Asztalitenisz: két újabb Floratom-győzelem

2012. február 20., hétfő

Két újabb skalpot gyűjtött be Floratom Szeged AC Kalo-Méh együttese a férfi asztalitenisz Extraligában. Dudásék előbb Szombathelyen, majd Bükön diadalmaskodtak.

Győzelmi reményekkel lépett asztalhoz a szegedi együttes a kiesés elöl menekülő vasiak ellen és kiegyensúlyozott játékkal igazolta is a papírformát. Repülőrajtot vett a Floratom, a páros találkozót követően

Lukács

mérkőzéslabdát hárítva,

Kószó A.

végig vezetve,

Dudás

négy játszmában győzött, 0-4. A második körben is parádézott a szegedi együttes, Kószó és Lukács szettveszteség nélkül, Dudás két játszma hátrányból hozta soros partiját, 0-7. A szegedi fölényre jellemző, hogy a házigazdák 0-9-nél szerezték meg a becsületpontjukat.

Férfi asztalitenisz Extraliga 14. forduló:

Szombathelyi AK – Floratom Szeged AC Kalo-Méh 1–9

Győztek:

Dudás 3, Kószó A. 3, dr. Lukács 2 és a Dudás – Kószó A. páros Lukács Levente:

"Jó játékkal a szezon legfölényesebb győzelmét arattuk."

Nehezebb találkozóra számíthatott a szegedi gárda a vasi túra második napján, hiszen a mindenkire veszélyes Bük ellen egyik csapat sem mehet biztosra. A Dudás, Kószó A. páros koncentrált, precíz játékkal hozta a mindig fontos páros találkozót, majd Lukács hagyott győzelmi esélyt kihasználatlanul. Dudás magabiztosan győzött, Kószó A. nagy csatában veszített, 2-2. Dudás percei következtek, extázisban játszva játszmát sem veszített az ellenfél két húzóembere ellen. Nagy csatában Kószó A. kettő, míg Lukács egy győzelmet szerzett, így az eredményt tekintve fölényes szegedi siker született.

Férfi asztalitenisz Extraliga 15. forduló:

Büki TK – Floratom Szeged AC Kalo-Méh 3–7

Győztek:

Dudás 3, Kószó A. 2, dr. Lukács 1 és a Dudás, Kószó A. páros Lukács Levente:

"Dudás Robi parádés játékának köszönhetően fontos két bajnoki pontot szereztünk."