Kézilabda: parádézott az éllovas Dorozsmán (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2012. március 3., szombat

Súlyos, tízgólos vereséget szenvedett a Szeged-Dorozsma-Tisza Volán a listavezető Nyíradony ellen hazai környezetben a női kézilabda NB I Keleti csoportjának 14. fordulójában.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 14. forduló

A rutinos ex-NB I-es játékosokat felvonultató, és az élvonalba tartó Nyíradony kezdettől nem akart kétséget hagyni afelől, ki nyeri a mérkőzést, s ennek megfelelően 10 perc után 3-4 gólra tudtak elszakadni a hazaiaktól. Hogy nem többel, az a dorozsmaiak részéről a kapuson,

Dobó Mónikán

, valamint

Karsai Robertán

múlott, előbbi bravúros védései, s utóbbi találatai tartották életben a reményt az első félidőben

Farkas József

tanítványai számára. A fegyelmezetten védekező nyírségiek indításai csak Dobó egy-egy megmozdulása lehetett ellenszer, ám ez sem mindig működött,

Vancsa Barbara

és a szlovák

Monika Flaskova

előszeretettel gyűjtögette góljait ily módon. A 19. percben már hattal mentek a vendégek (6-12), ám sikerült váltani védekezésben, s szünetre két gólra felkapaszkodott a szegedi egység (13-15).

Az első félidő végéről átnyúló kiállítás miatt emberhátrányban indult a második játékrész az SZKKSE-nek, s ezt kíméletlenül ki is használta a bajnokaspiráns, mely ismét fokozatosan növelte előnyét. A félidő derekára az egykori EHF-kupa-győztes Jelena Korgyuk és a Bajnokok Ligáját is megjárt Flaskova mérhetetlen rutinja révén már majdnem megvolt a "tízközte" (16-25), arra viszont aligha számíthattak a hazai drukkerek, hogy Vadászy Anikó 43. percbéli gólja 11 percig tartó gólcsendet indít el. Zsinórban hatot kapott a Dorozsma, mire Antal Dzsenifernek sikerült szépítenie az 53. minutában (18-31). Ekkor már nagyrészt cseréit játszatta az egykori DVSC-s Sütő Mariann játékos-edző - aki maga is hétszer talált be - s ennek köszönhetően sikerült kozmetikáznia az eredményt a hazai csapatnak. A vége 23-33 lett, a rengeteg hazai hiba és a hatalmas vendég rutin miatt szombaton osztálykülönbség volt a két csapat között - joggal örültek a nyírségi lányokat elkísérő, s mérkőzés egésze alatt végig szurkoló nyíradonyi ultrák a meccs végén. Javításra egy hét múlva, március 11-én 16 órától Egerben lesz lehetőségük Dávid Zsuzsiéknak az Eszterházy KFSC ellen.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 14. forduló:

SZKKSE-Tisza Volán - Nyíradonyi VVTK 23-33 (13-15) Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Petrovszki A., Petrovszki Sz. SZKKSE: Dobó - Antal 2, Velky 4, Karsai D. 1, KARSAI R. 9, Zsibrita, Mészáros. Csere: Kovács G. (kapus), Dávid 1, Vadászy 3, Mocsári 1, Huszka, Draxler D., Vér 2. Vezetőedző: Farkas József. Nyíradony: KOLSOFSZKI - VANCSA 7, Fábián, Horváth B., SÜTŐ M. 7, Sütő E. 2, FLASKOVA 12. Csere: Gulyás (kapus), Korgyuk 4, Csicsószki, Kincs H., Kincs E., Fábián, Barta, Tóth A. 1. Játékos-edző: Sütő Mariann. Hétméteres: 3/3, ill. 4/4. Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Farkas József: "Az első félidő második felében kicsit feljavultunk, úgy éreztem akkor, hogy a lámpalázas kezdés után visszajövünk a mérkőzésbe, ám a második játékrész elején egy kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Az eredmény sajnos reális, nagyon nagy hibaszázalékkal játszottunk."

60' Huszka egy perccel hamarabb fejezi be a meccset, Barta bánta az ütközést. Tóth Angelika lövi a hetest, 21-33. Vadászy talál be, majd Antal Dzsenifer is középről, és itt a vége. 23-33.
59' Labdát szerzünk, de nincs indítás. Dávid passzát Sütő Edina üti el.
58' Fábián túl kemény Mészáros Edinával, Karsai Roberta belövi, 21-32. Időt kérnek a vendégek. Van még két és fél percük gyakorolni.
57' Vér szerzi a 20. gólt szegedi részről. A vendégek elszórják.
56' Korgyuk is parádézik, 19-32. Fábiánt indítják, kapufa.
55' Velky ront, az ellenfél is. Vér Vivien, 19-31.
54' Labdát szerzünk, hiába. Elszórják a nyíradonyiak is.
53' Sütő Edina fölé, belefér. Teljes tanácstalanság a támadásoknál a hazaiaknál. 11 perce nem tudunk gólt lőni. Antalnak sikerül most, 18-31.
52' Védekezésben még kevésbé. Jönnek a juniorok a vendégeknél.
51' Dobó jön vissza. Nincs ötlet a támadásainkban.
50' Vancsa is tud hibázni, pedig nem is figyelünk már rá, amikor indul. Flaskovára sem, ő beveri a 31.-et.
49' Vancsa tisztán kapja, 17-30. Hol lesz a vége? Korgyukot sikerül védeni.
48' Velky sem egy nehéz feladvány az adonyi kapusnak, kétszer is védi. Sütő Mariann, 17-29. Hengerel a Nyíradony, örülnek a szurkerek, náluk már tart a karnevál a lelátón.
47' Karsai Robertát olvassa Kolsofszki. Vancsa önfeláldozóan ment Antal elől egy indítást. Sütő Edina elügyetlenkedi az indítást.
46' Meg sem állnak, megint a kisebb Sütő, 17-28. Tényleg szétestünk.
45' Sütő Edina lövi a 27. vendég gólt, számolnak a nyíradonyiak.
44' Korgyuk elképesztő átlövése, EHF-kupa-győztes találatokból futhatja, 17-26.
43' Flaskova 10. gólja. Foghatatlan. Elszórjuk a labdát, a Petrovszki játékvezetői páros visszaadja, köszönjük. Vadászy, 17-25. Kovács Gabriella a kapunkban.
42' Dobó Flaskovával szemben, 16-24. Időt kér Farkas mester mínusz nyolcnál. Antal szélről, véd Kolsofszki.
41' Korgyuk-gól, Velky kettő perce aztán, 16-23. Dávid Zsuzsi marad alul a védőkkel szemben.
40' Dávid ront, Vancsa nem, 15-22. Horváthot szórják ki, hetes, Karsai Robertáé a szépségtapasz 16-22.
39' Kapkodás, kapkodás, kapkodás, pontatlan befejezésekkel.
38' Falskova indul ismét, parádézik, hát mögötti góllal aláz, 15-21. Kezdünk szétesni?
37' Már csak sima előny, Korgyuk gyötri Dávidot. Elméláznak a mieink, Korgyuk indítja Vancsát, 15-20.
36' Korgyuk szélről mellé pattint. Flaskova is két perc. Kettős fórban Mocsári szélről, 15-19!
35' Karsai Robertáról szórnak ki egy nyíradonyit, nem tudjuk kihasználni.
34' Velky Viktória faragja a hátrányt, 14-18. Korgyuk találata, 14-19.
33' Sütő Edina kiszorítva, felsőléc, marad náluk, sőt, hetes, Flaskova, 13-18.
32' Sütő Mariann megint, 13-17. Sütő Edina rossz bejátszást kap. Eladjuk.
31' Elképesztő vendégszurkolás közepette a vendégek kezdik a második félidőt. Sütő Mariann, 13-16. Velky, mellé.
SZÜNET!
30' Vadászy tör be, 13-15! Korgyukot védi Dobó. Eladjuk, Mészáros Edinát állítják ki. Sütő Mariann lövését védi Dobó Mónika.
29' Korgyuk irányít, tördeljük a támadást, mellé durrantanak.
28' Elszórjuk. Flaskovára játsszák ki, beljebb jön, vonalról, 11-15. Velkynek magas a passz, csoda hogy eléri Karsai Roberta. Dóra meg beveri aztán, 12-15!
27' Velky jó ütemben kapja a passzt, 11-13! Csicsószki harcol ki hetest, Flaskova bevágja, 11-14.
26' Korgyuk üti ki Karsai Roberta kezéből a labdát, visszaszerzi Roberta, felsőlécet lő. Nyíradonyi támadás, eladják.
25' Passzívba hajlunk, Velky gyenge lövését védi a kapus. A vendég akció sem jobb.
24' Karsai Roberta, kivédekezett akció után megtámasztott csuklóval is betalál! Gyors válasz, Vancsa, 10-13.
23' Flaskova sokadik szélső megmozdulását hárítja Dobó. Dávid indul átejti a Kolsofszkit, 9-12! Tájmaut, Nyíradony.
22' Flaskova lő, kapufa, kipattanót visszaszerzik, Dobó! Indul Antal, fölé...
21' Horváth Dobóba dob. Dávidot darálják, Sütő Edina kettő perc. Velky előnyből, 8-12!
20' Velkyt teremtik le, belülvédekezés, Karsai Roberta bevágja, 7-12. Sütő Edina ellépi. Nálunk láb.
19' Hosszas vendég akció, nem akar passzív lenni, Horváth Barbara kapja beállóban, be is vágja, 6-12.
18' Flaskova lő hetest, 6-11. Karsai elnézős passza a sarokba, belefújnak Mészáros ejtésébe, belépett.
17' Karsai Roberta tör előre, megleli a rést, 6-10. Kapkodós meccs, kapkodjuk a fejünket jobbra-balra, komoly védekező munka egyik oldalon sincs.
16' Sütő Mariann, 5-10. Széteső védekezés, Sütő Edina most, fölé. Leszedünk egy indítást.
15' Jó blokk után Vadászy szerez labdát, indul Antal, lábon lövi Kolsofszkit ziccerben. Flakova is lábon lövi Dobót, Antal indul, ziccer, ez is kimarad...
14' Karsai Dóra hetest harcol ki, Roberta belövi, 5-9. Dávid védekezik jól.
13' Karsai Dóra lökete Kolsofszkin hal el. Labdaszerzés után jöhetünk.
12' Elszórakozzuk a támadást, gyors ellenattak. Sütő Mariann lő át, 4-9. Velkyt védik, Vancsa nem kapja meg a labdát, pedig ott volt.
11' Flaskovát nem lehet tartani a balszárnyunkon, 4-7. Karsai Dórától pattan el a labda, indítás Vancsa Barbarának, 4-8. Farkas József időt kér. Rendet kell tenni, az indításokra nem figyelünk.
10' Horváth Beáta eredményes, 4-6. Karsai Roberta lő át, mellé, indítás, hosszú. Aztán belemenés a hazaiaknál.
9' Karsai Roberta húz vissza a rövidre, 4-5. Sütő Mariann, hárít Dobó. Velky lövésébe belefújnak, nincs gól.
8' Flakovát védi Dobó. Karsai doktor fölé durrant üresen beállóból, Vancsa előtt sincs fal, ő bedobja, 3-5.
7' Szabaddobás után Zsibrita, 2-3. Gyors válasz, róla fordulnak le, 2-4. Velky gyors válasza, 3-4.
6' Sütő Mariann játékos-edző lő, Dobó véd lábbal. Aztán elszórjulk a labdát, indulnak a vendégek, Vancsa, 1-3.
5' Karsai Roberta lő, blokk, felsőléc. Velky kap sárgát.
4' Két gyors indítás mindkét oldalon, két kapusbravúr.
3' Karsai Dóra betörését hárítja a kapus. Flaskovát nem sikerül most, 1-1. Indítanak a vendégek, Flaskova megint, 1-2.
2' Karsai Roberta szerzi meg a vezetést, 1-0! Dobó véd remekül egy szélről jövő lövést!
1' A mieink kezdenek, véd Kolsofszki, gyenge ellenakció nyírségi részről.
15.55 A vendégek maroknyi tábora dobbal felszerelkezve érkezett, lesz hangulat! A mieink zöld-fehérben, a vendégek feketében játszanak majd. Hamarosan kezdünk...
15.50 A hazaiaknál felépült Huszka Renáta, nevezték is a mai meccsre, ott melegít ő is a többiekkel.
15.40 Sok szeretettel köszöntjük a Kedves Olvasókat és a monitor előtt szurkolókat a dorozsmai Ács Géza Tornacsarnokból! Rövidesen kezdődik az SZKKSE listavezető Nyíradony elleni meccse. Már javában tart a melegítés.

Korábban írtuk:

Ilyen még nem volt! Női kézilabda a SZEGEDma.hu-n! No, egyelőre ugyan még nem Görbitz Anitáékkal vívnak meg a dorozsmai lányok, de a mai ellenfél soraiban is vannak komoly múlttal rendelkező spílerek, mint a beharangozónkban is kiemelt ukrán jobbátlövő Jelena Korgyuk, aki 2005-ben EHF-kupát nyert a Cornexi-Alcoával. S ha már Görbitzéket emlegettük: épp a győriekkel szemben diadalmaskodtak a fehérváriak, magyar házidöntő volt. Ma az SZKKSE-re vár a csöppet sem egyszerű feladat, hogy megtorpantsa az alapszakasz-győzelem felé rendületlenül menetelő nyírségieket, s ha egy mód van rá, semlegesítse a balkezes ukrán tüzért. Beharangozónk itt olvasható!