Kosárlabda: Kosársuli-búcsú a felsőháztól

Kosárlabda:  Kosársuli-búcsú a felsőháztól

2012. március 4., vasárnap

Gyenge játékkal hazai pályán szenvedett hét pontos vereséget a Vásárhelyi Kosársuli csapata a forduló előtt mindössze a 8. helyen álló Tiszaújváros kosarasaitól. A vásárhelyiek ezzel a vereséggel végleg búcsút mondhatnak a felsőházba jutási terveiktől.

Vásárhelyi szempontból jól indult a találkozó, hiszen

Vas

Kukla

kosaraival azonnal vezetéshez jutottak a hazaiak. A vendégek a harmadik perctől kezdtek ébredezni és ez annyira jól sikerült, hogy

Kóthay

Csabák Balázs

révén a vezetést is átvették (4. perc: 6-8). A kék-sárga hazaiak Kukla kosaraival tartották a lépést, aki előbb a palánk alól, majd kinntről is betalált. A negyed második részében

Mócsai

is belelendült, de komolyabb előnyt nem tudott szerezni a a Kosársuli. A 7-dik percben a hazaiaknál

Szilágyi

, míg a vendégeknél

Lajsz Gergely

is begyűjtötte harmadik személyi hibáját, így a tiszaújvárosiak magas emberét kénytelen volt a padra ültetni

Benőcs

edző. A második negyed elején a Kuklát váltó

Babut

is megszerezte első - de mint a végelszámolásnál kiderült, egyben utolsó - pontját. A Kosársuli román légiósa beállításával inkább az ellenfelet erősítette, hiszen már nem először eladott labdák és pontatlan dobások jellemezték játékát. A román után a hazaiak szerb légiósa,

Vejinovics

is betalált, de a kényszerpihenőn lévő Szilágyit helyettesítő irányitó játékáról sem lehet sok jót elmondani. A vendégeknél a csereként beállt Réti percei következtek, aki előbb szórt egy triplát, majd egy duplát és ismét náluk volt az előny (14. perc: 21-22). Vas Péter fújt ébresztőt a sárgáknál és az ebben az időszakban rendkívül pontatlanná vált vendégek edzője ki is kérte első idejét. A negyed hajrájában kisebb triplaesőt láthatott a szépszámú közönség, Csabák és Vas három perc alatt kettőt-kettőt hintett ebből a fajtából (19. perc: 35-28). Nagyszünetig azonban négy pontot lefaragtak hátrányukból Pöstyéniék, így mindössze három pontnyi előnnyel várta a folytatást a hazai együttes (20. perc: 35-32). A nagyszünet jól telt, a közönség végre szórakozott, hiszen volt itt kosárdobó verseny, tombola, pizzaevő verseny és táncos lányok, a hazai klub vezetőit mindössze az zavarta, hogy a számítógépes rendszer felmondta a szolgálatot, így csak a jól bevált kézi jegyzőkönyv maradt a történések rögzítésére. A harmadik negyed Vas triplájával kezdődött, de a vérszemet kapott ellenfélnél visszaállt Lajsz Gergely és - bár ő is sokat hibázott, de - szépen elkezdte gyűjtögetni a pontokat. A hazaiaknál Vas mellett továbbra is elsősorban Kuklára lehetett számítani, viszont feltűnő volt, hogy a máskor fantasztikus lelkesedéssel játszó Utasi csak árnyéka volt önmagának. Sok hibával játszott, de nagyon küzdött a vendég gárda, amelyben a "vajkezűnek" tartott

Tóth Tamás

olykor dobóedzést tartott és nagyritkán be is talált. (27. perc: 46-49). A játék szinvonalát jól jellemezte, hogy a harmadik negyed utolsó három percében mindössze egyetlen kosár született, Vas Péter triplájával egyenlített a Kosársuli. Döntetlennel indult a mindent eldönteni hívatott zárónegyed, amelynek elején végre Utasi is betalált, de erre Tóth válaszolni tudott. Mócsai, illetve Kóthay kosaraival hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy ponttal (37. perc: 54-55). Remekül védekeztek, de hibát-hibára halmozva támadtak ebben az időszakban a vendégek, míg a hazaiak még büntetőkből is alig tudtak betalálni. Csabák, Lajsz és

Pöstyéni

pontjaival öttel elhúzott a Phoenix (39. perc: 55-60) és ekkor lehetett először érezni, hogy baj lehet. A lelátóról néhány erőtlen füttyszó is hallatszott, de ez kevés volt a változtatáshoz. 44 másodperccel a vége előtt Szilágyi kipontozódott és Kóthay bedobta a vendégek számára nagyon fontos büntetőket. Időt kért

Elek András

és a hazaiak sorozatos faultokkal igyekeztek változást kierőszakolni. A terv nem is lett volna rossz, hiszen a vendégek a nyolc büntetőből mindössze egyszer találtak a kosárba, viszont a hazaiak képtelenek voltak egyetlen támadást is kosárral befejezni, így a lefújás pillanatában a vendégek ugorhattak egymás nyakába. A találkozó érdekessége lehetett volna

Dalibor Micsics

pályára lépése, de a vendégek 224 cm-es játékosa - aki valószínűleg a Magyarországon játszó legmagasabb kosaras - feltehetően nem a fantasztikus kosártudásával emelkedik ki társai közül, hiszen egyetlen percet sem kapott edzőjétől. A következő fordulóban a Vásárhelyi Kosársuli március 10-én (szombaton) 18 órakor Baján vendégszerepel. Két héttel ezelőtt még abban reménykedhettek a vásárhelyiek, hogy ez a találkozó döntő lehet a felsőházba jutásért vívott küzdelemben. A Kosársuli azóta elszenvedett két veresége ezt már semmissé tette, így legfeljebb presztizs csata marad a két nagy kosaras hagyományokkal rendelkező város csapatának hétvégi összecsapása.

Férfi kosárlabda NB I/B keleti-csoport 18. forduló:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 56-63 (18-17, 17-15, 14-17, 7-14)

Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Balogh L., Mester F., Arató B.

Kosársuli:

Szilágyi 3, Utasi 2, Mócsai 11, Vas P. 20/12, Kukla 15/3.

Vejinovics 4, Czibere, Babut 1, Schéda.

Elek András.

Tiszaújváros:

Kóthay 12, Benőcs 2, Csabák 17/6, pöstyéni 6, Lajsz 10.

Tóth T. 11, Réti 5/3.

Benőcs Tibor.

Szilágyi (40.perc). Elek András:

"Sikerült magunkat látványosan megverni. Ez nem kosárlabda amit ma játszottunk."

Benőcs Tibor:

"Nagyon felkészültünk a Vásárhelyből, tudtuk, hogy lassítani kell a játékukat és ezt csapatom végig fegyelmezetten végrehajtotta. Támadásban mi is sokat hibáztunk, különösen a rengeteg kihagyott büntető miatt voltam mérges, de végül így is megcsináltuk amiért jöttünk."