Labdarúgás: nem bírtak az Araddal megyénk fiataljai + FOTÓK

2011. november 9., szerda

Barátságos mérkőzésen nagy csatában őrizte meg egygólos előnyét Arad város válogatottja Makón megyénk 1998-as korosztályának válogatottjával szemben.

Korosztályos barátságos labdarúgó-mérkőzés:

Csongrád megyei U14-es válogatott – Arad U14-es válogatott 1-2 (0-2).

Makó, 100 néző.

Csongrád megye:

Siska – Rádi, Ördögh, Nagy Zs., Shirokmán, Faragó, Velez, Hegedűs, Deák, Bódai, Selyem. Vezetőedző: Lóczi István. Cserék: Csanádi, Gönzcő, Lévai, Varjú, Kosik, Ótott-Kovács G.

Arad:

Dara – Iova, Larac, Obisa, Hen, Branista, Sabnu, Copaci, Pop, Stanl, Perce. Cserék: Bubus, Imre, Takáts, Relt, Jorza, Chetiu.

Varjú (50') ill. Perce (15'), Stanl (16'). Lóczi István:

Készülünk egy ütőképes megyei válogatott keretet kialakítani, amely Szeged és környékének utánpótláskérdéseit is hosszú távon megoldaná. Sajnos picit érződött a magyar és a román utánpótlásszintek közötti különbség, de nem vallottunk szégyen, és jó úton haladunk céljaink elérése felé.

Online tudósításunk:
81' Vége a találkozónak, bár érett az egyenlítés, és a magyar csapat megérdemelte volna, a vendégek masszív védelmén nem sikerült rést találni.
79' Szabadrúgás a tizenhatos oldalvonalán az alapvonaltól mintegy 5 méterre. Nagy Zsombor beadásszerű, éles lövését szögletre mentette a román védelem.
77' A kilépő Kovács elöl az aradi kapus szedte fel a labdát.
74' Kovács Gergő emelgetett a tizenhatos előterében, de az utolsó próbálkozása egy aradi védőé lett.
69' Ígéretes helyzet a 16-oson belül, de Göncző az utolsó cselnél megcsúszott, így odalett a ziccer.
65' A románok kijöttek a szorításból, egy szöglethez jutottak. A csapatok kissé fáradnak, a támadások veszélyessége csökken.
61' Egy szép jobb oldali elfutás Kovács Gergő részéről, de ahelyett, hogy kapura fordult volna, kissé tanácstalanul forgolódva elcselezte magát.
55' Hajt a hazai gárda a kiegyenlítésért, a román erőfölény elfogyott, a Csongrád megyeiek átvették a mérkőzés irányítását.
50'GÓÓÓL! 1-2 Jobb oldalon vezetett támadás végén Velez tette be a labdát, Varjú kibújt a védők közül, s a kapu jobb sarkába fejelt, Dara csak beleérni tudott.
44' Enyhe aradi fölény. Bubus egy beadást próbált kapura lőni, gyenge lett a löket, így a kapus menteni tudott.
41' A Csongrád megyei U14-es válogatott elkezdte a második félidőt.
40' Vége az első félidőnek.
39' Egy beadás után Bódai fejelt teljesen tisztán kapura, a román kapus nagyot nyújtózva hárított.
35' Veszélyes román akciók után Csongrád megyei szabadrúgás 19 méterre a vendégkaputól. Bal oldalról jobb lábbal a rövid sarok mellé tekert Velez.
30' Iova nagyon aktív a szélen, beadásai veszélyeztetik a magyar kaput, a jobb oldalról érkező labdáiról centikkel maradnak csal le társai, vagy a hazai védelem blokkol.
26' Nagy 10 méteres fejese szállt a kapu mellé.
25' Két hazai helyzet. Egy jobb oldali beadást Selyem feje elől ütötte el a román kapus, majd a szögletből egy szép kapáslövést jegyezhetünk Deák neve mellé, a kísérlet azonban elakadt a védőkben.
22' Kiegyenlítődött a játék, magyar kombinációk is futnak a pályán, a védelemben pedig Nagy Zsombor játéka tűnik ki.
19' A megyei válogatottban Selyem focizik agilisen, több remek akció főszereplője.
16'GÓÓÓL! 0-2 Jobb oldali támadás után Stanl lépett ki a 16-oson belül, és a kapus mellett a jobb alsóba lőtt.
15'GÓÓÓL! 0-1 Bal oldali beadás után Perce lőtt kapuba.
12' Fizikai fölényük miatt mezőfölényben is játszanak a vendégek, kontrákkal próbálkoznak a magyarok, egyszer jutottak el a román kapuig a Lóczi-legények, de a labda lesen találta Ördöghöt.
9' A magyar térfélen folyik a játék. Perce került helyzetbe egy kiugrással, de Siska jó ütemben futott ki.
6' Remek kapurafordulással Stanl került helyzetbe, Siska merész előrevetődéssel tisztázott a csatár elől.
1' Az aradiak kezdték a játékot nagy elánnal. A romániai vendégek közel egy fejjel magasabbak a magyaroknál...
14.40: Az Arad csapata az Atletico Arad utánpótlására épülő városi U14-es válogatott. Sárga felsőben, sárga nadrágban és fekete sportszárban játszanak, a Csongrád megyeiek pedig a sötétkék-világoskék kombinációjában.