Jégkorong: a Volán nevetett a végén

2012. február 27., hétfő

Drámai csatában, három gólos hátrányból felállva a hajrában vívta ki a győzelmet Dunaújvárosban a Tisza Volán-MTK OB II-es jégkorongegyüttese.

Fokozatosan tett szert mind nagyobb előnyre a hazai alakulat a szegedi jéghokisokkal szemben, az első harmad közepén

Vargyas László

, a második játékrészben

Missoundou Balázs

két alkalommal vette be

Balázs Csongor

kapuját, így a találkozó felénél már 3-0-ra vezetett a Dab.Docler.

Kalocsa László

kapust cserélt ezt követően,

Szabó Gergely

kapott játéklehetőséget. A harmad végén aztán visszajöttek a vendég remények, két emberelőnyös helyzetből előbb

Bereczki Gergő

, majd

Ódry Tamás

mattolta

Kormos Tamás

dunaújvárosi kapust (3-2). A záró játékrész aztán újabb hazai találattal indult, félperc után

Prakab János-Krisztián

volt eredményes kihasználva egy fórt (4-2) - aligha sejtették a hazaiak, hogy ez a hattyúdaluk. A 48. percben ugyanis 5 másodperc volt hátra egy kettős előnyből, amikor Ódry ütője villant (4-3), majd jött a hajrá, s kevesebb mint négy perccel a vége előtt Bereczki egalizált, 58:36-nál pedig

Fekecs Norbert

ütötte be a győztes gólt. A hazaiak az utolsó másodpercekre még megpróbálkoztak a kapus lehozatalával, de nem sikerült egyenlíteniük, így a szegediek pontot raboltak Dunaújvárosból, így megerősítve 2. helyüket a tabellán a feltörekvő Vasas előtt. A pozíció megtartása azért is tűnik valószínűnek, mert Kalocsa László "jéggladiátorai" hátralévő három találkozójukat hazai jégen vívják: előbb március 4-én, vasárnap fogadják a MAC csapatát 18 órától a szegedi műjégpályán, majd a magyarkupa-meccsek miatt elhalasztott bajnokik pótlásaként két héttel később érkezik a Dab.Docler (március 18., vasárnap, 18 óra) és az Újpest (március 25., vasárnap, 18 óra).

Jégkorong OB II:

Dab.Docler Jégtörők - Tisza Volán-MTK 4-5 (1-0, 2-2, 1-3)

Dunaújváros, 50 néző. Vezette: Wolf, Abonyi, Vas.

Dab.Docler:

Kormos - Vargyas, Muzsik, Faragó, mekler, Léránt - Prakab, zsíros, Nagy F., Komáromi, Gungl - Láng, Missoundou, Kiss, Kis.

Berényi Norbert.

Tisza Volán-MTK:

Balázs - Máté, Hetler, Varga D., Ambrus, Bosnyák - Szabó G. (kapus), Bereczki, Vecaj, Rózsahegyi, Egyed, Ódry, Wágner, Fekecs, Kovács Á., Barcsik.

Kalocsa László.

Vargyas (Faragó, Mekler, 13:11: 1-0 - emberelőnyből), Missoundou (Kis, Láng, 23:29: 2-0), Missoundou (Kiss, Kis, 31:04: 3-0), Bereczki (Ódry, Ambrus, 37:05: 3-1 - emberelőnyből), Ódry (Ambrus, Hetler, 39:05: 3-2 - emberelőnyből), Prakab (Faragó, Vargyas, 40:31: 4-2 - emberelőnyből), Ódry (Ambrus, Bosnyák, 47:50: 4-3 - kettős emberelőnyből), Bereczki (Fekecs, Rózsahegyi, 56:05: 4-4), Fekecs (Ódry, Hetler, 58:36: 4-5).

18 perc, ill. 8 perc. Kalocsa László:

"Nehezen indult a meccs, kétszer kellett talpra állnunk, 0-3-ról és 2-4-ről. Ezzel a győzelemmel most már úgy tűnik, stabilizálni tudjuk második helyünket a bajnokságban. Lélektanilag nagyon fontos győzelmet arattunk, s látszik, hogy van tartása a csapatnak, nem adjuk fel soha a küzdelmet! Le a kalappal!"