Röplabda: mélyebb szegedi hullámvölgyek, Zrínyi-siker

2011. november 28., hétfő

A női röplabda NB II hétvégi fordulója a Szeged és a Honvéd Zrínyi küzdelmében két rendkívül hullámzó teljesítményt nyújtó csapat közül annak a győzelmét hozta, aki jobban hitte, hogy nyerni tud és nyugodtabban, precízebben játszott, ez pedig a Honvédnak sikerült.

Mindkét csapat rendkívüli nyerni akarással és lelkesen lépett pályára. A mérkőzés kiegyenlítetten kezdődött. Hamar megmutatkozott azonban, hogy az EHÖK blokkja nem az igazi:

Váradi

ütései rendre

Pelle

felett vagy a kezek között talált utat a vendégek térfelére. Az eredményes hazai szélsőknek és figuratív játékuknak köszönhetően a Honvéd három-négy pontos előnyét a szett végéig tudta tartani, sőt, később növelni is. Mindez szétszórt blokk- és mezőnymunkának volt betudható vendég részről. Habár volt egy-két időszakos fellángolás szegedi oldalon – mikor

Molcsányi Petra

lebegős nyitásait nem tudta megszelídíteni a vendéglátó együttes –, de a sajnálatos hullámvölgyek miatt, még a frissítés,

Páder

beállítása sem segített. 25-16 a Honvédnak. A második etap vendég előnnyel vette kezdetét. Molcsányi ütéseinek és

Fürdök

ász értékű nyitásainak köszönhetően az EHÖK gárdája 13-8-ra növelte előnyét. Ismételten következett jó pár Molcsányi-, majd Csintalan-pont és egy-két szép megmozdulás középen, illetve a hazai pontatlanság főleg nyitásfogadásban, amivel az eredményjelzőn 18-13 állt. Szegedi szempontból sajnálatos módon néhány ajándékpontot adott az EHÖK gárdája a Zrínyinek, ami elég volt ahhoz, hogy a fővárosiak szorossá tegyék a végjátékot. Felzárkózásuknak köszönhető lélektani előnyüket ki is tudták használni. 2-0 az állás (26-24). Szegedi szempontból nem volt más hátra: ha nem akarnak pont nélkül távozni a békásmegyeri csarnokból, meg kell nyerniük a harmadik szettet. Ennek megfelelően álltak pályára a vendégek. Azonban újabb hullámvölgybe került a Szeged, így a Honvéd úgy érezte, meglesz a mérkőzés: sorra álltak be a cserejátékosok vendéglátó oldalon. Valóban elúszni látszott a győzelem az EHÖK-nek, de az alföldi csapat állt már fel ennél nagyobb hátrányból, így tudták: amíg a játékvezető nem fújta le a meccset, addig nincs vége. A végjáték felé, köszönhetően a higgadt és eredményes Bíró- és Csintalan-támadásoknak, valamint Páder jól helyezett szerváinak, 23-16-ról sikerült felállnia a Szegednek, és megnyernie a harmadik játékrészt, annak ellenére, hogy a hazai csapatnak még mérkőzés labdája is volt. 2-1 (24-26). A negyedik szettben hihetetlen lelkesedéssel kezdtek a vendégek. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a játékrész közepéig, mikor a Szeged ismételten hullámvölgybe ért, nem igazán hitte el, hogy övé lehet a mérkőzés. Pedig

Szórád

eredményes blokkjaiból és

Csintalan

bombáiból önbizalmat kellett volna meríteniük. A Honvéd nem engedte magára a vendég gárdát. Nem akarták ugyanazt a hibát elkövetni, mint az előző szettben. Nem is tették,

Heim-Puskás

ejtése tett pontot a mérkőzés végére, amely két rendkívül hullámzó teljesítményt nyújtó csapat közül annak a győzelmét hozta, aki jobban hitte, hogy nyerni tud és nyugodtabban, precízebben tudott játszani. 3-1 (25-21).

Női röplabda NB II Keleti csoport 9. forduló:

Honvéd Zrínyi SE – EHÖK SE-Realio 3-1 (-16, -24, 24, -21).

Budapest, 50 néző. Vezette: Mihány, Szombathelyi.

Honvéd Zrínyi:

Nagy Cs. Lakatos, Szoldén G., Váradi, Kiss V., Heim-Puskás.

Ehmann (libero), Fábián, Csomáli, Szoldén A., Juhos, Durst.

Kovács István.

EHÖK SE-Realio:

Pelle, Bíró, Fürdök, Csintalan, Molcsányi P., Krcelic.

Gyimesi (libero), Páder, Szórád, Morvai.

Csíkos Gábor.

Csíkos Gábor:

"Rendkívül hullámzó teljesítményt nyújtottak a lányok. Olyan volt ez a mérkőzés, mint egy film, amely egyik pillanatában egy nagyon jó csapat játszott, akinek minden összejön és szépen játszik, a következő pillanatban viszont, mintha bevágtak volna egy olyan részt, ahol egy rosszul játszó, magát nem találó gárda van a pályán. Voltak periódusok, mikor nem hittük el, hogy nyerhetünk. Lelkesen, ám pontatlanul játszottunk. Mindenkinek voltak jó pillanatai, de igazán extrát csak Gyimesi és Molcsányi tudott hozzátenni a meccshez. Gratulálunk a Zrínyinek, ma jól játszottak és megérdemelten nyertek."