Labdarúgás: pontot mentett a Mórahalom az Ásotthalom ellen + FOTÓK

2012. május 30., szerda

Fantasztikus mérkőzésen nem bírt egymással a két nagy rivális. Hiába vezetettek kétszer is Szűcs Krisztiánék, Tóth Ákos csapata kiharcolta az ikszet, mely a Sándorfalva botlása miatt igen értékes.

Régen várunk már a megye élvonalában egy ilyen ízig-vérig rangadóra! Megvolt minden, ami kell: sok gól, büntetők, fordulat, tüzes hangulat és helyenként a tetszetős játék sem maradt el. Ahogy kell, az első percekben a házigazdák magukhoz vették az irányítást, szervezték a játékot, csakhogy az Ásotthalom kontráiban látszott, hogy van átütőerő, és bármikor pontot érhet egy-egy elfutás. Ráadásul a hazaiak labdabirtoklása sem volt teljesen meggyőző, főként a vendégek vezető találatát követően, ahol kisebb csődöt jelentett a homokháti védelem. És mindegyik találatnak megvolt a maga üteme, s bizony rímeltek is egymásra. Az első gól egy fejessel kísért összjátékból érkezett, ahogy az egyenlítő találat is, és mindkettőnél sakk-mattra játszották ki a védelmet a támadók. A következő "páros" pedig két értékesített büntetőből született, na persze drukkerek mindkettőnél fogalmaztak meg kételyeket. A hajrában 2-2-es állásnál aztán úgy felpörögtek az események, hogy öröm volt nézni, mindkét csapat futószalagon szállította a helyzeteket, és ha most egy Volán-meccs levegőjébe szaglászna a tudósító, visszafogottabban szimatolna, így azonban tétovázás nélküli lehet kijelenteni, bizony mindent egybevetve a döntetlen igazságosnak tűnik, amit egy jó iramú, változatos és látványos meccs szült.

A megyei I. osztály 31. fordulójában:

Mórahalom VSE - Ásotthalom TE 2-2 (0-1).

Mórahalom, 500 néző, vezeti: Wittmann János.

Mórahalom:

Stankovics - Kothencz P., Udvari, Gyimesi, Mészáros, K. Tóth, Siha (Bokányi 26'), Vojnic-Zelic, Lázár (Patarcic 82'), Tóth A., Szőke. Edző: Tóth Ákos.

Ásotthalom:

Ábrahám - Szűcs K., Rencsár, Németh, Szlobodnyik, Kothencz L. (Frank 85'), Pataki, Bárdosi, Hatvani, Baji R. (Somlyai 82'), Vastag Sz. (Papp R. 75'). Edző: Hevesi Tibor.

Gólszerző:

Kothencz P. (65'), Szőke P. (11-esből 82'), illetve Szlobodnyik G. (22'), Szűcs K. (11-esből 74')

Ifi: 6-0

Tóth Ákos:

"Színvonalas mérkőzésen, heroikus küzdelemben egy győzelemmel felérő döntetlent sikerült kiharcolnunk. Az Ásotthalmot is dicséret illeti a teljesítményért."

Hevesi Tibor:

"Mi győzni jöttünk Mórahalomra, úgy is alakult a mérkőzés, hogy három ponttal térhetünk haza, de már nem először fordul elő velünk, hogy a játékvezető belenyúl a rangadóinkba: nem tartom jogosnak az ellenünk ítélt büntetőt. Kiválóan játszottak a srácok, az ellenfelünknek meg sok sikert kívánok a bajnokság megnyeréséhez."

Kedves Olvasók, a Sándorfalva Mindszenten játszott 2-2-t, a Mórahalom pedig odahaza az Ásotthalom ellen. Így Szőkéék előnye továbbra is négy pont, s úgy is a saját kezükben a sorsuk, hogy az üldöző egy meccsel többet játszhat még!(A HFC II. 1-0-ra verte a Csanádpalotát. További eredmények külön cikkünkben.)92. perc: Ebben a pillanatban vége, megosztoztak a pontokon a felek egy nagyszerű találkozón! 90. perc: Letelt a rendes játékidő, kettő perc a ráadás! 87. perc: K. Tóth 22 méteres lövése tartott kapura, Ábrahám szépen tolta ki a bal alsóból. Meglesz-e az értékes mórahalmi siker, miközben pontokat hullajtott a Sándorfalva? Vége Mindszenten, Duba Tamás egyenlíteni tudott, egy jobb oldali beadást fejelt a hálóba. Mindszent - Sándorfalva 2-2 tehát, egy pontot szerzett a másik bajnokaspiráns.85. perc: Sorozatos cserék mindkét félnél, igyekeznek frissíteni a hajrára a trénerek. Parázs végjátéknak lehetünk tanúi, igazi futballélmény ez a derbi! 82. perc: GÓÓÓL 2-2! Szőke a jól mozduló Ábrahám mellett a kapu bal oldalába varrta a büntetőt. A hazaiak 33 esztendős kapitánya 23. gólját érte el. 81. perc: Mórahalmi büntető! Hatalmas veszekedés a pályán és azon kívül is. K. Tóth cselezgetett a tizenhatoson belül, majd Rencsárral ütközve (annak ölében) elesett, ez is tizenegyes a bíró szerint... A vendégek tiltakozása sem változtathat az ítéleten. 79. perc: Komoly helyzetek mindkét oldalon! Baji Renátó - aki nagyon él - futott versenyt ezúttal Vojnic-Zelicet, esernyőt tartott fölé a tizenhatos vonalánál, majd ziccerben fölé durrantott. A másik kapunál egy átívelt labda után hatalmas bravúrral védett egy fejest Ábrahám, végül felszabadítottak a védők. 77. perc: Támadgat a Mórahalom, miközben egyre paprikásabb a hangulat a nézőtéren, de a pályán is. Durvaságról viszont szó sincs! Helyzetjelentés Mindszentről! Vezet a hazai gárda a Sándorfalva ellen. A leshatárról ugrott ki Antal Sándor, s elpasszolta a kifutó Vasas mellett a labdát. Mindszent - Sándorfalva 2-1! Ennek nagyon örülhetnek a mórahalmiak.74. perc: GÓÓÓL 1-2! Ismét előnyben az Ásotthalom, Szűcs tizenegyesből talált be. Történt, hogy Baji betört jobbról a büntetőterületen belülre, majd Mészárossal futott versenyt, s ügyesen belépett elé, majd átesett a lábán. A bíró azonnal tizenegyest ítélt a partjelző beintésére, s sárgát is adott a mórahalmi védőnek. Szűcs Krisztián a bal felsőbe lőtt, úgy, hogy Stankovics már csak beljebb tudta segíteni a bőrt! A 33 éves csapatkapitány ötödször volt eredményes a sorozatban. 71. perc: Pataki forintos labdát adott a középkörtől a két védő között kiugró Bajinak, aki az ötös vonalán az alapvonalig tört, nagy erővel centerezett, Vastag pedig a kapu torkában centikkel maradt le a beadásról. Óriási lehetőség volt, fellélegezhettek a mórahalmi drukkerek! 67. perc: Bárdosi Nándor kapott szövegért sárgát. Ezt megelőzte egy nagy mentés a hazai kapustól. A védők rosszul számítottak ki egy hosszú felívelést, Baji startolt ügyesen, Stankovics párducvetődéssel ütötte le a fejéről a labdát. Az ásotthalmi játékost ápolni is kellett az esetnél. 65. perc: GÓÓÓL 1-1! Egyenlített a Mórahalom. Szőke szakadt el emberétől, majd kapott mélységi felívelést, amit nem kapura fejelt, hanem zseniálisan a hosszún érkező Kothencz Péter elé. A társ 5 méterről lőtte ki nagy erővel a jobb alsót! A 40 esztendős focista szintén a harmadik gólját szerezte a bajnokságban, mint Szlobodnyik. 25 perc van hátra, hogy döntésre vigyék a felek! 60. perc: Felélénkült a találkozó! Előbb egy labdaszerzésből kontrázott az Ásotthalom. Pataki passzolt ki jobbra Bajinak, aki 20 méterről rá is zúzta, centikkel ment a bal kapufa mellé a zsuga! Ismét gyorsan jött a felelet: K. Tóth egyedül húzta meg a bal szárnyon, becsapta Szűcsöt, középre tekert, ahol több társ is követte az akciót, ám Ábrahám merész vetődéssel elütötte a bőrt a lábak elől. Időközben Mindszent - Sándorfalva továbbra is 1-1. Egyre jobban parázslik a csata, a vendégek az előbb kihagytak egy nagy helyzetet. Bárhogy is áll a mórahalmi rangadó, ők győzelmi kényszerben futballoznak...56. perc: Ábrahámnak kellett a mezőnybe öklöznie egy bal oldali mórahalmi szabadrúgást. A másik kapu előtt Vastag bólintott egy beadás után, de éppen Stankovics kezébe. 51. perc: Gyönyörű ásotthalmi támadás futott végig: a balösszekötő helyén Pataki és Vastag háromszögezett, majd a bal szárnyon Németh érkezett fel, keresztbe passzolt, s a védőfalról Patakihoz perdült vissza a bogyó. A középpályás 20 méterről tüzelt, s a jobb kapufa mentette meg a hazaiakat a második góltól! 49. perc: Egy-egy beívelést jegyezhettünk fel, a kapusok a levegő uraiként könnyedén szedték le ezeket. Még egy részeredmény: HFC II. - Csanádpalota a szünetben Domonkos góljával 1-0.46. perc: Csere nem történt a szünetben, a vendégek folytathatják a játékot. Rögtön egy óriási helyzet! Szűcs előreívelésére Baji és Vastag startolt. Udvari elengedte a labdát, Vastag azonban utolérte, 5 méterről kapásból lőtt, alig a rövid mellé. Mindszenten összességében kiegyenlített a játék, nagyon enyhe mezőnyfölényben futballoznak a látogatók, ám veszélyes kontrákat vezet a hazai együttes is. Nem sokkal a szünet előtt a sándorfalvi Bitó Attila került ziccerbe, egyedül állt a kapussal szemben, ám elhibázta a lehetőséget. A félidőben így Mindszent - Sándorfalva 1-1.SZÜNET!45. perc: Egy-egy támadást ügyesen akasztottak meg lesen a vonalban felálló védelmek. Egy időn túli mórahalmi szöglet érkezett még jobbról, K. Tóth bólintott, egy méterrel mellé. Ez volt az utolsó jelenet, vége az első játékrésznek. Mórahalmon tehát 1-0-ra vezet a vendég Ásotthalom 41. perc: K. Tóth cselezte magát a bal oldalon egészen az alapvonalig, élesen keresztbe lőtt, s a hosszún érkező Lázár elől az utolsó pillanatban tisztáztak szögletre a vendégek. A sarokrúgást követően fel tudtak szabadítani Hevesi Tibor és Gyenge Balázs fiai. 37. perc: Ismét a vendégek támadtak, Pataki 20 méterről, középről keresztbe lőtte Bárdosinak, aki félfordulattal egyből kapura húzta 16-ról, a kísérlet azonban az egyik védő hátáról levágódott. Azonnal válaszoltak viszont a fehér mezesek! Szőke kapott labdát az ötös vonalán, Szűcs állt mögötte, s végül elpöckölte a bogyót a gólra éhes támadó elől, aki már készült kapura fordulni! 33. perc: A meccs első szögletét az Ásotthalom végezte el. Szűcs éles, erős tekerését Stankovics magabiztosan bokszolta ki. Elmondható egyébként, hogy sportszerű a találkozó. Kemény, férfias a küzdelem, de szerencsére nincs sok fault. GÓÓÓL!Egyenlített közben a Mindszent a Sándorfalva ellen. Egy szöglet utáni fejest Vasas kapus még védett, ám Bartucz Márk a kipattanót a levegőből a kapuba sarkazta: Mindszent - Sándorfalva 1-1.30. perc: Szűcs indításával Hatvani futott el a jobb szárnyon, centerezése Vastag felé szállt, de végül a kapu mögé kanyarodott. Bajban a Mórahalom! 26. perc: Szegény embert még az ág is húzza! Hátrányba került a Mórahalom, majd kényszerű cserét kellett eszközölnie. Siha Zsolt jobb oldali szabadrúgáshoz készülődött az oldalvonal környékén. Olyan rosszul találta el végül, hogy megsérült, s le is kell cserélni szegényt. Bokányi Balázs érkezett. 22. perc: GÓÓÓL 0-1! Vezet az Ásotthalom! Rövidzárlat a mórahalmi védelemben: egy bal oldali szabadrúgást Vastag a tizenegyespontnál csúsztatott meg, a hosszú oldalon a kapufától 2 méterre ez a teljesen üresen hagyott Szlobodnyik Gábort találta meg. Ő maga elé, a földre fejelte a bőrt, ami a rövid sarokba pattant végül a megdermedt Stankovics mellett! A vendégek kemény kötésű, 28 esztendős futballistája egyébként szezonbéli harmadik találatát érte el. 21. perc: Újabb hazai lehetőség: Vojnic tört az alapvonalig a jobb oldalon, ígéretes centerezését a kapu torkából vágták ki az ásotthalmiak. Az ellentámadásnál Udvari rövidre sikerült hazaadása borzolta a kedélyeket, Vastag még bele tudott piszkálni, de Stankovics kapus lábbal mentett. 20. perc: Az első igazán veszélyes helyzet az ásotthalmi kapu előtt. Bal oldali mélységi felívelést Kothencz Péter 8 méterre vett át a kaputól, s a hosszúra stukkolta. Ábrahám előrevetődve hárított. 17. perc: Az utóbbi percekben bár enyhe mezőnyfölényben futballozik a Mórahalom, a látogatók rendkívül precízen és gyorsan kontráznak a megszerzett labdákból. Előbb Szűcs ment el szépen középen, indítása centikkel volt hosszú Vastagnak, majd Baji Renátó sprintelt veszélyesen a bal oldalon, s csak szabálytalan eszközökkel tudták megállítani. GÓÓÓL!Gyorshír Mindszentről! Vezetést szerzett a vendég Sándorfalva: egy bal oldali szabadrúgást követően az egyik hazai védő csúsztatott kapujának hosszú sarkába. Ezzel az öngóllal tehát Mindszent - Sándorfalva 0-1.13. perc: Mészáros tört előre a bal szárnyon, majd a tizenhatos sarkáról lőtt, Ábrahám a rövidnél magabiztosan hárított. 9. perc: Ezúttal a vendégek is előremerészkedtek. Szűcs Krisztián ért fel egy támadáshoz, s 28 méterről rá is szúrta. Jó erejű lökete a mórahalmi hálóőr ölében halt el. 6. perc: Vojnic-Zelic kapott egy mélységi indítást, de nem érhette utol, mert a kapujából nagyszerűen kirobbanó Ábrahám rácsapott a lasztira, megelőzve a támadót. 4. perc: Időközben egyébként a Mórahalmot üldöző Sándorfalva Mindszenten vendégeskedik. Ott is 18 órakor kezdtek, s terveik szerint folyamatosan beszámolunk majd annak a meccsnek az állásáról is. 3. perc: A hazaiak részéről Vojnic-Zelic átlövése pattant le a falról, amiből a vendégek építettek akciót. Bárdosi a balösszekötő helyéről ballal lőhetett, de kissé eltörte a bogyót, ami Stankovics kezébe pattogott. 1. perc: Tiszta fehérben a hazai gárda, a vendégek pedig sárga felsőben, fekete nadrágban és sportszárban futottak ki a zöld gyepre. A kezdőrúgást egy kisfiú végezte el Barcelona-mezben, majd Szőke Péter és Tóth Attila indította valójában útnak a labdát. Lássuk akkor, mire mennek egymással a riválisok! 17.55: Hatalmas várakozás előzi meg a rangadót. Egy órával ezelőtt egy kisebb zápor frissítette föl a levegőt. Tömött sorokban érkeznek a drukkerek, lassan 4-500-an is lehetünk. Mindkét oldalon akadnak hiányzók. A Mórahalomnál Lóczi Péter, Kovács Zoltán, Bálint Dániel, Rau Zoltán és Tóth Lukács sérült, míg az Ásotthalomnál Fődi Zsolt, Vastag Balázs és Tari Tamás eltiltott. 17.50: Köszöntjük olvasóinkat Mórahalomról, ahol javában zajlik már a melegítés.

Csúcsrangadó következik a megyei I. osztályban! Négy fordulóval a vége előtt a Mórahalom 74 ponttal vezeti a tabellát a 70 pontos (egy mérkőzéssel kevesebbet teljesített) Sándorfalva, valamint a 65 pontos Ásotthalom előtt. Szerdán a harmadik az éllovashoz látogat. Olyan meccsre készülünk, mely jóval többről szól, mint "csak" a pontokról és az érmekről! A bajnoki címre egyébként reálisan már csak a Mórahalomnak és a Sándorfalvának van esélye: a hazaiak nem engedhetnek meg maguknak botlást, ezért iszonyatosan eltökéltek, ám a vendégek is kettőzött elszántsággal vetik majd magukat a harcba! Az őszi szezonban nem tudták megrendezni a két együttes összecsapását, emlékezetes és sajnálatos körülmények között a 2012. november 13-ára kiírt (arany)derbi meg sem kezdődhetett, mivel eltűntek az ásotthalmi igazolások és sportorvosi engedélyek. A dokumentumok ugyan később megkerültek, de mivel a rendőrségi vizsgálat sem tudott fényt deríteni rá, mi történt, a meccset 3-0-lal a Mórahalom kapta meg. Mindkét részről vádak hangzottak el a másikkal szemben, ez a feszültség és frusztráció minden bizonnyal érezhető lesz a szerdai találkozón - ugyanakkor csak remélni lehet, hogy nem durvaságra, hanem minél jobb teljesítményre ösztönzi a feleket. Mivel szeretnénk azért egy kis (futball)történeti visszatekintéssel is szolgálni, még egy szezonnal előrébb kell lapoznunk a megyei labdarúgókrónikában. A 2010/11-es bajnokságban – melyet a Mórahalom a Kistelek mögött másodikként, az Ásotthalom harmadikként fejezett be – először Ásotthalom mérték össze erejüket. A vendégek 2-1-re győztek úgy, hogy Takács Gábor 8. és Szőke Péter 17. percben szerzett góljaira Németh Péter a 42.-ben tudott felelni. Tavasszal aztán alaposan visszavágtakHevesi Tibor fiai: idegenben 2-0-s félidőt követően 3-0-ra diadalmaskodtak. Ekkor Ottlik Roland a 36. percben talált a hálóba, Bárdosi Nándor a 44.-ben duplázta meg az előnyt, Baji Renátó pedig az 55.-ben vitte be a kegyelemdöfést. Pillantsuk a góllövőlistára is – érdemes, hiszen igazi mesterlövészek futballoznak mindkét együttes mezében. A 23 gólos kisteleki Koncz Miklós mögött a mórahalmi Szőke Péter példának okáért (a csongrádi Nagy Ádámmal holtversenyben) a második helyen áll. Klubtársai közül Tóth Attila 16, K. Tóth Gyula 13 alkalommal mattolta a portásokat. Az ásotthalmiak közül Baji Renátó 13, Hatvani József és Vastag Szabolcs 10-10 góllal emelkedik ki. Ezen a mérkőzésen azonban feltehetően semelyik kiválóság szeme előtt nem a "megyei aranycipő" lebeg majd, sokkal inkább a siker, mely meghatározó jelentőséggel bírhat a pontvadászat végkimenetele szempontjából.