Médiafocival búcsúzott a drukkerektől a Szeged Beton + FOTÓK

2012. május 17., csütörtök

Csütörtök este remek hangulatú, valódi közönségszórakoztató kispályás labdarúgó-mérkőzést vívott a magyarkupa-győztes, bajnoki bronzérmes A-Híd Szeged Beton VE és a szegedi médiacsapat.

Mint

Vincze Balázs

, a Szeged Beton vezetőedzője előzetesen elmondta, a barátságos futballgála célja az volt, hogy egy szórakoztató program keretében a nyári pihenőre készülő csapat elbúcsúzhasson a szurkolóktól. Az újszegedi Kisstadionba kilátogató, ultrák vezette szurkolók valóban remekül szórakoztak, bár a mérkőzés első felében kedvenceik némiképp alárendelt szerepet játszottak a médiacsapattal szemben, ami igazolni látszott a bemelegítés során látottak sugallta papírformát. (Mint az Európa-bajnok

Kiss Csaba

a mérkőzés után közölte: "Azt hittem tíz lesz közte..."). Miután megtörtént a közös fotózkodás a drukkerekkel, az első tíz percben a tollforgatók együttese dominált,

Gyúrós István, Bigors "DJ Bigiboy" István, Süli Róbert

Mádi József

veszélyeztették a

Turzai Gábor

védte Beton-kaput, ám a bekk szárazon otthonosan érezve magát a ketrec előtt, magabiztosan hárította a félmagas kísérleteket.

Molnár Dávid

személyében pedig az egyik leghathatósabb segítséget kapta, a vízilabdakapus szinte minden bepasszt blokkolt védekezésben, nem lehetett mellette ellőni a labdát. A mérkőzést az első perctől az utolsóig végigjátszó

Juhász Zsoltról

kiderült, hogy szárazon és lábbal is jól osztogatja a labdákat, így a félidő közepén némi fordulat állt be, amikor előbb egy ajtó-ablak helyzetet, majd

Juhász György

technikai igazgató két veszélyes kísérletét hárította bravúrral

Dobó Csaba

kollégánk a médiakapuban. Végül mégis góllá érett a Beton fölénye, miután

Rau Zoltán

TRX-edző - s egyben első félidei játékvezető - büntetőt ítélt, melyet a vízben biztoskezű ítéletvégrehajtó Kiss Csaba két kapufa érintésével bombázott a hálóba. Nem tudta azonban sokáig őrizni előnyét a Beton,

Dlusztus T. Imre

remekül eltalált 8 méteres lapos lövése Turzai kapujának jobb alsó sarkában kötött ki, így 1-1-es döntetlen állással jöhetett a szünet.

Fordulás után a médiakapuba Teleki "Teca" Zsolt, a bíró síp mögé pedig az olimpikon súlyemelő Nagy Péter állt. Hogy változott-e a játékvezetői felfogás, az talán örökre rejtély marad, mindenesetre rövidesen megszerezte a vezetést a médiacsapat Bittmann Emil révén (1-2). Nem sokkal később azonban jött az egyenlítő találat, a mezőny legmagasabbja, Somogyi Balázs jól eltalált lökete Teca kapujába vágódott (2-2). Mivel az előzetes várakozások nem igazolódtak, nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a média képviselői, s egy szépen kipasszolt akciójuk végén Bigors, alias DJ Bigiboy mattolta Turzait, majd nem sokkal később Dlusztus újabb remek lapos lövése gurult a hosszú alsóba (4-2). Nem adták fel a pólósok, Kiss Csaba talán a meccs legszebb találatát jegyezhette, miután egy hosszú indítást pazarul vett le, tolt egyet rajta, majd kilőtte jobb alsó sarkot (4-3). Sőt, egy vitatható büntetőből egyenlíthetett volna is a Vincze-csapat, ám Kiss Csaba magasan fölé durrantott. A mérkőzést végül Mádi élesen belőtt labdája döntötte el, melybe a hosszú kapufánál Süli ért bele, behúzva az ötödik strigulát a zsurnaliszták neve mellé. Bár a pólósok előtt még adódott lehetőség, maradt az 5-3, a médiacsapat diadala. Az igazi győztes azonban a sport szeretete volt ezen a csütörtök estén, meg a hűséges drukkerek, akik együtt ünnepelhettek játékossal és újságíróval, s együtt fogyasztották mindannyian a tálca remek szerb Lav sört, illetve a pólósok részéről a médiásoknak átadott gigantikus üvegnyi pezsgőt. Várjuk a következő médiafocit, bárki is legyen az ellenfél!

Barátságos labdarúgó-mérkőzés:

A-Híd Szeged Beton VE - Szegedi Médiaválogatott 3-5 (1-1) Szeged, Kisstadion, Bástya-pálya, 50 néző. Vezette: Rau (I. félidő), Nagy P. (II. félidő) Szeged Beton: Turzai - Somogyi, Hegedüs, Juhász Zs., Kiss Cs., Molnár T. Csere: Vincze, Molnár D., Bálint, Juhász Gy. Médiaválogatott: Dobó - Bittmann, Papp Z., Süli, Mádi, Gyúrós. Csere: Teleki (kapus), Bigors, Fekets, Dlusztus T., Horváth L. Gólszerzők: Kiss Cs. 2, Somogyi, ill. Dlusztus T. 2, Bittmann, Bigors, Süli.