Női futball: hibátlan hetes a Szegedi AK-tól + FOTÓK

2012. március 19., hétfő

Kiütéses győzelmet aratott vasárnap kora délután a Szegedi AK NB I-es női labdarúgócsapata az alaposan átalakult Győri Dózsa csapata felett.

Az őszi 8-0-ás vereség után jogosan fűtötte a visszavágás vágya a Szegedi AK csapatát, amely a három pont reményében vágott neki a mérkőzésnek. A Győri Dózsa csapata jelentősen meggyengült a téli szezonban az egyesületnél történt átalakulások miatt, ezért - amennyiben a kiesést el akarja kerülni - csak a győzelem volt az elfogadható eredmény a hazai alakulattól. Ennek megfelelően a hazaiak részéről sok futással, és agresszív letámadással indult a meccs. Azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést Horváth Hannáék, és kapujához szögezték a vendégcsapatot, akik ugyan megkíséreltek egy-egy ellentámadást vezetni, de nem sok sikerrel - támadásaik legtöbbször már a középpályán elhaltak. Bár mezőnyben nem játszott rosszul a győri csapat, a rutinosabb hazaiak többet birtokolták a labdát, és helyzeteik alapján már az első félidőben eldönthették volna a találkozót.

A gólgyártást Horváth Hanna kezdte meg a 6. percben (1-0). Ugyan az első félidő további része is elsősorban a hazai támadószekció és a vendégvédelem párharcáról szólt, sok komoly szegedi helyzettel fűszerezve, de újabb gólt csak a félidő végén szerzett a SZAK: a 44. percben egy középről előreívelt szabadrúgásra Szil Tünde érkezett megfelelő ütemben, és combjáról az addig jól védő, tehetetlen kapus mellett a hálóba pattant a labda (2-0). A második félidőre is úgy jött ki a hazai csapat, mintha legalábbis hátrányban lenne - űzték-hajtották ellenfelüket a szegedi lányok, aminek rövidesen meg is lett az eredménye: Horváth Hanna újabb szép góllal terhelte meg a győriek hálóját az 55. percben (3-0), majd Baksa Kata érkezett az 57. percben, és máris 4-0 állt a képzeletbeli eredményjelzőn. Az utolsó félórára gyakorlatilag már csak egy csapat volt a pályán. Az egyre jobban elfáradó, de elkeseredetten védekező vendégek számára már csak az volt a kérdés, hogy hány góllal a hálójukban kell hazatérniük. Rövidesen Zimányi Kovács Anikó percei következtek: a fiatal csapatkapitány előbb a 72. percben (5-0), majd a 75. percben mattolta két parádés lövéssel a kapust (6-0), akinek esélye sem volt a hárításra. Nem maradt el a kegyelemdöfés sem: három perccel a lefújás előtt a lendületesen játszó Boros Izabella, három védő szorításában, a lábak között lőtte ki nagy erővel a hosszú sarkot, ezzel beállítva a 7-0-s végeredményt. Összességében nyomasztó fölényben játszott a hazai csapat, és a helyzetek alapján a kétszámjegyű győzelem is benne volt a meccsben. A győrieknek gyakorlatilag a gólszerzésre sem volt esélye, továbbá sem technikailag, sem taktikailag nem voltak egy súlycsoportban a rendkívül motivált szegedi együttessel, akik végig sokkal többet birtokolták a labdát, és érettebb játékot mutattak be. Cserenkó Szabolcs alakulata legközelebb nehéz derbin bizonyíthat, hiszen a Femina otthonában lép pályára a csapat március 24-én, szombaton 13 órától. Következő hazai bajnoki mérkőzésükre március 31-én kerül sor, akkor az FTC-t fogadják Baksa Katáék.

Női labdarúgó NB I 15. forduló:

Szegedi AK - Foci 24 Győri Dózsa SE 7-0 (2-0) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Széll (Szalai Sz., Király). SZAK: Gula (Németh Zsa. 46') - Miklós (Dóczi 46'), Kardos, Németh Zsó., Lévai (Galicz 63'), Szalai, Horváth H., Szil (Boros 59'), Zimányi Kovács, Baksa, Lipták. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Győri Dózsa: Ősz - Szalontai, Jezsó, Bakri (Fazekas 68'), Szabó Z., Horváth A., Szilfai, Szabó K., Suhajda, Gyurcsó (Horváth V. 51'), Soós (Belány 64'). Vezetőedző: Süle János. Gólszerzők: Horváth H. (6', 55'), Szil (44'), Baksa (57'), Zimányi Kovács (72', 75'), Boros (87'). Sárga lap: Szabó Z. (22'), Szabó K. (36'). Cserenkó Szabolcs: "Tudtuk, hogy egy teljesen kicserélődött, meggyengült csapat ellen fogunk játszani, a lányok mégis úgy is álltak hozzá a mérkőzéshez, ahogy azt előzetesen megbeszéltük. Úgy gondolom, a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, megérdemelten gyűjtöttük be a nagyon fontos 3 pontot! Voltak jó egyéni teljesítmények, de külön nem emelnék ki senkit, hiszen igazi Csapatként értük el ezt a nagyszerű eredményt. Az elvégzett munkában hiszek, remélem helyén tudjuk kezelni idei első győzelmünket." Süle János: "Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez! Csalódottak vagyunk, mert előzetesen nagyon bíztunk abban, hogy egy ki-ki meccset tudunk játszani, és szoros eredményt tudunk elérni. Ennél jóval többet tud a csapat! Remélem, ezt a következő fordulókban bizonyítani tudjuk majd..."

Nyíregyháza Spartacus FC - Páter Fit-Well-Nagypáli 1-7 (0-2) UTE - Astra-Bíró-Kert FC 0-2 (0-1) 1. FC. Femina-Hellotel - MTK Hungária FC 1-2 (0-2) Viktória-Trend Optika FC - FTC 5-0 (4-0)