Nagyszerű hangulatú torna végén Hamm Sam-siker Kisteleken

2012. január 10., kedd

Hagyományteremtő szándékkal idén először rendezték meg az I. Neverland Travel Pro Liga elnevezésű kispályás teremlabdarúgó tornát Kisteleken, ami a szépszámú közönség legnagyobb örömére sok szép megmozdulást tartogatott a csapatok részéről.

A kétnapos sportrendezvényt - melynek csatáit január 7-8-án vívták meg a csapatok - végül az UTC futsalosát,

Koncz Zsoltot

is a soraiban tudó Hamm Sam gárdája nyerte meg, ám túlzás nélkül állítható, hogy a szervezői munka mellett a játékosok teljesítménye is megsüvegelendő volt. A szombati nap mérkőzéseit követően a Hamm Sam együttese örülhetett, hiszen nagyszerű teljesítményének köszönhetően kivívta a jogot a másnapi elődöntőben való szereplésre, de nyilvánvaló volt, hogy lehetőség szerint nem szeretnének a negyedik hellyel megelégedni. Már a vasárnapi csoportmérkőzéseken érződött, minden jelenlévő teljes mértékben komolyan veszi a tornát: érződött a levegő rezgésén, hogy mindenki számára cél a győzelem, hiszen egy-egy apró momentum is jelentős érzelmeket váltott ki sok esetben a játékosokból.

Hazai sztárok a kisteleki ringben

A második játéknap kezdettől fogva magas színvonalú meccseket hozott, ami a profi szemléletű futballisták dicsérete. A pályára lépők és a parkett közelében megfordulók között sok ismerős arccal, mind a fiatalabb, mind pedig a valamivel idősebb generációhoz tartozó focistákkal találkozhattak a sportbarátok. Elég, ha a korábbi hatszoros válogatott, jelenleg a Vasas keretéhez tartozó, de korábban többek között a Honvéd, a Ferencváros és a Lombard Pápa együttesében is megfordult középpályás,

Bárányos Zsolt

, a Ferencváros frissen igazolt szegedi tehetsége,

Batik Bence

nevét említjük. S akkor még a kilencvenes évek egyik legjobb magyar hálóőréről, a korábban Salgótarjánban, Diósgyőrben, Nyíregyházán és Jászberényben is védő

Rácz Róbertről

, a Szeged 2011 csatáráról,

Bernáth Péterről

, vagy a már korábban is szóba hozott Koncz Zsoltról nem is beszéltünk... Egy szóval: igen nívós tornára lehetett számítani, s nem is kellett csalatkoznia a helyosztókra négy-ötszáz főre duzzadó szurkolótábornak. A csoportmeccsek során a jelenlévők láthatták, milyen elánnal, lelkesedéssel és győzni akarással léptek pályára a mérkőző felek. Jó volt látni, hogy senki sem ismert eladott labdát, sokszor a legváratlanabb pillanatokban vállalkozott lövésre valamely résztvevő, ám a pazar védések sem hiányozhattak a palettáról.

Izgalmas elődöntők

Az iram természetesen az elődöntőkre sem esett vissza. Előbb az Öcsi-Team-Abigél Panzió mérkőzött meg a Hamm Sam gárdájával szemben, s az utóbbi együttesnek már a meccs elején megszerezte a vezetést

Balog Marcell

erős lökete révén. Kisvártatva Bárányos került helyzetbe a másik kapunál, ám nagy helyzetben éppen a kapust találta el. A tiszta kékben szereplő Hamm Sam nem ijedt meg a kapuját ért támadások miatt, sőt Balog Marcell újabb remek kísérlete révén már kétgólos előnynek örülhetett a Koncz Zsoltot is a soraiban tudó alakulat. A második félidőből alig telt el három perc, s a játékot uraló Hamm Sam – a változatosság kedvéért – ismét egy remekbe szabott távoli bombával háromgólosra növelte az előnyét. Dicséret illeti az Öcsi-Team-Abigél Panzió csapatát, amely a bekapott gól ellenére sem állt le, s egy gyors ellentámadásból Bárányos gólt lőtt – Balog Marcellnek és társainak azonban erre is volt válasza, s a göndörhajú támadó saját maga harmadik, társasága negyedik góljával eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét. Kisvártatva az is kiderült, hogy már nem született újabb gól, vagyis 4-1 lett a végeredmény, s ezzel az egyik továbbjutó személye kiderült. A másik elődöntőn a Fit World az Armando-Fekete Kakas ellen mérte össze az erejét, s alig nyolcpercnyi játékot követően 2-0-ra vezettek is, előbb egy távoli bombaerős kísérlet, majd három perccel később egy megpattanó lövés révén – mellyel a Szeged 2011 csatára, Bernáth Péter kínálta meg a kapust. Mindenképpen biztató a jövőre nézve, hogy Bernáth a téli időszakban is jó formában van… Ezt követően jött egy kissé hektikus időszak, amikor mindkét kapu veszélyben forgott ugyan, de a küzdelemmel sem akadt gond. A második játékrész közepén kecsegtető helyzetbe került Batik Bence, s csak szabálytalanul tudták megakadályozni a gólszerzésben. A kiharcolt büntető mögé a sértett állt, de a kapus kitornázta a labdát. Ezt követően azonban fokozatosan vette át a játék irányítását az Armando-Fekete Kakas és előbb a kapus mellett csúszott be sokak számára lehetetlennek tűnő körülmények között, majd a mérkőzés vége előtt két perccel

Végh Ariel

a kapuvasat is segítségül hívta a gólhoz. Az utolsó tíz percben Fortuna is a „kakasokkal” volt, ám ezért megküzdöttek, hiszen ebben a periódusban egyértelműen nyomás alatt tudták tartani az ellenfelüket és helyzeteket is ki tudtak alakítani. A 2-2-es végeredmény azt jelentette, hogy büntetőrúgásokkal kellett eldönteni, melyik gárda folytathatja a döntőben, s kinek marad a bronzéremért folyó küzdelem. Az Armando-Fekete Kakas focistái – illetve egész pontosan

Domonkos Ferenc

– kezdett, s mivel tőlük csak

Kasza Ferenc

hibázott, a másik oldalon ugyanakkor ketten is célt tévesztettek, így az Armando-Fekete Kakas bejutott a döntőbe – ahol már a Hamm Sam várt rájuk.

A Hamm Sam felfalta a Fekete Kakast

Mielőtt azonban a sokak által várt finálé megrendezésre került volna, a bronzmeccset is le kellett játszani. Pontosabban le kellett volna, ugyanis a felek abban állapodtak meg, döntsenek a büntetők. Az új fejleményt követően is sok izgalomban lehetett része mindazoknak, akik megvárták a helyosztókat, hiszen a kilencedik sorozatban elkövetett hiba jelentette csupán, azt, hogy vége az összecsapásnak. Ekkor ugyanis kimaradt az Öcsi-Team-Abigél Panzió próbálkozása, s ezzel eldőlt, hogy a 3. helyezett a Fit World lett, miután 11-10-re nyert a hetesekben! A döntő az első percekben az Armando-Fekete Kakas helyzeteivel kezdődött, aztán Balog Marcell újra betalált egy gyors baloldali támadás végén – s végül a torna gólkirálya is lett. Ezt követően sem állt le a Hamm Sam, s a középre kapott labdát Kertész Ádám közvetlen közelről passzolta be a kapuba.

Juhász Ádám

révén gyorsan jött a szépítő találat, amikor előbb üresre játszotta magát, majd a jobb oldalról megkapott labdát berúgta a kapuba. A játékrész utolsó perceiben ismét üresen maradt az egyik Hamm Sam játékos, aki köszönte szépen a lehetőséget, s élt vele. A félidei 3-1-es állás nem sok jót ígért, ám Kovács Roland gyorsan egygólosra csökkentette a különbséget egy közeli fejessel. Ezt követően azonban előbb Koncz Zsolt lőtt remek gólt, miután visszapasszolták neki a labdát, majd ismét egy üres kapura kijátszott akció végén jött az újabb Hamm Sam találat. Ekkor már 5-2 volt az állás, de ezután még Balog Marcell is villant, s jobb oldalról eleresztett, bődületes erejű lövésével, egy kisebb szépségtapasznak megfelelő Armando-Fekete Sas-gól, illetve az utolsó pillanatokban még egy félpályás – üres kapura történő – gurítás eredményeképp 7-3-es arányban győzelmet aratott a Hamm Sam gárdája, s ezzel tornagyőztes lett! Bár a képzeletbeli dobogóra „csak” három csapat állhatott fel, s ezzel együtt csak nekik járt a pénz –és tárgynyeremény, de minden résztvevő megérdemli a dicsérő szavakat, mert látszott, mindenki legjobb tudása szerint igyekezett teljesíteni, és sokszor csak nüanszok döntöttek!