is besárgult. 75' Króner kapott sárga lapot. 74' Meddő vendégtámadások, Lackóék továbbra is könnyedén hárítanak. 70' Egy újabb életveszélyes Orosz-átlövés egy hosszúra sikerült szöktetés miatt marad a támadó lábában. 69' Kisebb rohamokkal próbál betörni a szegedi kapu előterébe a vendégcsapat, de most jól zárnak Tocáék. 67' Belecant lepte meg kissé egy távoli lövés, de másodjára tisztázott. 65' Most a váciak építettek fel egy akciót, mely végül egy bal oldalról keresztbe lőtt labdával Belecan kezében kötött ki. 60' Zeng a "Hajrá, Szeged!" a lelátón. Orosz 20 méteres átlövését a jobb alsó sarokból kotorta ki Palásthy D. 56' Csere a Szegednél. Folmer helyére Podonyi állt be. Nagy lendületben a hazai gárda, folyamatosak a rohamok. 51' GÓÓÓL! Ismét Orosz! Folmertől kapott labdát a jobb oldalról, egyet tolt rajta, majd 22 méterről hatalmas bombát akasztott a jobb felsőbe. 3-250' Orosz szabadrúgása ezúttal 25 méterről szállt alig mellé. 46' Cserék: Geigert Bamba válotta a Szegedben. A Vác lehozta kapusát, Hégert, Palásthy D. ment fel, Arany helyett pedig Berki állt be. SZÜNET 46'GÓÓÓL! Orosz középről elvégzett 28 méteres szabadrúgását nézte be Héger. Hasonló bomba, hasonlóan szitáló labda, mint az első góljánál, a kapus elvetődve lepkézte be. 2-244' Egy bizonytalanság után a bal oldalon törték fel a szegedi védelmet, Rusvay ziccerben ugrott ki, de Belecan kivetődve, bravúrral fogta a labdát. 41' Geiger a bal oldalon került a védők mögé, keresztbe lőtt, majd egy kavarodás után Ulvicki 16 méterről vállalta el, a váci kapus nagy bravúrral tornázta ki a bőrt a felsőből. 39'KIÁLLÍTÁS! Borbély második sárgáját kapta meg: tíz főre olvadt a hazai gárda. 37'GÓÓÓL! De micsoda találat! Orosz hasonló távolságról, mint a múlt héten, 35-38 méterről egy szabadrúgást suhintott kapura bődületes erővel. A szitáló lövés megtévesztette Hégert, s a felső léc alá vágódott. 1-233'GÓÓÓL! Hideg zuhany! A bal oldalon most Palásthy ment el szabadon, beadása a két védő között felugró Rusvayt találta meg, akinek stukkolását kapufára tolta Belecan, de a kipattanót bekotorta a támadó az alapvonalról. 0-229'GÓÓÓL! Egy jobb oldali beadás után előzte meg védőit Albert, 3 métereres fejesét estében még bravúrral védte Belecan, de a felpattanó labdát másodjára már az üres kapuba fejelte a váci játékos. 0-128' Orosz lőtt erősen keresztbe jobb oldalról, a hosszún érkezett Kis, de az üres kapu mellé passzolt 5 méterről. 27' Most a Szegedből Borbély is kapott egy figyelmeztetést. 26' Arany kapott sárga lapot. 22' Egy kiugratás után 40 méterről iramodott meg Folmer a jobb oldalon, az érkező Orosz elé passzolt, de szögletre mentette a hazai védelem a keresztbe lőtt zsugát. 20' Arany jobb oldalsó szabadrúgását fejelték ki a kék-feketék. 17' Króner ment le a jobb oldalon, veszélyes szögből szögletre sikerült szerelnie Radnainak. 15' Az első szögletet a Vác rúghatta, sőt, mindjárt kettőt is, de veszélytelenek a sarokrúgások. 13' Folmer vállalkozott lövésre a balösszekötő helyéről mintegy 20 méterről, tekerése veszélyesen csapódva szállt fölé. 11' A jobb oldalon Folmer az alapvonalról kanalazta a kapu előterébe a zsugát, Kis belsővel pörgetett bele, csak centikkel gurult el a labda a bal kapufa mellett. 9' Orosz átlövése alig ment mellé. 7' Kis ziccerben ugrott ki a leshatárról, a partjelző zászlója azonban lendült. 5' Egy gyors labdakihozatalból indult a szegedi támadás. Orosz kapott labdát a jobb oldalon, majd egy csel után a 16-oson belülre játszotta magát, 15 méteres, hosszú sarokra tartó lövését vetődve védte Héger. 1' A Vác kezdte a játékot. 17.30: Felhangzik a "Még nem elég!" kezdetű Szeged-induló, kivonulnak kezdéshez a csapatok. A hazai gárda a megszokott kék-fekete csíkos felsőben és fekete alsó szerelésben, a vendégek tiszta fehérben futballoznak majd. 17.20: Bár estére az előrejelzések szerint eléri a vihar térségünket is, jelenleg felhőknek se híre, se hamva, kellemes a kora nyári meleg. Egyelőre mintegy 100-150 néző a lelátón, a csapatok befejezték a melegítést, az öltözőbe vonultak felölteni a harci dresszt. 17.15: Üdvözöljük olvasóinkat a SZVSE-stadionból, ahol ma igen nagy a mérkőzés tétje: ha Laczkóék behúzzák zsinórban a negyedik győzelmet a Vác ellenében, akkor - mivel a REAC pénteken kikapott - elhagyja a kék-fekete alakulat a kiesőzónát. Pénteki eredmény: REAC - Balmazújváros 2-5Beharangozó írásunk esélylatolgatással, edzői nyilatkozattal és történeti visszatekintéssel ide kattintva olvasható el.