Jégkorong: végre legyőzte a Volán a Debrecent! + FOTÓK

2012. február 12., vasárnap
A vasárnap esti OB II-es presztízsrangadón óriási csatában, az utolsó másodpercekben, a szezonban először legyőzte a Tisza Volán-MTK együttese a Debreceni HK-t. Nem kerteltek a csapatok, egymásnak esett szinte azon nyomban, a listavezető Debrecen és a 2. helyen álló Tisza Volán-MTK az OB II szegedi rangadóján. Egyértelmű fölénye ellenére kettős emberelőnyét sem tudta gólra váltani a hazai gárda, ami után a harmad derekán büntetett a Debrecen, Salánki Attila talált be Balázs Csongor kapujába (0-1). Felpaprikázta a bekapott gól a hazaiakat, s a több száz szurkoló egy emberként ugorhatott talpra, amikor emberelőnyben Bosnyák Márkó asszisztálásával Varga Dávid gyötörte be a pakkot Máthé Csaba kapujába egy kavarodás után (1-1). Sőt, két és fél perccel később az egy héttel korábban kupameccsen még a Fradi színeiben gólt szerző Dominik Vecaj talált egy újabb gólt, így 2-1-es hazai előnnyel vonultak szünetre a felek. Rövid ideig tartott a hazai előny, Kelemen Tibor jobbról, a bedobópont magasságából lőtt, a korong átcsorgott Balázs Csongoron és a kapuban kötött ki (2-2). A kevesebb emberhátrány felhozta a Debrecent, kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, ám a 33. percben Bosnyák vezette a korongot a kapura, lövését bravúrral védte Máthé, ám az érkező Rózsahegyi Ádám bekotorta a pakkot, sőt ő maga is a hálóban kötött ki (3-2). Röviddel utána ismét Bosnyák durrantott fölé, ám a hajdúságiak ismét lehervasztották a mosolyt a mieink arcáról pillanatok múltával, amikor Elekes Darabont Hunor-Csaba kiegyenlített (3-3). Frenetikus szurkolás űzte a hazai gárdát, percekre kapuhoz szegezték a vendégeket Ambrus Andrásék. Balázs Csongornak ekkor is akadt dolga, Pál Lóránt csaknem átvette a vezetést a DHK-nak, ám az egykori román válogatott hálóőr remek reflexszel védett. Miközben odakinn lassan 4-5 centi hó hullott a szépszámú parkoló autóra, tovább zajlott a kiegyenlített játék a harmadik harmadban. Öt perccel a játékrész kezdete után egy vendég akció végén Vecaj ütött mellé a jobbról keresztbe adott korongnak, s az érkező Barabás Sándor László nem is hibázott, visszaszerezve a vezetést a Debrecennek (3-4). Óriási szegedi szurkolás kezdődött, ám a megiramodó Fekecs Norbert hiába fektetett el két védőt is remek cseleivel, lövésébe az utolsó pillanatban beletudtak nyúlni, majd Ambrus szlalomja végén a közelről ellőtt korongnak Máthé parancsolt megálljt. Mocsári Attila kiállítása alatt végig a debreceni kapu előtt tartotta a korongot a Volán, s már ki is egészültek a vendégek, amikor a csapatkapitány Hetler Ádám jó 10 méterről jobb oldalról kapura tűzte a pakkot, ami védhetetlenül vágódott a ketrecbe (4-4). Az 58. percben sérülést okozó szabálytalanságért Varga Dávidot végleg kiállították, ám az emberhátrányban hősiesen kontrázó szegediek Ódry Tamás asszisztja után Bereczki Gergő 15 másodperccel a vége előtt lőtt góljával kiharcolták a győzelmet a parázs mérkőzésen (5-4). A lefújást követően még hosszú percekig zúgott a Szép volt, fiúk! Kalocsa László tanítványainak, akik a szezonban először végre legyőzték a Debrecent.

Jégkorong OB II:

Tisza Volán-MTK - Debreceni HK 5-4 (2-1, 1-2, 2-1) Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Sütő, Berger, Pálkövi. Tisza Volán-MTK: Balázs Cs. - Bereczki, Hetler, Varga D., Ambrus, Bosnyák - Máté, Lippai, Fekecs, Egyed, Ódry - Wágner, Vecaj, Rózsahegyi, Kovács Á., Maslac - Barcsik. Vezetőedző: Kalocsa László. DHK: Máthé - Molnár Zs., Nagy Z., György J., Mocsári, Salánki - Kelemen, Hegedűs, Pál L., Barabás, Elekes Darabont - Mokrai, Bagdács, Razov, Pál Cs., Csorba - Balázs Zs. Játékos-edző: György József. Gólszerzők: Salánki (György J., Mocsári, 09:10: 0-1), Varga D. (Bosnyák, 14:07: 1-1 - emberelőnyből), Vecaj (16:35: 2-1 - emberelőnyből), Kelemen (Elekes Darabont, Barabás, 21:59: 2-2), Rózsahegyi (Bosnyák, 32:32: 3-2), Elekes Darabont (Barabás, 33:49: 3-3), Barabás (Hegedűs, Kelemen, 45:15: 3-4), Hetler (Bereczki, Bosnyák, 54:30: 4-4), Bereczki (Ódry, 59:45: 5-4 - emberhátrányból). Kiállítás: 11 perc + 10 perc fegyelmi büntetés (Lippai) + 20 perc végleges fegyelmi büntetés (Varga D.), ill. 18 perc. Kalocsa László: "A végén a mi javunkra sült el a poén. Azt kell mondjam, hogy a négy Debrecen elleni mérkőzésünk közül most játszottunk a leggyengébben, ám most nyertünk. Nagyon örülök és remélem, hogy a jövő heti Újpest elleni magyarkupa- illetve a jövő vasárnapi Vasas elleni bajnoki meccs előtt óriási önbizalmat ad a csapatnak ez a győzelem."