Labdarúgás: hatalmas csatában verte az Algyő a Mindszentet + FOTÓK

2012. április 14., szombat

A tartalékosan felálló éremesélyes Hegedűs találatával harcolta ki a sikert a veretlenségüket három meccs után elvesztő vendégekkel szemben. A kőkemény derbit élőben közvetítettük.

A sérülés, eltiltás és egyéb okok miatt több kulcsemberét is nélkülöző Algyő igencsak megizzadt a Mindszent ellen, ám végül hozta a kötelezőt, s

Hegedűs Tibornak

a 72. percben szerzett fejes góljával bezsebelte a három pontot a megyei I. osztály 23. fordulójában. Az első félidő hozott kiegyenlítettebb küzdelmet. Habár ott is főként a hazaiak építkeztek és domináltak, a látogatók erejéből ekkor még futotta egy-két veszélyes kontratámadásra. Fordulást követően nagy erőkkel kezdett akciózni a Takács-legénység, mely mindenáron be akarta vinni a mindent eldöntő találatot. A pályán egyre keményebb, néha már túlzottan is férfias küzdelem folyt. A látogatók végül nem bírták a nyomást, s egy pontrúgást után hálójukban táncolt a labda. A hajrában sem változott a játék képe, hiszen a gól megnyugtatta Darócziékat, akik magabiztosan tartották meg az előnyt a lefújásig. Győzelmével az Algyő 49 pontos (akárcsak a Csanádpalotán diadalmaskodó Sándorfalva), s megközelítette a két éllovast, az 50-50 ponttal álló Mórahalmot és Ásotthalmot, mely együttesek vasárnap lépnek majd pályára.

A megyei I. osztály 23. fordulójában:

Algyő SK - Mindszent SE 1-0 (0-0).

Algyő, 150 néző, vezette: Szeles Ádám.

Algyő:

Udvari - Szigeti, Gábor, Koza, Szabados, Takács R., Gonda, Balogh Á., Daróczi, Hegedűs (Orosházi 88'), Farkas (Bogdán 70'). Vezetőedző: Takács Zoltán.

Mindszent:

Molnár M. - Galambosi, Rideg, Kispál, Terbán, Szabó B. (Antal S. 22'), Orosz, Szecskó, Mihály R., Bartucz M., Tóth Cs (Elekes 66'). Edző: Bartucz Sándor, Tóth Csaba.

Gólszerző:

Hegedűs T. (72') Takács Zoltán:

"Ilyen összeállításban még nem játszottunk, mint ma, a sok sérülés és eltiltás megnehezítette dolgunkat. Nehezen tudtuk feltörni az erőszakosan, néha a durvaság határát is súrolóan védekező mindszentiek hátsó alakzatát, egy pontrúgásból azonban végül sikerült betalálnunk. Mivel kapusunknak nem nagyon adódott dolga, úgy érzem, megérdemelten nyertünk."

Tóth Csaba:

"A döntetlen reálisabb lett volna, jobban megfelelt volna a játék képének. Nagyon sajnálom, hogy egy pillanatra kihagyott a védelmünk figyelme, s egy pontrúgás után a rövid saroknál gólt kaptunk. Az iksz bravúr lett volna, s talán nem is érdemtelenül jutottunk volna az egy ponthoz, ha nincs ez a hiba. Egy megjegyzés a végére: a játékvezetők talán túlontúl tisztelték nagynevű kollégámat, az Algyő kiváló edzőjét."

VÉGE90. perc: Egy mindszenti lehetőség a végére: Kispál 6 méteres, gyenge fejesét húzta le Udvari portás. Majd hosszabbítás nélkül vége a derbinek, otthon tartotta a három pontot az esélyes Algyő a derekasan küzdő vendégek ellen. 89. perc: A gólszerző Hegedűs Tibort Orosházi Dániel, Farkas Szilvesztert pedig Bogdán Péter váltotta hazai oldalon. A csere után a rossz helyezkedést kihasználva Bodgán azonnal kapura is tört, kisodródott, de 17 méterről kapura bombázott, újra biztosan védett Molnár. 85. perc: A sokadik algyői szöglet után Takács tudott bólintani, ügyesen, lefelé, de nem volt benne elég erő, így a mindszentiek legjobbja, a remekül védő Molnár felszedhette a labdát. 82. perc: Egy bal oldali szabadrúgást tekert középre Daróczi, Takács tudott bólintani, az életveszélyes kísérlet centikkel szállt mellé. Továbbra is az Algyő rohamoz tehát. 78. perc: Uralja a meccset most a favorit, megnyugtatta őket a vezetés, sorozatban veszélyeztetnek a szélről belőtt labdákkal. A vendégek nem tudtak taktikát váltani egyelőre, érvényesül a hazaiak gyorsasági és mezőnyfölénye, Orosz Ádámék nem merészkednek előre, nehogy túlságosan is kinyíljanak. 74. perc: Daróczi fejesét szép reflexmozdulattal tolta kapufára Molnár Milán. Szögletre pattant onnan a laszti, ezúttal tehát szerencséjük volt a látogatóknak. 72. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezet az Algyő! Daróczi jobb oldali, 15 méterről elvégzett, kitűnő szabadrúgását a röviden a labda felé mozduló Hegedűs Tibor gyönyörű ívben csúsztatta a hosszú sarokba. Molnár ezt nem érhette el. Góllá érett tehát a fölény, nem bírta ki a nyomást a Mindszent. 70. perc: 26 méterről tűzött rá szabadrúgást Gonda Attila, a sorfalon felperdülő labda Molnár kapus ölében halt el. 68. perc: Szabados Csaba mélyre sikerült beadását követően Molnár kapus szerezte meg a játékszert a berobbanó csatárok elől, ezt is átvészelte a Mindszent. 67. perc: A vendégek második cseréjüket is végrehajtották (Tóth Csabát Elekes váltotta), miközben fellángolt a küzdelem, minden egyes labdáért hatalmas a harc. Az Algyő mindenáron nyerni akar, de valahogy hiányzik játékából az átütőerő. 63. perc: 20 méterre a kaputól öklelték föl a vendégek Hegedűst. Balogh Ádám hatalmas erővel lőtte a szabadrúgást a léc fölé a kapu közepénél. A Mindszent most már egyértelműen kontrákra rendezkedett be, az Algyőnek felállt védelem ellen kell próbálkoznia. Lehet, hogy tartalékosan nem lesz meg a siker? Persze van még idő! 58. perc: Meggyőzőnek tűnő hazai fölényt egy gyönyörű vendégkontra zárt le: három mindszenti vezette két algyőire a labdát, Mihály Róbert kicsit önzőnek bizonyult, passz helyett lőtt, Gábor Zoltán pedig szögletre blokkolt. Ebben is több lehetőség volt, rossz döntést hozott a játékos. A vendégek néhány percre ott tudtak maradni az ellenfél térfelén, így összességében már megúszták a második félidő első negyedóráját. 54. perc: Több lehetőség is adódott az algyőiek előtt. Előbb egy szöglet után Gonda a rövidnél csúsztatott, a labda ígéretesen tartott a ketrec felé, egy védő stukkolta fölé a kapu torkából. Majd Farkas Sz. erőszakosan tört be a balösszekötő helyén a büntetőterületen belülre, egészen az ötösig jutott, s már lövésre is lendült a lába, mikor oldalról, hátulról érkezett egy becsúszó mindszenti, s kipöckölte a bogyót az alapvonalon túlra. Ez óriási gólhelyzet volt! 50. perc: A hazaiak egyértelműen döntésre akarják vinni a dolgot, beszorították a Mindszentet, a mérkőzésnek ebben a szakaszában érzik úgy, hogy bevihető az akár diadalt is jelentő találat. Becsülettel izzad, dolgozik most a vendégek védelme! 46. perc: A vendégek hozták játékba a labdát a második felvonás kezdetén. Bár az első félidő képe alapján úgy tűnik, ők is győzni szeretnének, az eddigi állással talán mégis elégedettebbek lehetnek, mint az éremért hajtó Takács-legénység. Az Algyőnek 45 perce van arra, hogy megszerezze az oly fontos pontokat! Csere egyik félnél sem történt. SZÜNET!45. perc: Szabados a kapu torkából mentett szögletre a félidő utolsó pillanatában. A sarokrúgást követően felszabadítanak az algyőiek, majd harsan a síp - irány az öltöző! 42. perc: Egyre inkább parázslik az ütközet, sokat szövegelnek a játékosok, ebben a műfajban Gábor Zoltán járt az élen. Továbbra is nyom az Algyő, ugyanakkor helyzet nélkül. Pontrúgásokkal operálnak, ám magabiztos a mindszenti védelem. 37. perc: Daróczi László 26 méterről nagyszerűen végzett el szabadrúgást, Molnár nem tudta fogni a lasztit, oldalra öklözött, majd elhárult a veszély. Ezt megelőzően Farkas Szilveszter kísérletezett, életerős volt ez, s nem sokkal ment mellé. Visszavette az irányítást az Algyő! 33. perc: Hegedűs Tibor unta meg a vendégek próbálkozásait, több látványos csellel jutott el az alapvonalig, s szögletet harcolt ki. A korner veszélyesen kanyarodott befelé, ám elszállt Takács Roland feje előtt. Gonda Attila azért 24 méterről lőni tudott a támadás végén, a kapu közepébe tartó kísérlet azonban nem okozott gondot Molnár Milánnak. 31. perc: Némileg váratlanul mindszenti percek: egy 16 méteres Orosz Ádám-lövés már túljutott Udvari kapuson, a lapos löketet a gólvonalról tudták menteni a védők. A vendégek felbátorodtak, szépen kombinálnak. 27. perc: Farkas Szilveszter 23 méterről remek löketet eresztett meg, nem sokkal szállt a vendégek kapuja fölé a labda. A mindszentiek erejéből egy szögletre futotta ezt követően, a kifejelt labdát Rideg András 17 méterről szúrta vissza, a nagy tömörülésben nem volt egyszerű jól irányítania, jóval a léc fölött hagyta el a játékteret a bőr. 22. perc: Egyre nyilvánvalóbb az algyői fölény, a vendégek biztonságosabb játékra álltak át, beásták magukat tizenhatosukra, Darócziék pedig egyelőre sikertelenül igyekeznek áttörni a falat. Kevésbé mozgalmas így most a meccs, helyzetet nem láttunk az utóbbi percekben. Egy csere viszont történt már: Szabó Bence meghúzódott, Antal Sándor állt a helyére a mindszentieknél. 16. perc: Egy sárga lapról tudunk beszámolni az amúgy sportszerű derbin: Takács Rolandot szövegelés miatt figyelmeztették. Közben enyhe fölényt harcolt ki a hazai gárda, ugyanakkor az ismét hatalmas szívvel küzdő rutinos Tóth Csaba vezette Mindszent jól áll a lábán. 12. perc: Válaszként Farkas Szilveszter húzta meg lendületesen a bal szárnyon, betört a tizenhatoson belülre, 15 méterről célba vette a hosszú sarkot, s alig húsz centit tévedhetett. Molnár kapus már verve volt az esetnél. 11. perc: Továbbra is izgalmas, mozgalmas a csata, mindkét kapu előtt adódnak lehetőségek. Ebben a pillanatban Kispál látványos, 26 méteres lövését csípte el a kapu jobb oldala előtt Udvari kapus. Bátran futballozik a Mindszent is, kiegyenlített a játék. 6. perc: 28 méterről végezhetett el szabadrúgást a Mindszent, Terbán vállalta el, emelését Udvari hálóőr könnyedén hatástalanította. A hideg, esős időben jó iramban indították a meccset a csapatok. 2. perc: Szigeti a jobb oldalon ment el, az ellenfél térfelének középről nagyszerűen centerezett Hegedűs elé, aki helyzetbe kerülhetett volna, ha határozott, azonban kivárt, így szögletre szereltek előle. Sokkal több volt ebben a hazai akcióban! 1. perc: Az Algyő kezdte a mérkőzést, Szeged felé támadhatnak az első játékrészben. A hazaiak tiszta kék szerelésben, a vendégek pedig zöld-fehérben léptek pályára. Csúszós a fű, esik az eső, nehezek a körülmények. Az algyőiek (pontosabban Horváth Nándor elnökhelyettes) még esernyőt is adtak tudósítónknak, amit nagyon köszönünk. A favoritnál egyébként Sebők és Bogdán sérült, Hadár és Balogh N. sárga lapok miatt hiányzik, Tombácz kapus pedig a futsal kupaelődöntőn áll helyt ezekben a percekben.

A tabellát az 50 pontos Mórahalom vezeti az ugyancsak 50 pontos Ásotthalom előtt. A harmadik Algyő és a negyedik Sándorfalva egyaránt 46 pontot gyűjtött, óriási tehát a harc az érmekért a megye élvonalában. A vendég mindszentiek az utóbbi hetekben nagyszerű formába lendületek, hiszen előbb az éllovassal játszottak 2-2-t odahaza, majd idegenben verték 2-1-re a SZVSE-t, a legutóbbi fordulóban pedig ismét hazai környezetben 1-0-ra a HFC II.-t. 25 pontjukkal így fel is törtek egészen a kilencedik helyig. Ami Takács Zoltán legényeit illeti, ők legutóbb szabadnapjukat töltötték, azt megelőzően pedig Vásárhelyen diadalmaskodtak 1-0-ra. A szombati derbinek is ők a favoritjai, ugyanakkor Tóth Csabáék nem fogják olcsón adni a bőrüket! Van is miért visszavágni a Mindszentnek, hiszen ősszel a 6. fordulóban 7-0-ra gázolta el őket az újonc alakulat! Az Algyő góljait akkor Bogdán P. (2), Hadár A. (2), Szabó B. (öngól), Balogh Á. és Gonda A. szerezték.