Kosárlabda: megvédte címét, negyedszer kupagyőztes az Olaj

2012. április 9., hétfő

A címvédő és házigazda Szolnok fennállása során negyedszer nyerte meg a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a hétfői döntőben legyőzte az Atomerőmű csapatát.

A címvédő szolnokiak egy 11-0-ás sorozattal kezdték meg a két Eurochallenge Kupában indult csapat találkozóját - a paksiak a csoportkör után búcsúztak a kontinenssorozattól, a Tisza-partiak viszont a hónap végén négyes döntőt vívnak Debrecenben -, ám a nyitónegyed végén mégis az Atomerőmű vezetett. A folytatásban a tavaly honosított

Trotter

vezérelte házigazdák tovább futottak az eredmény után, és a 17. percben utolérték ellenfelüket (37-37). A félidőben 43-43 volt az állás, Trotter ekkor már 22 pontnál tartott. Térfélcsere után fokozatosan ellépett

Pór Péter

együttese,

Mills

Báder

alaposan belelendült, míg a vendégeknél csak

N. Williams

jeleskedett. A 28. percben 67-52 állt a nagyórán, az utolsó játékrész 69-60-ról indult. A zárószakaszban

Frost

Kovács

révén két pontra visszajöttek a paksiak, ám - részben néhány sportszerűtlen hibájuk miatt - a hajrá ismét a hazai alakulaté lett, amely végül megszerezte negyedik kupaaranyát. A szolnokiak korábban 2002-ben, 2007-ben és tavaly hódították el az MK-serleget, akkor is valamennyi alkalommal hazai pályán.

Férfi kosárlabda magyar kupa döntő:

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 85-75 (19-20, 24-23, 26-17, 16-15)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 2080 néző. Vezette: Cziffra Cs., Pálla Z., Györffy P. A.

Szolnoki Olaj:

TROTTER 26/12, MILLS 14/6, Horváth 4, Nikolov 14/6, BÁDER 17.

Gay 8/6, Fodor 2, Trepák, Soós.

Pór Péter.

Atomerőmű SE:

L. WILLIAMS 8, N. WILLIAMS 15/3, Vojvoda 9/3, Morgen 2, Tóth Á. 6.

KÖRTÉLYESI 9, Frost 12, Kovács 11, Kámán 3/3.

Garcia Gutierrez Enrique.

Kipontózódott:

Frost (40'), Kovács (38').

A 3. helyért:

Fortress Lami-Véd Körmend - Albacomp-Fehérvár 77-75 (19-16, 13-22, 20-17, 25-20)