Kosárlabda: győzelemmel búcsúzott, de 14. lett a Kosársuli

2012. május 20., vasárnap

Fantasztikus első negyedet követően, a második játékrész elején már 23 ponttal is vezetett a Kosársuli a kecskeméti főiskolások elleni helyosztó visszavágóján, de a folytatásban mégsem sikerült megőrízni legalább tíz pontot az előnyből, így a sárga-kékek a 14. helyen zárták a számukra igencsak felemásra sikeredett 2011-2012-es bajnoki évet.

Vas Péternek

volt hasonló válasza (2. perc: 6-6). A hazaiak bedobója, Vas remekül elkapta a fonalat, sőt

Kuklának

a támadóidő végét jelző dudaszó pillanatában elért kosarával hat ponttal elhúzott a Kosársuli (5. perc: 14-8).

Kovács Barnabás

triplájára

Mócsai

és Vas duplával válaszolt, sőt Kukla palánk alatti találatával ledolgozta a kecskeméti találkozó kilenc pontos hátrányát a vásárhelyi gárda (7. perc: 21-11). Időt is kért a főiskolások edzője,

Forrai Gábor

, de ez sem tudta megállítani a fantasztikusan játszó hazaiakat. A negyed utolsó két percében Kukla, Vejinovics és

Czibere

büntetője mellett Vas szórt egy újabb triplát és 29-12-vel zárták a negyedet a csapatok. A hazai varázslat a második negyed első két percében tovább folytatódott,

Schéda

két dupláját követően Vejinovics szerzett látványos korsarat (12. perc: 35-12). Időt kértek a vendégek és

Forrai

edző az egész csarnokot betöltő hangerővel üvöltött riadt szemű tanítványaival. Lehet, hogy a fiatal kecskemétieknek ez kellett ahhoz, hogy felébredjenek, mert a következő négy percet 18-2-re nyerték miközben négy triplát is elsülyeszettek a hazai kosárban (16. perc: 37-30) és máris eltüntették a vásárhelyiek összetett előnyét. Mócsai kosarai élesztgették a hazai reményeket, de az egyre jobban belelendülő Puszta Dávid vezérletével már nem hagyta elhúzni a vásárhelyieket a vendég gárda (19. perc: 42-36). Nyolcpontos (46-38) Kosársuli előnnyel kezdődött a harmadik negyed, tehát még joggal bizakodtak a hazai szurkolók, hiszen nyílt volt a meccs.

Czibere

pontjaira a másik oldalon Pongó Máté és Puszta Dávid válaszolt, majd Schéda triplájával kilenc pontra nőtt a vendéglátok előnye (23. perc: 52-43). A negyed közepén sokat hibáztak a sérült Utasit nélkülözni kényszerülő hazaiak, hiába kért időt

Elek András

, sorozatban jöttek a vendég pontok és Puszta Dávid triplájával visszavette a vezetést a Kecskemét (28. perc: 54-56). A negyed utolsó két perce triplaesőt hozott,

és Vas Péter kétszer-kétszer, míg Vejinovics egyszer talált a gyűrűbe kinntről (30. perc: 65-62). A záró negyed első három percében felváltva estek a kosarak, majd Puszta Dávid bedobta hatodik tripláját is és ezzel egyenlített a vendég gárda (34. perc: 69-69). A következő percekben Mócsai pontjaival tartotta a lépést a Kosársuli (38. perc: 80-79). Kukla kipontozódott, így két perccel a vége előtt már csak a győzelem volt a tét a hazaiak számára. Mócsai nagyon fontos két kosara után időt is kértek a vendégek, de Schéda utolsó másodpercben szerzett kosara mindent eldöntött. Négy ponttal nyert ugyan a Kosársuli, de ezzel nem tudta ledolgozni az első mérkőzés kilenc pontos hátrányát, így a kecskemétiek végeztek a bajnokság 13-dik helyén, míg a vásárhelyiek a 14-dik helyen fejezték be a 2011-2012-es szezont.

Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás a 13. helyért 2. mérkőzés:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Kecskeméti Főiskola 86-82 (29-12, 17-26, 19-24, 21-20)

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Vétek, Lövész.