Női futsal: Sima vereséggel kezdtek a Boszorkányok

Belevágott a január közepi tavaszi folytatásba a Szegedi AK NB I-es női futsalcsapata, ám a 2012-es nyitány nem sikerült túl fényesre a Berettyó partján.

Kezdettől fogva a helyi NB I-es férfi csapat oszlopos tagja,

Pallai Gábor

irányított újonc, ám dinamikusan fejlődő hazaiak uralták a játékot és

Farkas Éva

révén hamar vezetést is szereztek. A szünetig aztán még több nagy helyzetet is kidolgoztak, illetve ziccereket hagytak ki, újabb gól nem született. Fordulás után folytatódtak a hazai rohamok, az ólomlábakon mozgó Tisza-partiak ellen, akik egyedül

Horváth Melinda

bravúrjai nyomán tudták tartani az eredményt. Egészen a félidő derekáig, ekkor előbb

Heidt Edina

is betalált, így simán húzta be a hazai meccset a Mezei. Részben emiatt, részben a bajnoki címvédő Vesta kizárása miatt nagyrészt a sereghajtó Galaxishoz igazoló hazai sztárok - mint

Pádár Anita, Dombai Nagy Anett, Smuczer Angéla

- sziporkázása révén a Boszorkányok visszaestek a 9., most már utolsó helyre, míg a korábbi sereghajtó, s Hódi Zsuzsannáék által eddig egyedüliként legyűrt csapat így megkezdte menetelését várhatóan az élmezőny, s talán nem túlzó azt mondani, a dobogó irányába.

Szél István

tanítványai legközelebb január 21-én, szombaton, 11 órától ütköznek meg az Univerzum-Aramis jelenleg 3. helyen álló csapatával, melynek tagja a tavaly még a Boszorkányokat erősítő válogatott

Horváth Hanna

is. Ahogyan már megszokhattuk, a mérkőzésnek továbbra is a kiskundorozsmai Orczy-iskola Ács Géza Sportkomplexuma ad otthont.