Kézilabda: nem bírtak a tinik Balázs Erikával

2011. december 19., hétfő

Vasárnap délután Hódmezővásárhelyen fejeződött be a megyei női kézilabda bajnokság őszi idénye. A HLKC tinijeinek ezúttal meg kellett elégedniük a döntetlennel, amelyben döntő szerep jutott a vendég szegediek rutinos irányítójának, Balázs Erikának, aki a Seni Girl SE csapatának 19 góljából egyedül 15-öt vállalt.

Mindkét csapat szakvezetője a hiányzó játékosait sorolta a találkozó előtt, hiszen a hazaiaktól

Völler Krisztina

korábbi sérülése miatt még hetekig harcképtelen lesz, a beálló

Vass Nelli

lázas betegen ült a kispadon, míg a leggólerősebb játékos,

Tószegi Krisztina

bokasérülése miatt csak a szünet után és kizárólag védekezésben állt csapata rendelkezésére. A vendégeknél a közelmúltban a másik vásárhelyi csapatnak 8 gólt lőtt

Varga Alexandra

mellett

Giricz

Bodrogi

sem lépett pályára az idényzáró találkozón. Az első játékrész viszonylag kevés gólt hozott, amelyben mindkét kapus "ludas" volt, hiszen

Tóth Orsolya

Nyakas Kamilla

is remekelt. A félidő érdekessége, hogy mindig a fiatal vásárhelyiek vezettek, de a rutinos szegediek mindig tudtak egyenlíteni. A HLKC csapatában elsősorban az irányító,

Forrai Dóra

és a szélső,

Olasz Andrea

termelte a gólokat, míg a nagy szívvel küzdő vendégeknél

Balázs Erika

harminc perc alatt négy gólig jutott. Szünet után óriási fordulat következett be, hiszen 9-9 után Olasz, Forrai,

Sajtos

Szabó

góljaival alaposan elhúztak a fiatalok (38. perc: 14-9). Eldőlt a találkozó, gondolhatták sokan, de bizonyosan nem volt közöttük Balázs Erika, a Seni Girl irányítója, aki egészen szenzációs tíz percet produkálva hat gólt lőtt és vezérletével csapata megfordította az eredmény állását (47. perc: 15-16). Forrai büntetőből egyenlített, de

Krumesz

sorozatban hagyta ki a ziccereket, így Balázs újabb duplázásával már kettőre nőtt a vendégcsapat előnye (54. perc: 16-18). A hajrára nagyon összekapták magukat a vásárhelyi tinik, előbb Szabó Patrícia szépített, majd

Domján Dóra

egyenlített. Az utolsó két perc két Olasz-gólt hozott, a vendégektől Nóra, a hazaiaktól Andrea volt eredményes. A meccslabda mégis a vásárhelyieké volt, de a büntetőket addig magabiztosan értékesítő Forrai Dóra keze megremegett és kihagyta a hétméterest. A látottak alapján a szegediek pontszerzése mindenképpen megérdemelt.