Futsal: nagy csatában maradt alul az SZTE EHÖK SE + FOTÓK

2011. december 20., kedd
Szoros meccsen elszenvedett vereséggel búcsúzott a 2011-es esztendőtől az SZTE EHÖK SE NB II-es férfi futsalcsapata a Rubeola II. ellen. A 2. fordulóban Csömörön nagy taktikai csatában 2-1-es Rubeola-győzelem született, így a hétfő esti szegedi találkozón alaposan fűtötte az egyetemistákat a visszavágás vágya. Nem lehetett azonban félvállról vennni a vendégeket, hiszen amint arra számítani lehetett több jelenlegi NB I-es (Vadászi Edward, Dénes Károly, Vernes Zsolt, Szabó Zoltán) vagy további NB I-es rutinnal bíró játékos (Kinde Csaba, Nagy Zoltán játékos-edző - nem játszott) is pályára lépett csapatukban a főleg az utánpótlás-együttesekben remeklő tehetségek mellett. Az első perctől kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, mindkét fél nagyon akarta a gólt. Ez a 4. percben egy kontra végén a vendégeknek jött össze előbb, ekkor Németh György kapott egy éles szögből keresztbe adott labdát lőtt kapura szinte az alapvonalról, s a játékszer Bakos Szabolcs kapusról pattant a kapu bal oldalába (0-1). Rohamoztak a hazaiak becsülettel ám előbb Major György szabadrúgását, majd Lukács Tamás és Ferenczi András nagy erejű lövéseit védte bravúrral Kerekes Norbert, a vendégek hálóőre. A 12. percben aztán már nem volt kegyelem, Ferenczi félpályán labdát szerzett, elhúzta egy védő mellett, majd 7 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-1). Sőt, egy percre rá ugyanő a kapusnak háttal állva a hatoson belül, félfordulás után tett kapura egy remek labdát, ami Kerekesen megpattanva a hálóban kötött, ki, ezzel fordított az EHÖK (2-1). Időt is kértek a vendégek, majd egy kapushiba után egyenlíteni tudtak. Történt, hogy Bakos félpályáig rontott ki egy szabad labdára, ám túl sokat hezitált, s csak röviden pöccintett, amire Dénes csapott le, s azonnal kapura emelt (2-2). Aztán a 16. percben a vendégek visszavették az előnyt, miután a fiatal és nagyon robbanékony Hosszú Ádám kicselezett egy hazai védőt, majd a bal oldalon érkező Vernes elé passzolt, akinek lövése Bakos lábán megpattanva kötött ki a kapuban (2-3). Fordulatos első játékrész után jött a szünet, s a remény a második félidőre, hogy a hazaiak a maguk javára tudják dönteni a meccset. Aztán rögtön az első percben szertefoszlani látszott ez a remény, hiszen Kerekes kidobása után Vernes vette át jól a labdát, majd a hatosról balról a hosszú sarokba gurított (2-4). Ferenczi két nagy lökettel válaszolt, a vendég kapust azonban nem tudta megingatni ezúttal. A félidő derekán gyönyörű góllal faragta hátrányát az egyetemi csapat: a házi gólkirályjelölt Kalános János gurított messziről kapura, a hosszúnál helyezkedő társ, Polczer Norbert pedig védőjétől szorongatva sarokkal továbbította a Selectet a sarokba (3-4). Németh nem sokkal később csaknem tovább növelte a vendégek előnyét, amikor egy az egyben Bakossal szemben cselezgetni kezdett, majd miután nem találta a rést átemelte volna a hazai kapust, ám a hulló falevelet a vissza érő Herczeg Gábor vágta ki - jóllehet a kapus is elérte volna. pillanatokkal később aztán csaknem egyenlített az SZTE EHÖK, ám Major a kapu torkában kapott labdával a kapusba fordult. Három és fél perccel a vége előtt időt kért Cserenkó Szabolcs vezetőedző, majd lehívta kapusát, s Herczeg öltött megkülönböztető mezt - szinte azonnal ráfaragott a hazai csapat, mert a nyomás alól egy pillanatra kiszabadulva Kinde labdát szerzett, és saját hatosáról emelt a hazaiak kapujára eredményesen (3-5). Ekkor már aligha gondolhatta bárki is, hogy a végjáték milyen izgalmas lesz, pedig mégis így történt: a 39. minutában Polczer cselezgetett a vendég védők között, majd a hatoson belülről védhetetlenül a léc alá lőtt (4-5). Másodpercek múlva kedvező helyzetből eldönthette volna a meccset a Rubeola, mivel Bakos a hatoson kívül fogott meg egy labdát (a jogos sárga lap elmaradt), ám a kedvező helyzetből elvégzett szabadrúgást Szabó Zoltán csúnyán mellé vágta. Pillanatok múltán aztán Kinde kiszorított helyzetből bevágta a hatodik vendég gólt, s bár Polczer középre tálalt labdáját Major még a léc alá tűzte, egyenlíteniük már nem sikerült a hazaiaknak a parázs végjátékban. Ezzel a szoros vereséggel zárja tehát a 2011-es évet az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata, mely a tabella 7. helyéről várja a januári folytatást. Ez nem ígérkezik könnyűnek, hiszen január 9-én Dunakeszire utaznak a szegedi egyetemisták, majd ugyanazon a héten pénteken (13-án) Monoron lépnek pályára.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 13. forduló:

SZTE EHÖK SE - Rubeola FC Csömör II 5-6 (2-3) Szeged, Csonka-szakközépiskola, 50 néző. Vezette: Orosz, Somodi, Szalai. SZTE EHÖK SE: Bakos - Herczeg, Polczer, Várnagy, Balog. Csere: Zsigó, Kalános, Hegedűs, Ferenczi, Major, Lukács, Kulisits. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Csömör: Kerekes - Maruzsi, Kinde, Vadászi, Németh. Csere: Hosszú, Dénes, Vernes, Szabó Z., Nagy Z. Játékos-edző: Nagy Zoltán. Gólszerzők: Ferenczi (12', 13'), Polczer (31', 39'), Major (39'), ill. Németh (4'), Dénes (14'), Vernes (16', 21'), Kinde (37', 39'). Cserenkó Szabolcs: "Rendkívül izgalmas, gólgazdag mérkőzésen szenvedtünk vereséget. Több NB I-es játékossal érkezett az ellenfél, ennek ellenére úgy érzem maximálisan helytálltunk, mindenképpen győzni akartunk, ahogy az összes hazai meccsünkön, s a hozzánk hasonló kvalitású ellenfelekkel eséllyel vesszük fel a versenyt itthon. Sajnálom, hogy nem sikerült legalább pontszerzéssel zárnunk az évet, nagyon-nagyon szerencsétlen gólokat kaptunk mindkét játékrészben. Úgy érzem a fiúk jól helytálltak az eddigiek során, mindenféleképpen dicséret illeti őket mind a mérkőzéseken nyújtott teljesítmény, mind az edzésmunka tekintetében."

Dunakeszi Kinizsi FC - Monor SE 5-3 (2-2) Szuperinfó Vác FSE - Bábolna-NM TFC 9-3 (3-0) Nyíradonyi Huszárok FC - Rákosmenti FC 2-7 (1-3) Salgótarjáni VSE - ESC Gyöngyös-MI 2-5 (1-2) A RAFC HungraÍz - Kispest FF találkozó elmaradt, mivel a vendég csapat nem állt ki.