Labdarúgás: a Vásárhely simán nyerte a megyei derbit Makón

2012. április 22., vasárnap

A vendégek némileg meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak a télen alaposan megerősödött és tavasszal még veretlen Maros-partiak ellen.

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a hétvégén megkezdődött a megyei csapatok tavaszi párharca. Makón a Vásárhely vendégszerepelt, majd a következő fordulóban a Makó - Szeged, míg két hét múlva a Szeged - Vásárhely összecsapásra kerül majd sor. Mindkét csapat összeállításában találhattak változásokat a szurkolók, hiszen a hazaiaknál

Bány Tamás

edző

Cziberét, Reteket

Buborit

csak a kispadra jelölte, míg a vendégeknél

Sipos

a szerdai magyarkupa-találkozón hátsérülést szenvedett, így nem vállalta a játékot, viszont

Juhász I. Sándor

bokasérülése rendbe jött, így

Szűcs Róbert Kavaric

beállítása mellett döntve alaposan átvariálta a korábban megadott kezdőcsapatát. Óvatosan kezdett mindkét alakulat, az első hibát a hazai védelem követte el, amiért nagy árat fizettek. A 12. percben

Domonkos

szerzett labdát a makói térfél közepén, kapura törve elhúzott

Czirbus

kapus mellett is – bár a rutinos hálóőr még bele tudott érni a labdába –, majd éles szögből az üres kapura lőtt, de a visszafutó

Gellér

elvetődve, kézzel kapu fölé ütötte a játékszert.

Pákolicz

játékvezető először szögletet mutatott, majd a vásárhelyi játékosok tiltakozása után megkérdezte asszisztensét, és ezt követően 11-est ítélt, Gellérnek pedig felmutatta a piros lapot. A büntetőt Domonkos a kapu jobb oldalába lőtte úgy, hogy Czirbus ebbe is beleért, 0-1. A makóiak első lehetősége a 17. percben adódott, ekkor

Schreiber

nagy lövése alig ment el a felső sarok mellett. Tíz perc múlva két gólra nőtt a HFC előnye. Egy hazai szögletet

Kökény

fejelt ki a kapu előteréből, és ebből mintaszerű kontrát vezettek a vásárhelyiek,

Varga Máté

könnyedén húzott el a jobb oldalon, rávezette a labdát Czirbus kapusra, majd a kimozduló hálóőr mellett középre gurított, és a támadást kísérő

Bakos Ádámnak

már csak az üres kapuba kellett betalálni, 0-2. A két gól teljesen megfogta a hazaiakat, és csak a vásárhelyieken múlott, hogy a folytatásban nem jöttek újabb vendégtalálatok. A 30. percben Bakos Ádám került lövőhelyzetbe, és a 17 méterről leadott lövése a jobb kapufáról vágódott ki, az érkező Domonkos azonban hiába lőtte a kipattanót a kapuba,

Markó

partjelző lest jelzett. Sorozatban adódtak a vásárhelyi lehetőségek, a 38. percben Domonkos lövését Czirbus a léc fölé ütötte, majd egy perc múlva

Krucsó

mellett nagyon élő Varga Máté ugrott ki, de lövését Czirbus lábbal védte. A 41. percben szépítési lehetőséget hagyott ki a hazai gárda, a végig nagy akarással játszó

Magyar

beadását

Kazi

hét méterről fölé lőtte.

A szünetre égzengés kíséretében leszakadt az ég is a makói pályára, szerencsére a második félidő elejére csillapodott az égi áldás, de sok hazai szurkoló a hazaút mellett döntött. A felázott és csúszóssá vált - egyébként kitűnő állapotú - makói pályán mindkét csapat sok hibával folytatta a küzdelmet. A hazaiak tíz emberrel is megpróbáltak szépíteni, a vásárhelyiek pedig elsősorban az előnyük őrzésére törekedtek. Kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt, a legnagyobb ezek közül Kazi 73. percben leadott lövése volt, amely a kapufán csattant. A cserék miatt négy percet hosszabbított Pákolicz játékvezető, és ez az időszak újabb vásárhelyi gólt hozott. A csereként beáll

Huszár

tört előre, átadását

Varga István

kapta, aki két csel után 14 méterről okosan lőtt a makói kapu jobb alsó sarkába, 0-3. A lefújás után a HFC játékosai jogosan ünnepeltek együtt a Vásárhelyről érkezett szurkolóikkal.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 22. forduló:

Makó FC - Hódmezővásárhelyi FC 0-3 (0-2).

Makó, 200 néző. Vezette: Pákolicz.

Makó:

Czirbus - Horváth K., Szakács, Gellér, Krucsó (Czibere 46') - Puskás, Bánóczki, Magyar, Tóth A. (Bubori 69') - Kazi, Schreiber. Edző: Bány Tamás.

HFC:

Hegedűs - Boros, Antal, Kavaric, Marton - Varga M., Juhász I. S. (Huszár 87'), Bakos Á., Varga I. - Kökény (Horváth R. 90'), Domonkos (Lékó 79'). Edző: Szűcs Róbert.

Góllövők:

Domonkos F. (13' 11-esből), Bakos Á. (27'), Varga I. (92'). Jók: Magyar, ill. az egész vásárhelyi csapat. Bány Tamás:

"Gratulálok a vásárhelyi csapatnak."

Szűcs Róbert:

" A kiállítás semmit nem von le győzelmünk értékéből. Úgy érzem, ma teljes létszám mellett is magabiztosan nyertünk volna."