Hátország: a SZEOL-SZVSE-t verő sándorfalvi ifi közel az aranyhoz

2012. május 16., szerda

Hazai győzelem született a megyei I. osztályú U19-es bajnokságban hétvégi ragadóján, az éllovas Sándorfalva nagy küzdelemben verte a címvédő SZEOL-Szegedi VSE-t.

A listavezető Sándorfalva a Tápé elleni rangadón aratott 4-1-es diadallal hangolt a 28. forduló előtt második SZEOL-SZVSE elleni vasárnapi derbire. A bajnokság első helyéről dönteni hivatott mérkőzésen a 14. percben óriási hátrányba kerültek a szegediek, mivel a kapusukat,

Csanádi Dánielt

(jogosan) utolsó emberként elkövetett szándékos szabálytalanság miatt kiállították (

Szabó T.-t

vágta fel). A kapuba a mezőnyjátékos

Báló M.

állt,

Szántó D.

pedig lejött a pályáról. Az első félidőben még kiegyenlített játék zajlott, bár már ekkor is enyhe mezőnyfölényben kerültek a hazaiak. A második félidő nagy részében a sándorfalvi csapat uralta a játékot. A győztes gólt a 67. percben, kicsit szerencsésen szerezték meg, mert a

Visnyei D.

által belőtt labda megpattant

Kis L.

lábán, és az alkalmi kapus lába között gurult a hálóba; 1-0! Próbálkoztak ugyan a szegediek, de gólszerzési lehetőségük néhány átlövésen kívül nem akadt. A kiállítás ellenére küzdelmes, de rendkívül sportszerű volt a mérkőzés. A góltól megnyugvó és jobban játszó Sándorfalva több helyzetet is elkönnyelműsködött a végén, így az eredmény már nem változott, a jó iramú, izgalmas mérkőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak. Ezzel az eredménnyel a sándorfalvi csapat (bár még nem szabad elkiabálni) feltehetőleg (jogosan) megszerzi a bajnoki aranyérmet, a tavalyi bajnok szegedieknek pedig csak az egyik dobogós helyezés juthat. A bajnokságot hat fordulóval a zárást megelőzően immár 65 ponttal vezeti a Sándorfalva a 61 pontos Tápé, az 59 pontos SZEOL-SZVSE és az 57 pontos Algyő előtt. Ami még bonyolítja a helyzetet: az Algyő kisteleki mérkőzése félbeszakadt, a Tápé a Röszke elleni meccsét korábban május 24-ére halasztotta, viszont a nagy négyesből már csak ők lesznek egy alkalommal szabadnaposak... Az U16-os megyei bajnokság Homokháti csoportjában a SZEOL-SZVSE odahaza verte 4-0-ra (gól:

Csala D. 2, Judik T., Rácz Á.

) a Röszkét a legutóbbi fordulóban, s 20 pontjával a negyedik helyen tanyázik. Az U12-es megyei bajnokság Termál csoportjában a SZEOL SC Kft. közvetlen hátországát képező gárdák közül a Rendőr TE I. 27 ponttal áll az élen, a Tisza Volán SC 18 ponttal a harmadik, míg a Rendőr TE II. 1 pontjával a hetedik (utóbbi együttes a hétvégén 1-0-ra kapott ki Kisteleken).

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 28. fordulójában:

Sándorfalva SK - SZEOL-Szegedi VSE 1-0 (0-0).

Sándorfalva, vezette: Szél János (jól).

Sándorfalva:

Garamvölgyi G. - Tóth A., Faragó Barát Z., Fodor B..Kovács G. - Molnár B., Szabó T., Katona D. (Visnyei D.), Csamangó N. - Hatvani Z. (Garamvölgyi D.), Landler P. Edző: Tóth János.

Csanádi D. - Németh R. (Papp D.), Nagy Á., Bálint D. (Bakai P.), Kertész B. (Kis L.) - Busa B., Szántó D. (Báló M.), Törköly T. - Varga R. (Huszka M.), Rózsa D., Kiss Á. Edző: Hágelmann Endre.

11.Nagymágocs2673163488-5324
12.Mindszent2665153675-3923