NFL Super Bowl: elmaradt a visszavágás, győzött a Giants

2012. február 6., hétfő

Megismételte négy évvel ezelőtti sikerét a New York Giants a 46. Super Bowlon és ismét legyőzte a New England Patriotsot, megszerezve negyedik elsőségét az amerikai futball szuperdöntőinek történetében.

A Giants eredménytelen támadását követően a Patriots-szurkolók nagy bánatára csapnivalóan kezdett a Belichick-legénység a zsúfolásig megtelt indianapolisi Lucas Oil Stadiumban. Előbb

Tom Brady

dobta szándékosan földre a labdát, s mivel a saját célzónájában állt, a támadókat sújtó büntetés miatt 2 pontos előnybe kerültek az Óriások. Ezután a támadás joga is az ő kezükbe került vissza, melyet

Eli Manning

10 yardos touchdownpassza után

Victor Cruz

váltott pontokra egy remek elkapást követően,

Lawrence Stynes

pedig értékesítette a jutalompontot (0-9). Az első negyedben megkezdett támadását végül a második negyed elején

Stephen Gostkowski

mezőnygóljával fejezte be a Patriots (3-9). Két sikertelen New York-i, közte egy kudarcba fulladt bostoni támadást követően Brady remek passzai után 96 yardos támadást produkált a New England - hiába sziporkázott

Jason Pierre-Paul

a Giants-védelemben -, aminek a végén

Danny Woodhead

kapta el a bogyót az Óriások endzone-jában,

Meskó Zoltán

lekészített labdáját pedig Gostkowski magabiztosan vágta a lécek közé (10-9).

Madonna látványos félidei fellépését követően elkapta a fonalat a Patriots, Brady pillanatok alatt két Super Bowl-csúcsot megdöntött (legtöbb passzolt yard és legtöbb passz zsinórban), majd

Aaron Hernandez

kapta el passzát hét yardon, s be is vitte a célzónába, Gostkowski pedig tette kötelességét (17-9). Manningék támadása ezután csak mezőnygólig jutott, Stynes 38 yard távolságból nem hibázott (17-12). Sikertelen Hazafi-akció után ismét a

Tom Coughlin

legényein volt a sor, de ezúttal is csak 3 pont lett a vége (17-15). A Pats irányítójának nyomás alatt eladott labdájával indult a zárónegyed, ám kulcspillanatban

Stirling Moore

blokkolása akasztotta meg a nehezen kibontakozó Giants-támadást. Hasonlóan fontos pillanat volt

Wes Welker

sikertelen elkapása, ugyanakkor az ellentámadásból

Mario Manningham

remekül fogta Manning halálpontos passzát. A támadás végén

Ahmad Bradshaw

ült be senkitől sem zavartatva a Patriots célterületére, megfordítva az állást 57 másodperccel a vége előtt, a jutalomrúgás helyett választott kétpontos konverziót viszont nem sikerült végrehajtani (17-21). A bostoniak még mindent megpróbáltak az utolsó másodpercekben, de az elkapások rendre nem sikerültek, s végül Brady "Hail Mary"-passza sem jött össze, így a történelem megismételte önmagát, a New York Giants négy év elteltével ismét legyőzte a New England Patriots együttesét a Super Bowlon. A Giants ezzel története negyedik Super Bowl-győzelmét aratta, míg NFL-elsőségeit tekintve ez a nyolcadik alkalom. Eli Manning lett a meccs legértékesebb játékosa, a nagydöntők során immár másodszor, ahogyan ez a második Super Bowl-győzelme is, s így a 2007-2008-as szezon után újabb bajnoki aranygyűrűt tudhat magáénak.