Vízilabda: parázs meccsen sima Beton-diadal

2011. december 3., szombat

A papírformának megfelelően sima győzelmet aratott a több kulcsjátékosát is pihentető és a hétfői Vasas elleni bajnoki rangadóra készülő Szeged Beton az OSC ellen idegenben.

A hétfői Vasas elleni újabb, ezúttal bajnoki mérkőzés árnyékában szombat este az Orvosegyetem SC ellen a Hajósban szállt medencébe a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata.

Vincze Balázs

vezetőedző az eddig igencsak gyengécskén bandukoló, sereghajtó, 0 pontos OSC ellen ismét több utánpótlás-játékosnak lehetőséget adott. A rengeteg pontatlan lövéssel tarkított első negyedben

Joseph Kayes

megúszása után jegyezhettük fel újból (1-2), s innentől ez már nem is csúszott ki a kezeik közül a szegedieknek. A folytatásban aztán igazi gólszüret következett.

Pecz Gyula

még szépített szünet előtt, így 7-3-as szegedi vezetéssel fordultak a felek. A szünetet követően a kapuban

Hegedűs Gábor

, aztán ismét Márkus szomorította Áts kapust (4-10). A hazaiak nem kaptak emberelőnyös szituációkat, jóllehet az első félidő alapján ezekkel, pontosabban a Beton sziklaszilárd védelmével nem sokat tudtak kezdeni.

Benczur Márton

és Pecz hozta fel a hazaiakat négy gólra, majd

Török Béla

Kiss Csaba

védhetetlen lövéseit követően ismét Benczur és Kiss Gyula faragott az orvosegyetemisták hátrányán (8-12). Két másodperccel a negyed vége előtt Younger úszott meg ismét, s nem hibázott Átscsal szemben (8-13). A záró játékrészben Szentesi Ádámot pontozták ki rövid idő alatt, utóbbi durva szabálytalansága Molnár Tamással szemben ráadásul büntetőt is ért, melyet Kiss Csaba értékesített magabiztosan (8-14). A két negyeden át tartó gólzápor megszakadt, elfáradtak a hazaiak, így igazi birkózás vette kezdetét. A Beton sorra kapta a fórokat, melyekkel nem tudott élni, aztán a 28. percben Juhász Zsolt ellen szólt a síp, ötméteressel jöhetett

Szécsi Dávid

, aki nem is hibázott (9-14). Kayes másodperceken belül visszaállította a hatgólos különbséget, melyből Szécsi Dávid a hazaiak első emberelőnyös gólját szerezte (10-15). Nem úszhatták meg azonban a hazaiak Younger újabb megúszását, majd a csapat harmadik ifjonca,

Juhász Gergő

is betalált Átsnak büntetőből (10-17). A végén

Galambos Péter

kozmetikázó találatát követően

Zentai Tamásnál

is elpattant az a bizonyos húr, a játékvezetők 6 másodperccel a mérkőzés vége előtt 4 perces kiállítással sújtották, amely ugyan nem osztott-szorzott semmit, a vele járó büntető annál inkább, ezt Juhász Zsolt vágta be, kialakítva a 11-18-as végeredményt. Győzelmével a Vincze-csapat továbbra is vezeti a tabellát 25 pontjával a 22 pontos nagy rivális Vasas előtt. Az angyalföldiek hétfőn este látogatnak Szegedre az OB I 10. fordulójának rangadójára. Biztosak lehetünk benne, hogy Molnár Tamásék égni fognak a vágytól, hogy visszavágjanak a Bajnokok Ligájában elszenvedett idegenbeli vereségért. A találkozót természetesen online közvetítjük hétfő este 18 órától az újszegedi sportuszodából.

Férfi vízilabda OB I 9. forduló:

Orvosegyetem SC - Szeged Beton 11-18 (1-2, 2-5, 5-6, 3-5)

Budapest, hajós Alfréd Sportuszoda, 100 néző. Vezette: Vojvoda, Marjay.

OSC:

Áts - Benczur 2, Szécsi D. 2, Pecz 2, Zentai, Balla, Galambos 1.

Kiss Gy. 2, Taufik, Cserdi, Szentesi 1, Hangody, Kincses.

Bíró Attila.

Szeged Beton:

BAKSA - JUHÁSZ ZS. 2, Török 1, Bálint 1, Kayes 2, Hegedűs 1, Kiss Cs. 2.

Molnár D. (kapus), Varga P., Lehmann 1, Juhász G. 1, Molnár T. 1, YOUNGER 4, MÁRKUS 2.

Vincze Balázs.

Gól - emberelőnyből:

8/1, ill. 11/4.

Ötméteresből:

2/2, ill. 4/4.

Szentesi (26'), Zentai (32' - 4 perc, cserével végleg) ill. Márkus (30'). Vincze Balázs:

"Majdnem harminc gól, élvezetes, gólra törő játék mindkét oldalon, s a végén győzelem, amelynek örülök."

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - TEVA-Vasas-UNIQA 6-7 (0-1, 3-2, 2-3, 1-1) PVSK-Fűszért - ZF-Eger 5-13 (0-2, 1-2, 1-5, 3-4) BVSC-Zugló - Groupama-Honvéd 6-15 (1-3, 1-4, 1-5, 3-3) Debrecen Fujitsu - Kaposvári VK 16-9 (3-2, 3-4, 5-1, 5-2) KALO MÉH-CS&K-Szentesi VK - FTC-Fisher Klíma 10-9 (0-3, 2-0, 5-1, 3-5)

A 3. fordulóból elmaradt Eger - Honvéd összecsapást december 9-én pótolják.