Labdarúgás: döcögős FK-diadal a Zsombó ellen + FOTÓK

2012. április 15., vasárnap

Nem mondhatni, hogy briliáns játékkal, s egyáltalán nem könnyűszerrel hozta a kötelezőnek elkönyvelt győzelmet az FK 1899 Szeged csapata a Zsombó ellen.

A múlt heti üllési ütközet után vesztesen hagyták el a pályát a kék-fekete legények. E betlinek a feledése volt a fő cél a szombat délutáni találkozón. A győzelem érdekében

Hüvös

mester

Herczeget

Kálmánt

is a kezdő tizenegybe jelölte; mint utólag kiderült, ez az átalakítás eredménnyel járt. A vendég zsombóiakról meg kell jegyezni, hogy statisztikájuk és a tabellán elfoglalt helyük alapján egy erős középcsapatnak számítanak a tizennyolc alakulattal rendelkező megyei másodosztály mezőnyében. Pozitív a mérlegük, bár gólkülönbségük csak +2, ami azt sejteti, hogy győztes mérkőzései zömét egy-két góllal nyerik, így elég masszív védelemmel rendelkeznek. A Tisza-parti stadionban ezúttal a tavaszi időjárás a rosszabbik arcát mutatta, kezdéskor még esett. Ennek, illetve az egy időben lejátszott Szeged 2011 - Nyíregyháza összecsapásnak eredményeként szokatlanul kevés szurkoló látogatott ki. Azok viszont, akik vállalták az esetleges elázást, viszonylag korán hazai találatnak tapsolhattak. A fiatal Kálmán László bal oldali akciója eredményezte a vezető gólt: végigvezette a labdát a szélen, és a büntetőterületen belülre érve

Szilágyi

kapus hálójának hosszú oldalába helyezett (1-0). A diszkoszvetős fiúk nem álltak meg az egy találat után, az első játékrész közepén

Csuka

góljával megduplázták az előnyt: jobb oldali beadás után az alacsony termetű irányító közelről mellel továbbította az üresen tátongó kapuba a játékszert (2-0). A félidő végén történt még egy kényszerű csere zsombói részről,

Nagy

bokasérülése miatt

Daru Sándor

edző lehozta a pályáról védőjét. Fordulás után mintha a hazaiakat zavarta volna a vezetés, vagy talán eldőltnek hitték a találkozót. Ezt cáfolva rögtön egy vendég helyzettel kezdődött a játékrész, mikor is

Brunczvik

kapusnak egy támadáson belül kétszer is bravúrral kellett tisztázni. Ez sem rázta fel az elkényelmesedő FK-s fiúkat, így a félidő közepén még egy léc alá tartó erőteljes lövést is hárítania kellett a hazai hálóőrnek, mindkét mozdulat tapsot érdemelt. Pozitívumként hazai részről mindössze

Krausz Márton

pályára lépését lehet megemlíteni a második félidőben. A jövő heti székkutasi látogatás és az azt követő FK-Bordány meccs sem ígérkezik dzsemborinak, ráadásul az ezeken a találkozókon elért esetleges FK-sikerek a dobogóra röpíthetnék a kék-fekete alakulatot.

Labdarúgó megyei I. osztály 23. forduló:

FK 1899 Szeged - Zsombó SE 2-0 (2-0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: ifj. Tóth S.

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Herczeg, Gonda, Turján, Nagy V. (Krausz a szünetben), Szalai, Klippel, Csuka, Kálmán L. (Burzon 65'), Dóra (Ács S. 60'), Stefkovics (Murányi 65').

Hüvös Gábor.

Zsombó:

Szilágyi - Túri, Székely, Nagy P. (Palotás 36'), Bálint (Tápai 60'), Zádori, Szűcs, Rárósi, Megyeri (Dobó 65'), Gyuris, Busa.

Daru Sándor.

Csuka, Kálmán L.

Jók:

Brunczvik, Turján, Herceg, Csuka, ill. Székely, Zádori, Rárósi Hüvös Gábor:

"Kötelező győzelemnek vettük ezt a mai mérkőzést, amit nem éppen jó játékkal, de teljesített a társaság. Megbeszéltük, hogy a továbbiakban nincs a csapat vállán teher, mindig a soron következő meccsre koncentrálunk, és szeretnénk a jövő héten egy igaz rangadót megnyerni."