Labdarúgás: izgalmas végjátékban Volán-győzelem Makón + FOTÓK

2012. április 29., vasárnap

Kevés helyzetet hozó, de a végére jelentősen felpörgetett meccsen a Tisza Volán zsebelte be a három pontot a megyei rangadón.

Az első félidőt minden túlzás nélkül nevezhetjük unalmasnak. A gól mellett egy helyzetszerű megmozdulást jegyezhetünk fel, mikor egy Puskás-löbbölés után Bubori estében próbált kapura lőni. Ezen kívül Czirbusnak kellett egy középre tartó lövést fölütnie. Ráadásul a gól is inkább a szerencse dolga volt, mint a bravúros megmozdulásoké. Talán a túlzott óvatosság számlájára írható a szép focit nélkülöző első 45 perc. A második játékrészben aztán lassan fokozódtak az izgalmak. Igaz, az utolsó negyed órát leszámítva ezt sem a futószalagon leszállított akciók okozták, inkább a közönség reakciói a sorozatos leshelyzetekre. A végére aztán felpörögtek az események, a Makó megrúgta gólját, és tíz emberrel támadott, a Volán pedig két-három kontrából mutatott továbbra is erőt. A mai meccsen talán egy döntetlen igazságosabb lett volna, viszont a szegediek taktikus játéka most pontokat ért.

Az NB III Alföld csoport 23. fordulójában:

Makó FC - Tisza Volán SC Szeged

1-2 (0-1).

Makó, 400 néző, vezette: Czékus Sándor.

Makó:

Czirbus - Rakonczai, Szakács, Czibere, Zámbori, Puskás, Magyar, Horváth (Retek 46'), Schreiber, Kazi (Tóth A. 66'), Bubori. Vezetőedző: Bány Tamás.

Dongó - Kormányos, Pénzváltó, Farkas, Buzási, Kéri, Annus (Vágó 77'), Szilágyi, Beretka (Grünvald 87'), Faragó, Bozovics (Rácz 76'). Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Tóth A. (83'), illetve Pénzváltó (36'), Szilágyi (65'). Bány Tamás:

"Nem erre számítottam a meccs előtt, bíztam benne, hogy rutinból be tudjuk húzni a találkozót. Sajnos épp a Volán volt rutinos. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez."

Buchholcz Gábor:

"Az első felvonásban tartott egymástól a két együttes, így a játék értékelhetetlen volt, egy szerencsés góllal szereztünk vezetést. A második félidőben nekünk esett a Makó, de egy kontrából sikerült másodjára is betalálnunk, majd fegyelmezett játékkal húztuk be a derbit. Gratulálok csapatomnak."

93' Magyar fejelte le a labdát, szöglet, majd egy átlövést követően fújta le a meccset a bíró. 90' Három percet hosszabbít a játékvezető. Egy makói szögletből nem lett semmi. 87' Grünvald állt be, Beretka ment le. 86' Szilágyi vitte a félpályáról egészen a hazai kapu előteréig a labdát, de lövésébe belecsúsztak. A 79. percben Dobesch félfordulattal lőtt gyönyörű gólt Vásárhelyen, ezzel HFC - Dunaharaszti 1-2.83' GÓÓÓL! Tóth A. tisztéra játssza magát, s 17 méterről kilövi a jobb fölsőt. 80' Hazai fölény, a Szeged zártan, fegyelmezetten védekezik. 77' Annus is mehet pihenni, Vágó jöhet fel. 76' Cserél a Volán is. Rácz jön be Bozovics helyére. 72' Újabb hazai kiugrást állít meg a partjelző ítélete, szinte felrobban a lelátó a kiabálástól... 71' Bal oldalsó szabadrúgásba szépen teszi bele a lábát Tóth A., így a labda utat talál a szegedi kapuba, de megint lendül a partjelző zászlója. 69' Bánóczki Buborit váltja a Makóban. 66' Tóth A. jött be Kazi helyére. 65' GÓÓÓL! Szilágyi ugrott ki középről a védők gyűrűjéből, s 16 méterről kilőtte a jobb sarkot 62' Makó szorongatja most a Szegedet. Egy hosszú bedobás és egy szabadrúgás okoz feladatot a vendégvédőknek, de gólhelyzet nem alakul ki. 57' Szilágyi kapu elé beívelt pontrúgását öklözi ki Czirbus. 55' 23 méteres Makói szabadrúgás középről. Puskás a hosszú alsó sarok felé teker, Dongó vetődve véd. 52' Faragó cselez remekül a tizenhatoson belül, labdája a túl oldalra kerül Kéri elé, aki dekázik kettőt, majd bead, de Beretka elvéti a fejest szemben a kapuval. 50' Kéri vállat el egy szabadrúgást 38 méterre a hazai kaputól, bátorsága dicséretes, a lövés már kevésbé. 49' Két makói akció akad meg leshelyzet miatt ismét, a nézők pedig folytatják a partjelző szapulását. 46' A félidőben cserélt a Makó. Retek váltotta Horváthot. SZÜNET 46' Vége az első félidőnek. 45' Ugyan az mint az előbb, csak most 30 méter a távolság. Puskás alábök a labdának, az üresen találja Magyart, de ismét lendül a zászló: les. 44' Jobb oldalsó szabadrúgáshoz jutott a Makó 25 méterre a szegedi kaputól. De Puskás félmagas tekerése fennakad a falban. 39' Schreiber forintos labdájából mehetett egyedül kapura Bubori, de lendült a partjelző zászlója, a haza közönség nem kis méltatlankodásának kíséretében. 36' GÓÓÓL! Egy szöglet a kaputól 3 méterre álló Pénzváltó elé pattan egy hazai fejről, a szegedi védő bekanalazza a labdát. (0-1) 34' Kellene már egy-két helyzet, egyelőre a kapusok nem igen vannak munkában. A 26. percben Bakos Ádám góljával egyenlített a Vásárhely: HFC - Dunaharaszti 1-1.29' A mérkőzés első nagy helyzete. Puskás most a bal oldalról ívelt be egy szabadrúgást, amit végül Bubori estében a hosszú kapufa mellé passzolt 7 méterről. 28' Puskás löbbölése Bubori felé fél méterrel hosszabb a kelleténél, Dongó kivetődve szedi fel a zsugát. Az ezzel egy időben zajló találkozón a 20. percben Patkó góljával vezetést szerzett Vásárhelyen a Dunaharaszti. Tehát: HFC - Dunaharaszti MTK 0-126' Egy hazai szögletet öklözött vissza a mezőnybe Dongó. 24' Schreiber másolta le Puskás pontrúgását csak a bal oldalról. 21' A vendégeknek egy veszélyesnek induló bal oldali akciójuk akadt meg 20 méterre Czirbus kapujától, a másik oldalon egy Puskás-szabadrúgást kellett lehúznia Dongónak, miután megnyomta a labdát a szél. 17' Kormányos és Beretka passzolgatott a tizenhatoson belül de a lövés elmaradt. 14' Ismét egy erősebb, félmagas indítás találja ziccerben Schreibert, és ismét lesen. 12' Egyelőre a két tizenhatos közt folyik a játék, keményebb belépőkkel. 8' Az első szögletet a Szeged lőhette, melynek végén egy 30 méteres Kormányos átlövést kellett fölé tenyerelnie Czirbusnak. 5' Ismerkednek egymással a csapatok, egy-egy indításból épült mindkét oldalon támadás, ezekből Magyar György hosszú labdája lehetett volna veszélyesebb, de Schreibert lesen találta a labda. 1' A Szeged egy felíveléssel kezdte a mérkőzést. 16.55: Kivonultak kezdéshez a csapatok. A hazai gárda világoszöld mezben, sötétzöld nadrágban és fehér sportszárban, míg a vendégek kék-fekete felsőben és fekete alsószerelésben fociznak majd. Eddig közel 300-400-an a pálya szélén. 16.40: Üdvözöljük olvasóinkat Makóról, ahol egy igazi megyei rangadón szurkolhatnak kedvenceiknek a kilátogatók. Kellemes, kora nyári idő fogadja a játékosokat s nézőket, erős széllel fűszerezve, ami a magas labdáknál tréfálhatja meg a futballistákat. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.