Kosárlabda: nyert és előrébb lépett a Kosársuli

2012. február 19., vasárnap

Az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság keleti csoportjának hétvégi játéknapján a forduló előtt negyedik helyen álló Kecskeméti Főiskola gárdája látogatott a hatodik helyezett Vásárhelyi Kosársuli csapatához. A tét mindkét fél számára komoly volt, hiszen a két gárda egyaránt a legjobb négy között szeretne végezni az alapszakasz végén. A találkozón elmaradt a várt izgalom, a Kosársuli a kezdeti nehézségek után végig vezetve biztosan nyert.

Már a bemelegítésnél is feltünt, hogy a kecskemétiek rendkívül fiatal csapattal érkeztek Vásárhelyre.

Guóth Ádám

, a vendégek mestere meg is erősítette, hogy döntően 17-20 éves fiatalok alkotják a pályára lépő csapatát, hiszen az NB I/A csoportban szereplő kecskeméti felnőtt,- és az U-23-as gárdának ugyanekkor Debrecenben volt bajnoki mérkőzése. Hazai oldalon

Kukla

hiányzott sérülés miatt. Közel három percig kellett várni az első pontra, amelyet

Braun

révén a vendégek szereztek, de

Vas Péter

rögtön egyenlített. A következő két perc azonban maga volt a rémálom a sárga-kék hazaiaknak, hiszen a

Jakab

két triplájával és

Velkey

kosarával pillanatok alatt jelentős előnyhöz jutottak a kecskemétiek (4. perc: 2-10). Időt kért és cserélt is

Elek András

, a hazaiak mestere és sikerült rendezni a sorokat.

Mócsai

Schéda

duplája után az óriási szívvel játszó

Utasi Gábor

kétszer is labdát szerzett és máris egált mutatott az eredményjelző (7. perc: 10-10), majd a negyed végére már a hazaiaknál volt az előny. A második negyed elején négy percig felváltva estek a kosarak (14. perc: 18-16), majd Vas Péter és

Bartucz

találataival egyre nőtt a Kosársuli előnye (17. perc: 26-16). Időt is kért a vendég kispad, ami náluk is hasznos volt, hiszen a negyed végéig Jakab és

Kiss Illés

tripláival sikerült némileg csökkenteni a hátrányukat (20. perc: 31-24). Feltűnő volt viszont, hogy a kecskeméti fiatalok katasztrofálisan dobták a büntetőket, hiszen az első húsz percben tízből egyszer sem találtak be. A nagyszünet után Velkey először értékesítette a vendég büntetőket, de a remekül letámadó hazaiak többször is labdát szereztek és Utasi, Vas,

Mócsai

és Schéda révén könyörtelenül kihasználták a lehetőségeiket (24. perc: 45-26). Küzdött, de nem igazán játszott jól a rutintalan vendégcsapat, bár Jakab vezérletével még így is visszajöttek 11 pontra (27. perc: 48-37). A következő hatvan másodperc Vas Péter-parádét hozott, aki először szórt egy triplát, majd zsákolt egy hatalmasat és máris visszaállt a tetemesnek monható hazai előny (28. perc: 53-37). A zárónegyed elején Kiss Illés kosarai borzolgatták a hazaiak idegeit (32. perc: 57-46), hiszen az ősszel Kecskeméten elszenvedett 10 pontos vereség után itthon legalább 11 ponttal kellett nyernie a Kosársulinak azért, hogy azonos pontszám esetén megelőzze a főiskolásokat. Rá is kapcsoltak a hazai húzóemberek, Vas és

Czibere

szórt egy-egy triplát, majd

Velinovics

kosara után először volt 20 pont a különbség (36. perc: 69-49). A vendégek azonban nem törtek meg és másfél perccel a vége előtt már csak 9 pont volt a két csapat között (39. perc: 72-63). A hajrában előbb

Kopasz

, majd

Kis Sándor

is kipontozódott a vendégcsapatból, míg a másik oldalon Mócsai két duplája mellett

Szilágyi

biztos kézzel értékesítette a büntetőket és ez meghozta a remélt hazai sikert. Sorozatban elért negyedik tavaszi győzelmével a vásárhelyiek már ötödikek a tabellán, de innen még egyet előre lépni már igazi barvúrnak számítana, hiszen a jelenlegi negyedik Bajának igen kedvező a sorsolása, ősszel Vásárhelyen is nyerni tudott, tehát a Kosársulinak idegenben kellene legyőzni őket az előzéshez. A vásárhelyiek a következő fordulóban, február 26-án (vasárnap) 18 órakor az Óbudai Kaszások vendégei lesznek.

Kosárlabda NB I/B férfi keleti csoport 16. forduló:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Kecskeméti Főiskola 82-64 (14-12, 17-12, 26-17, 25-23)

Hódmezővásárhely, 600 néző. Vezette: Varga Z., Borgula Gy., Vadász Cs.

Kosársuli:

Vejinovic 4, UTASI 12, MÓCSAI 11, VAS P. 25/6, SCHÉDA 10.

Czibere 7/3, Bartucz 4, Szilágyi 7, Kis G 2, Grezsa, Czuprák Á.

Elek András.

Kecskemét:

KISS I. 15/3, Velkey 8, Kopasz, Braun 6, JAKAB 24/12.

Kis S. 2, Csikós 9, Szőke.

Guóth Ádám.

Kopasz (37. perc), Kis S. (39. perc). Elek András:

"Három hete nem játszottunk mérkőzést és ez meg is látszott a játékunkon."

Guóth Ádám:

"Először is gratulálok a többségében 1994-es születésű játékosokból álló csapatomnak, hogy tisztességgel helyt tudtunk állni a jóval erősebb Vásárhely ellen. Sajnálom, hogy nem tudtunk komplett csapattal kiállni, akkor más eredmény születhetett volna."

A 16. forduló további eredményei:

Debreceni EAC - Tiszaújváros 77-76, Szerencs - Baja 75-101, Törökbálint - Óbuda 112-87.