Vízilabda: az SZVPS nyerte a vásárhelyi derbit

2012. április 3., kedd

Az OB I/B-s vízilabda bajnokság A csoportjának 15. fordulójában megyei derbire került sor, a HVSC Hódmezővásárhelyen fogadta a Szegedi Vízipóló Suli gárdáját. A találkozó három negyedig szoros eredményt hozott, a zárónegyedben az esélyesebb szegedi együttes érvényesíteni tudta a papírformát.

Az látható volt, hogy a vízilabda második vonalában szereplő két megyei csapat nagyon ismeri egymást, ami talán a hazaiaknak jelentett némi előnyt. Az első gólra alig egy percet kellett várni, ekkor a vásárhelyiek gólszákja, Hajdú József értékesítette a

Nagy Levente

ellen befújt büntetőt. A negyed folytatásában gyűrték egymást becsülettel a csapatok, de újabb gólt csak a ötödik perc hozott, amikor

Tóth Dániel

centergóljával egyenlítettek a pólósulisok. A negyed hajrájában a vásárhelyiek közül Kristó Gábor, míg a szegediektől

Nagy Gergely, Németh Zalán

Nádasdi Gergő

hibázott ígéretes helyzetekben. A második negyedből alig fél perc telt el, amikor

Major Levente

centergóljával megszerezte a vezetést a szegedi alakulat. A vásárhelyiek azonban nem adták fel és a negyed közepén

Kristó

emberelőnyből egyenlített (12. perc: 2-2). A hazaiak öröme azonban mindössze fél percig tartott, hiszen a szegedi előnyt Katona Dániel szintén gólra váltotta. A negyed második részében mindkét oldalon sok volt a hiba, így az eredmény a szünetig már nem változott. Fordulás után újabb négy percig nem esett gól, az immáron nyolc(!) perces gólszünetet

Makra Zsolt

akciógólja törte meg (21. perc: 2-4). A vásárhelyieknek egy perc kellett a válaszhoz, amelyet Gallyas Ernő jegyzett szintén akcióból lőtt góljával.

Barna Tamás

büntetőjével ismét két gólra nőtt a Pólósuli-előny (22. perc:3-5), de bő egy perc alatt

Hajdú József

kétszer is betalált (24. perc: 5-5). A negyed azonban szegedi góllal zárult, Németh Zalán volt eredményes. A találkozó a zárónegyed első felében dőlt el, az Éles-gárda Németh Zalán (2), Makra Zsolt és

Palotás Gergely

révén zsinórban négy gólt lőtt (30. perc: 5-10) és innen már csak szépíteni tudott a hazai együttes. A hétvégén a húsvéti ünnepek miatt szünetelnek a bajnoki küzdelmek, a két megyei csapat egyaránt április 14-én 17 órakor játszik legközelebb, a szegediek az Angyalföldi Sportiskolát fogadják, míg a vásárhelyiek a listavezető Hegyvidék otthonába látogatnak.

Vízilabda OB I/B 15. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - Szegedi Vízipóló Suli 7-10 (1-1, 1-2, 3-3, 2-4)

Hódmezővásárhely. Vezette: László G., Pásztor A.

HVSC:

Bodor - Szabó J. 1, Kristó G. 1, Hajdú J. 4, Pölös, Vígh Cs., Könyves.

Zentai, Orosz, Gallyas 1.

Török Sándor.

SZVPS:

Molnár D. - Katona D. 1, Nagy L., Németh Z. 3, Tóth D. 1, Makra 2, Barna T. 1.

Zsigri, Nagy G., Cordina, Palotás 1, Major 1, Nádasdi G.

Éles Vilmos.

Gól - emberelőnyből:

1/7, ill. 2/8.

Ötméteresből:

1/1, ill. 1/1.

Kristó Gábor, Gallyas Ernő, ill. Nagy Levente.

A 15. forduló további eredményei:

BVSC-Zugló Tipo - Hegyvidék YBL WPC 10-11, Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP - MAFC 9-13, Angyalföldi SI - Csabai Csirkefogók 19-6, Neptun VSC - Kecskeméti SI 7-9.