Futsal: a negyeddöntőben vághat vissza az UTC a Bikáknak

2012. április 30., hétfő

A férfi futsal NB I alapszakaszának számos meglepetéseredményt hozó zárófordulójában kiderült, hogy az UTC Futsal Teamnek a legjobb nyolc között, az alapszakasz után ismét a Gödöllői Bikák együttesével kell megmérkőzni a felsőházi rájátszásban.

A férfi futsal NB I alapszakaszának utolsó, 22. fordulójában több váratlan eredmény is született. Mint emlékezhetünk, pénteken az UTC a bajnok otthonában csaknem győzelmet aratott, indítva a meglepetések sorát. Mindezek után tudvalevő volt, ha a Haladás kikap Üllőn, s a Nagykáta bravúrt hajt végre és legyőzi a DEAC-ot, valamint a Gödöllő nem bír az Aramisszal, akkor a várhatóan 5. helyen végző újszegedi alakulat nem csak hogy elkerüli a Berettyóújfalut, de a biztosan 4. helyen végző Aramisszal találkozik a negyeddöntőben. Nos, e forgatókönyvből az első fejezet összejött, a Cső-Montage kiütötte a szombathelyieket (5-0), valamint részben teljesült a második rész is, ugyanis a DEAC csak az utolsó percekben tudott pontot menteni Nagykátán (6-6). Ez azonban elég a cívis városiaknak, hogy egyetlen megszerzett pontjukkal is megelőzzék a Brinszky-csapatot, mely így a 6. helyen zár. Mivel pénteken a Berettyó, javítva korábbi botlását, legyőzte a Vasast idegenben 8-1-re, és visszavette a 2. helyet a Gödöllőtől, a 3. helyre visszaeső Bikáknak mindenképpen fel kellett öklelniük az Aramist hazai pályán, hogy visszavegyék előkelő pozíciójukat. Ez azonban nem sikerült,

Frank Tamás

szövetségi kapitány együttese döntetlenre végzett a gödöllőiekkel, akik így rosszabb gólaránnyal maradtak a 3. helyen, s ezzel az is kiderült, hogy Szente Tamásék lesznek az UTC negyeddöntőbeli ellenfele az egyik fél két győzelemig tartó párharcában a felsőházi rájátszás során - azaz sikerült elkerülni a Berettyóújfalut. Igaz, kiindulva az eddigi Gödöllő elleni UTC-mérlegből, a rutinos, korábbi válogatottak egész sorát felvonultató Bikák sem számítanak sokkal könnyebb ellenfélnek, elég csak az egy héttel ezelőtti, tőlük elszenvedett 7-5-ös hazai vereségre gondolnunk... A versenykiírás értelmében a legjobb négy közé kerülésről az egyik fél két győzelméig tartó párharc dönt, melyben az első, s ha kell harmadik mérkőzésen az alapszakaszban előrébb végzett csapat a pályaválasztó. Ez azt jelenti, hogy az UTC, várhatóan május 3-án, csütörtökön idegenben kezd a Gödöllő ellen, s az előzetes program szerint május 7-én, hétfőn játssza a második találkozót az újszegedi sportcsarnokban.

A 22. forduló eredményei:

Rába ETO FC – UTC Futsal Team 5-5 (4-1) Vasas 1988 Déli Futsal - MVFC Berettyóújfalu 1-8 (0-4) Üllő FC Cső-Montage – Admirál-Haladás VSE 5-0 (1-0) Nagykáta SE Futsal – DEAC Futsal Club 6-6 (2-3) Gödöllői Bikák – Colorspectrum Aramis 3-3 (1-2) Rubeola FC Csömör – MAFC BME Docler Akadémia 3-3 (2-1)