Futsal: gólzáporban nyert az SZTE EHÖK

2012. január 31., kedd

Nem túl magas színvonalú, csapongóan fordulatos és szoros mérkőzésen gyűjtötte be a kötelező három pontot az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata a sereghajtó Salgótarján otthonában.

Hosszú túrára indult az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata, s ez bizony érződött is a csapat játékán, mert bár szinte legerősebb keretükkel álltak fel a szegediek, a félidőben mégis a sereghajtó vezetett 2-1-re. Gombos Viktor bravúrokat mutatott be a kapuban, azonban támadás Fordulás után aztán elkezdett működni az egész pályás letámadás, előbb egy öngóllal egyenlítettek

Cserenkó Szabolcs

legényei, majd percek alatt sikerült elszakadniuk is az ellenféltől. A hazaiak azonban házi gólkirályuk,

Molnár Gábor

vezérletével nagy feltámadást mutattak be, és sikerült kiegyenlíteniük a 34. percben (5-5). Ekkor az EHÖK lehozta kapusát, a második félidőre beálló, szintén parádézó

Kulisits Imrét

, s a létszámfölényes támadásnak a sérüléséből visszatérő

Kalános János

révén hamar meg is lett az eredménye. Gyenge játékvezetés mellett - a végére kicsúszott a bírók kezéből a meccs, villogtak a sárgák, s akadt piros lap is - adok-kapok jellegű játék alakult ki, de

Várnagy Milán

Berndt Dániel

góljaival kézben tartotta a meccset a csapat. Az őrült meccsből végül az egyetemisták jöttek ki jobban, s ha szoros eredménnyel is, de 8-7-es győzelmet aratva begyűjtötték a kötelező három pontot a sereghajtóval szemben. Győzelmével az EHÖK feljött az 5. helyre a tabellán, s jövő hétfői (február 6.), a Nyíradonyi Huszárok elleni hazai mérkőzésen tovább zárkózhat a 4. helyen álló Rubeola II-re. A győzelem már csak azért is fontos lenne, mert ősszel a Nyírségben 6-4-es vereséget szenvedtek Herczeg Gáborék, így mindenképp van helye a revánsnak.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 17. forduló:

Salgótarjáni VSE - SZTE EHÖK SE 7-8 (2-1)

Salgótarján, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Tóth Z., Sipeki, Lucián.

Salgótarján:

Dudoma - Pataki L., Huszár, Molnár G., Új B. Csere: Bársony, Új Á., Kiska, Széll, Bocsó, Banyó. Vezetőedző: Hornyák János László.

SZTE EHÖK SE:

Gombos - Herczeg, Várnagy, Ferenczi, Major.

Hegedűs, Berndt, Lukács, Kalános, Polczer, Kulisits.

Cserenkó Szabolcs.

Kiska (8'), Molnár G. (20', 32', 33', 34'), Új B. (36'), Huszár (38'), ill. Herczeg (38'), Huszár (25' - öngól), Ferenczi (26'), Kalános (29', 33'), Várnagy (34'), Berndt (34', 36').

Huszár (23'), Bársony (40'), ill. Polczer (27'), Herczeg (40').

Piros lap:

Kanyó (40') Cserenkó Szabolcs: "Nehezen pörögtünk fel, több játékosomnak is érezhetően benne volt a lábában a sok órás út. Az első félidőben nem játszottunk jól, szünetben rendeztük a sorainkat, átálltunk egész pályás letámadásra, ennek jött is az eredménye, végig mi irányítottuk a mérkőzést. Kapusaim és a gólszerzők teljesítményével elégedett vagyok, lényeg, hogy győztünk, és begyűjtöttük a három pontot."