Kosárlabda: egy negyedig élt a Kosársuli reménye

2012. március 25., vasárnap

A vásárhelyiek számára már tét nélküli összecsapás volt a Salgótarjáni KSE elleni találkozó, míg a vendégek az alapszakasz megnyerésére hajtva a középső két negyedben megmutatták, hogy miért is tartják őket a csoport legnagyobb esélyesének.

Talán a gyönyörű idő csábította a szurkolókat más programokra, de az is lehet, hogy a Kosársuli csapatának elmúlt hetekbeli gyengébb szereplése volt az ok, viszont tény, a korábbiaknál lényegesen kevesebb érdeklődőt vonzott az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Salgótarjáni KSE NB I/B-s férfi kosárlabda-találkozó szombaton este a Hódtói Sportcsarnokba. Kiválóan kezdtek a hazaiak, hiszen

Vas Péter, Kukla Zsolt

Mócsai Milán

dupláját követően

Szilágyi László

triplát szórt, és öt perc elteltével máris 9-0 állt az eredményjelző táblán. Gyorsan időt is kért a vendégek mestere, és sikerült is rendet tennie játékosai fejében, két perc alatt a

Surmann

testvérek és

Godena

kosaraival 9-7-re feljött a tarjáni alakulat. Vásárhelyi időkérést követően már felváltva estek a kosarak, Vas és Kukla pontjaira

Gorski

büntetőkkel, míg Surmann Gábor triplával válaszolt (9. perc: 15-14). A tarjániak egyetlen egyszer vezettek az első negyedben, Godena utolsó másodpercekben dobott kosarával 15-16-ra nyerték az első játékrészt. A második negyed elején látványosan és igen eredményesen kosaraztak a vendégek, és ez az eredményben is megmutatkozott. A tarjániak kezdősorából mindenki kivette részét a pontgyártásból, mellettük

Sebők

is igen eredményesnek bizonyult. Három perc alatt tíz ponttal elhúzott az SKSE (13. perc: 18-28). A Kosársuli a folytatásban is alárendelt szerepet játszott, a vásárhelyi játékosok kapkodtak, rengeteget hibáztak, míg a rutinos vendégek könyörtelenül büntettek (17. perc: 20-40). Feltűnő volt, hogy a tapasztalt kosarasnak számító

Czibere

rengeteg labdát dobott el felelőtlenül, és mindössze egyszer talált be a kosárba. A szünetre 19 pontos (27-46) megnyugtató előnnyel mehettek pihenőre a Nógrád megyeiek. A harmadik negyedet is nagyon meghajtotta a vendég csapat, a "kis" emberek közül Sebők Tamás és Surmann Gábor remekelt, Surmann Péter pedig kiválóan irányított, így 32 pontra nőtt Likárék előnye (28. perc: 36-68), amelyet a negyed végéig meg is tartottak. 40-72-es állással kezdődött az utolsó negyed. A hazaiaknak Vas és a csereként beállt

Grezsa

révén sikerült csökkenteni a hátrányt (35. perc: 54-76), miközben a vendégek egyik magas embere, Gorski kipontozódott. Előbb csak elégedetlenkedett, majd időt is kért

Dániel Tamás

, a tarjániak mestere, de jelentős javulást ez sem hozott csapata játékában. A különbség - ekkor főleg Czibere ponterős játékával - ugyan percről percre csökkent (39.perc: 65-83), de a vendégek győzelmét már semmi nem veszélyeztette.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 21. forduló:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Salgótarjáni KSE 65-87 (15-16, 12-30, 13-26, 25-15)

Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezette: Radnóti, Kovács N., Lövész.

Vásárhely:

Szilágyi 3/3, Mócsai 4, Czibere 8, Vas P. 19/3, Kukla 11. Csere: Utasi 2, Vejinovic 8/3, Rácz T., Schéda 3/3, Grezsa 5, Kiss G. 2. Edző: Elek András.

Salgótarján:

Surmann P. 16/3, Surmann G. 15/6, Gorski 12, Godena 14, Likár 7. Csere: Sebők 13/3, Szabó Z. 2, Kiss K. 7/3, Volzovár 1, Stork, Wejwár. Edző: Dániel Tamás.

Gorski (34') Elek András:

"Aranyosan küzdöttünk, de nem voltunk egy súlycsoportban a tarjániakkal."

Dániel Tamás:

"Nehezen melegedtünk be, de az első negyed végétől a negyedik negyed elejéig teljesen kézben tartottuk a mérkőzést, és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk."