Vízilabda: kötelező letudva, elődöntős a Beton

2012. március 28., szerda

Hétfői hódmezővásárhelyi győzelme után a bajnoki negyeddöntő második, népligeti mérkőzését is simán nyerte az A-Híd Szeged Beton férfi vízilabdacsapata, így bejutott az OB I elődöntőjébe.

A bajnoki negyeddöntő népligeti második találkozóján hamar ellépett ellenfelétől a Tisza-parti alakulat az első negyedben (1-3), majd a folytatásban valamelyest feljebb tudtak kapaszkodni a zöld-fehérek, de a nagyszünetre a kétgólos különbség nem változott (3-5). A második félidőben aztán ismét előjött a tudásbeli fölény, fokozatosan növelte előnyét

Vincze Balázs

csapata, majd a záró játékrészben bedarálta az elfáradó ellenfelet (7-15).

Molnár Tamás

ezúttal is csapata legeredményesebbjének bizonyult négy góljával, a szegediek közül öten is duplázni tudtak. A hétfői és szerda esti két diadallal letudta a negyeddöntőbeli kötelező feladatát a Beton, s bejutott az OB I rájátszásának elődöntőjébe, ahol ellenfele az Eger alakulata lesz, melynek debreceni vendégjátéka nagyon szoros csatát hozott: három negyeden keresztül a hazaiak kerültek folyamatosan előnybe, majd az utolsó negyedben vette át az irányítást

Gerendás György

egysége, s az utolsó pillanatokban a győzelmet is megszerezte. Az elődöntőben a pályaelőny a szegediek birtokában lesz. A többi negyeddöntőben sem borult a papírforma, a Honvéd magabiztos félidei vezetés után csak bő egy perccel a vége előtt tudta kivívni a győzelmet Szolnokon, a Vasas pedig ezúttal ellentmondást nem tűrő győzelmet aratott Szentesen, így mindkét élcsapat bejutott az elődöntőbe, ahol egymás ellenfelei lesznek az angyalföldiek pályaelőnyével.