Vízilabda: kisiklott a Vízipóló Suli Zuglóban

2012. március 12., hétfő

Kikapott a BVSC otthonában a Szegedi Vízipóló Suli a férfi vízilabda OB I/B-ben, ezzel lejjebb csúszott a dobogó második fokáról.

Makra Zsolt

akciógóljával már a második percben vezetett a Pólósuli, de erre három hazai válasz érkezett (7. perc: 3-1). A negyed utolsó találatát

Palotás Gergely

révén a vendégek szerezték. A második negyedben közel három percig nem esett gól, ekkor

Németh Zalán

révén egyenlített a szegedi gárda. Az egyenlítés után nagyon összekapták magukat a fővárosiak és Ugray vezérletével alig két perc alatt három góllal elhúztak (13. perc: 6-3). A negyed végéig azonban ismét sikerült felzárkózniuk az Éles fiúknak, előbb

Major

, majd Makra vette be az egyébként jól védő

Müller

kapuját (15. perc: 6-5). Rosszul kezdődött (19. perc: 8-5), majd Major Levente két akciógóljának köszönhetően biztatóan folytatódott a harmadik játékrész (22. perc: 8-7), de a folytatásban ismét három góllal elhúztak a vasutasok (24. perc: 10-7). A negyed utolsó pillanataiban Palotás gólja még visszahozta a szegedi reményeket. A zárónegyed első öt perce maga volt a rémálom a vendégek számára, hiszen a hazaiak ismét három gólt lőttek zsinorban (28. perc: 13-8). A találkozó ezzel el is dőlt, Makra, Németh Zalán és

Tóth Dániel

góljaival sikerült némileg kozmetikázni a vereség mértékét, de a remélt pontszerzés nem sikerült. Fantasztikusan kezdte a mérkőzést Szolnokon a Hódmezővásárhelyi VSC, hiszen a hazaiak vezető találatára

Pölös Gábor, Szabó János

(2),

Hajdú József

Orosz Róbert

góljaival hét másodperccel az első negyed vége előtt már 5-1-re vezettek. Az álomkezdés ugyan a második negyedben nem folytatódott, de a vásárhelyiek tartották a megnyugtatónak mondható 3-4 gólos előnyüket. A negyed utolsó másodpercében

Nagy Richárd

révén 5-8-ra feljöttek a főiskolások, de a feketelevest a harmadik negyed jelentette, a Török-legénység sorozatban kapta a gólokat és a negyed közepére utol is érték őket a hazaiak (21. perc: 9-9). A negyed folytatásában már felváltva estek a gólok, de

Mosonyi

megúszás utáni találatával a Tisza-partiak kezdhették előnnyel (12-11) a zárónegyedet. A negyedik negyed közepén

Vígh Csanád

egyenlített, de bő fél perc múlva

Mohi

ismét a hazaiakat hozta kedvezőbb helyzetbe. A hajrában Hajdú József értékesített egy előnyt, majd 9 másodperccel a vége előtt

Szabó János

révén labdát szereztek a vásárhelyiek, de a ziccer ezúttal kimaradt.

Vízilabda OB I/B "A" csoport 13. forduló:

BVSC-Zugló Tipo - Szegedi Vízipóló Suli 14-11 (3-2, 3-3, 4-3, 4-3)

Budapest, Szőnyi úti uszoda. Vezette: Horváth J., Rubos K.

BVSC:

Müller - Telekdy 1, Berta 2, Mészáros 2, Ugray 3, Szabó B. 2, Urbán 2.

Jó Kovács 1, Langmár, Bors 1.

Derekas Szilárd.

SZVPS:

Balogh Á. - Katona, Nádasdi Z., Németh Z. 2, Tóth D. 1, Makra 3, Barna T.

Papp V. (kapus), Török A., Nagy G., Zsigri, Palotás 2, Major L. 3, Nádasdi G.

Éles Vilmos.

Gól emberelőnyből:

6/4, ill. 8/4.

Gól büntetőből:

1/0, ill. 0.

Ugray, ill. Makra és Nádasdi Z.

Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP - Hódmezővásárhelyi VSC 13-13 (2-5, 3-3, 7-3, 1-2)

Szolnok, Tiszaligeti uszoda. Vezette: Molnár P., Marosvári A.

Szolnok:

Józsa - Sipos 1, Hajdú Z., Nagy R. 4, Mohi 2, Soltész 2, Papp M. 2.

Hulimai (kapus), Pályi, Lázár 1, Kalmár, Mosonyi 1.

Edzők:

Cseh Sándor, Kalmár János.

HVSC:

Frankó - Vígh Sz., Szabó J. 3, Kristó 1, Hajdú J. 3, Vígh Cs. 1, Könyves.