Futsal: SZTE EHÖK-iksz Monoron

2012. január 16., hétfő

Bár alapvetően a győzni ment Monorra, végül döntetlent játszott a férfi futsal NB II keleti csoportjában az SZTE EHÖK SE együttese.

Az őszi hazain 5-3-ra nyert az SZTE EHÖK SE, s azóta is jól szerepel a másodosztályban az egyetemi csapat, így

Cserenkó Szabolcs

vezetőedző elvárása egyértelműen győzelem volt a pénteki idegenbeli találkozón. Különösen, hogy az NB I-es rutinnal bíró

Vatag Szabolcs

is a csapatot erősíti immár, igaz, a gólerős

Kalános Jánost

sérülés miatt nélkülöznie kellett a trénernek. A szegediek az első félidő derekára már két gólos előnyre tettek szert, a remek formában játszó

Várnagy Milán

, illetve a hazaiak részéről szerencsétlenül labdába érő

Nyúl Zoltán

révén (0-2), ám

Hajducsi Péter

két villanásával rövid idő alatt egyenlítettek a hazaiak (2-2). A szünetig a monoriak egész pályás letámadása neme redményezett már újabb gólt. Fordulás után ismét előnybe került a vendég csapat Várnagy góljával, s a 32. percben már mesterhármasnál tartott a fiatal játékos (2-4). A monoriak lehozták kapusukat,

Spenger Szabolcsot

, s 5 a 4 ellen támadtak létszámfölényes szituációban, szinte végig a hátralévő időben. Ennek meg is lett az eredménye, mert Hajducsi is meglőtte a maga mestertripláját a 37. percben, egy gólra felhozva a hazai csapatot. A frissen igazolt Vastag Szabolcs eldönthette volna a mérkőzést, amikor félpályáról üres kapura gurított, a játékszer azonban a kapufáról visszapattant a mezőnybe. Nem bírta végül a nyomást az EHÖK, az utolsó előtti minutában Nyúl ezúttal már

Gombos Viktor

kapujába talált be, ezzel kiegyenlítve ismét a meccset, sőt, a legutolsó pillanatokban csaknem a győzelmet is megszerezték a hazaiak, de elhibázták a ziccert.

Futsal NB II. Keleti csoport 15. forduló:

Monor SE – SZTE EHÖK SE 4-4 (2-2)

Monor, Szterényi János Szakközépiskola, 100 néző. Vezette: Laczkó, Geleta, Kéri.

Monor:

Spenger - Szőke T., Bokros, Nyúl, Vékei.

Szőke I., Lázár, Hajducsi, Benkó, Pirót, Galambos.

Vetetőedző:

Gallai István

SZTE EHÖK SE:

Gombos - Major, Várnagy, Hegedűs, Berndt.

Polczer, Vastag, Balog, Lukács, Kulisits (kapus)

Hajducsi (13’, 15’, 37’), Nyúl (39’), ill. Várnagy (5’, 23’, 32’), Nyúl (11’ – öngól).

Nyúl (36'). Cserenkó Szabolcs:

"Ősszel le tudtuk győzni a Monort Szegeden, most is győzni mentünk. Védekezésünket jellemzi, hogy az ellenfél 8-9 percen keresztül játszott létszámfölényben, kapus nélkül - sajnos ezt nem tudtuk kihasználni - s csak egy gólt kaptunk ezalatt. Sajnos kaptunk olyan gólt is, amit ezen a szinten nem szabad. A fiúk is érezték, hogy ezt a meccset hozni kellett volna, de utólag igazságos a döntetlen. Csapatomból Várnagy Milán játékát szeretném kiemelni."