Vízilabda: most közte tíz, elődöntős a Beton

2011. november 5., szombat
A Népligetben sem tudta megszorongatni a Ferencváros a Szeged Betont a férfi vízilabda magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján, Vincze Balázs együttese ezúttal tízzel verte a zöld sapkásokat. Gyakorlatilag már a pénteki szegedi összecsapáson eldőlt az elődöntős részvétel kérdése, s a két együttes erőviszonyait figyelembe véve nem is annyira a Szeged Beton győzelme, mint inkább annak mértéke volt kérdéses. Nos, Vincze Balázs legénysége hozta jó formáját, hiszen a hazaiak örülhettek az első gólnak mintegy négy percig, azonban örömük tiszavirág életűnek bizonyult, Török Béla megúszás után egyenlített, majd kezébe vette a találkozó irányítását a vendégcsapat, amely fokozatosan növelte előnyét a kiállításokkal, ötméteresekkel, kipontozódásokkal bőséggel megszórt visszavágón. A vége 19-9-es szegedi győzelem lett, így a Beton kettős győzelemmel, 32-14-es gólaránnyal jutott a magyar kupa elődöntőjébe, melyet egy hét múlva, november 12-én, szombaton rendeznek. A többi mérkőzésen is papírforma-eredmény született, az Eger és a Szolnok is magabiztosan, kettős diadallal jutott tovább, míg a negyeddöntők rangadóján a Honvéd meg tudta tartani előnyét a Vasassal szemben, miután pénteki 8-5-ös győzelmét követően 9-7-re kapott ki, s ezzel biztosította elődöntős részvételét.

Férfi vízilabda magyar kupa negyeddöntő, visszavágó:

FTC-Fisher Klíma - Szeged Beton 9-19 (1-4, 3-3, 2-5, 3-7) Budapest, népligeti FTC-uszoda, 100 néző. Vezette Németh A., Birri. FTC: Kosztrov - Varga I. Zs. 1, Korényi 1, Czigány 3, Paján, Sántavy 1, Kincses. Csere: Simon 1, Illés, Sánta, Deutsch, Székely 2, Laboncz. Vezetőedző: Ambrus Tamás. Szeged Beton: Baksa - Juhász Zs. 1, Bálint 2, Kunac, Molnár T. 2, Török 4, Somogyi 1. Csere: Hegedüs 3, Kayes 1, Turzai 1, Varga P. 2, Younger 1. Vezetőedző: Vincze Balázs. Gól - emberelőnyből: 11/-, ill. 10/2. Ötméteresből: 3/1, ill. 4/4. Kipontozódott: Sántavy (19'), Paján (25'), Korényi (31'), ill. Kayes (24'), Bálint (29'). Sárga lap: Ambrus Tamás (10') Továbbjutott a Szeged Beton kettős győzelemmel, 32-14-es gólkülönbséggel.

ZF-Eger - BVSC-Zugló 12-10 (2-3, 3-2, 4-2, 3-3) Továbbjutott az Eger kettős győzelemmel, 27-16-os gólkülönbséggel. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - PVSK-Fűszért 18-4 (4-1, 3-0, 4-0, 7-3) Továbbjutott a Szolnok kettős győzelemmel, 31-14-es gólkülönbséggel. TEVA-Vasas-UNIQA - Groupama-Honvéd 9-7 (2-4, 1-1, 4-2, 2-0) Továbbjutott a Honvéd 15-14-es gólkülönbséggel.