Kosárlabda: Vásárhely testvérvárosa legyőzte a Kosársulit + FOTÓK

2011. november 14., hétfő
Hódmezővásárhely és Baja - bár méltatlanul kevés hír szól róla - évtizedek óta testvérvárosi kapcsolatokat ápol. A sportpályán azonban a testvérek is szembe kerülhetnek egymással, és a sport szelleme értelmében mindketten győzni akarnak. Így történt ez a szombaton este lejátszott EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Bajai Bácska FKE találkozón is. A találkozó előtt mindössze egygyőzelemnyi különbség volt a két együttes között, így a későbbi helyezések szempontjából mindkét gárda kiemelkedő fontosságúnak ítélte a Hódtói Sportcsarnokban sorra kerülő összecsapást. A sárga-kék színösszeállításban pompázó hazaiaknál az elmúlt hétvégi, észak-alföldi túrán megsérült Vejinovocs és Dani csak a lelátóról szurkolhatott csapatának, a fekete-sárga Sugovica-partiak viszont a legerősebb összeállításban léptek pályára. Mándity kosarával nyitott a Bácska, de Utasi azonnal válaszolt. A következő percek a két játékos dobópárbaját hozták, Utasi parádézott, hazaiak első nyolc pontját ő szerezte (4. perc: 8-4). A folytatásban két vásárhelyi fiatal, Mócsai és Schéda is betalált (6.perc 11-4), így elhúzott a Kosársuli. A hazai szurkolók azonban nem sokáig dőlhettek hátra, hiszen az előző idényben még a Pécs A csoportos gárdáját erősítő Hosszú Gergely mellett Fehér Csaba is belépett a meccsbe, így egyenlíteni tudott a Baja (7. perc: 11-11), sőt a negyed hajrája - Szilágyi két kosara ellenére - egyértelmű vendégfölényt hozott. Hosszút képtelenek voltak tartani a védők, a Bácska bedobója két perc alatt 8 pontot, közte két triplát szórt, így 15-22-re elléptek a vendégek. Szilágyi kosarával kezdődött a második negyed, de hazai oldalon nagyon hiányoztak Vas Péter pontjai. A rutinos Utasi triplája visszahozza a reményeket (12. perc: 21-23), és végre Vas is betalál. Hosszú idő után vezet a Kosársuli (14. perc: 24-23), sőt Kis Gergő és Vas triplája után már hatpontos a hazai előny (15. perc: 29-23). Időt kér Hosszú István, a vendégek mestere, és ez használ is. Ágfalvi duplája után a bónusz büntető is jó, majd Mandity zsákolása után már a Bácskánál az előny (17. perc: 29-28). Most Elek András igyekszik rendezni a Kosársuli sorait, Kis Gergő triplájára Hosszú szintén három pontossal válaszol. Bartucz először és sajnos utoljára betalál, de a negyedre Ágfalvi teszi fel a pontot, mivel Kis G. az utolsó másodpercben megítélt mindhárom büntetőt kihagyja (34-36). A vendégek legjobbjának, Hosszúnak a triplájával kezdődött a második félidő, sőt a nyitóperc végén a háromból két büntetőt is értékesített, majd az ebben az időszakban rendkívül pontatlanul játszó hazaiak újabb hibáját kihasználva Fehér Csaba triplájával már hét ponttal vezettek a vendégek (21. perc: 34-41). Amint később kiderült a harmadik negyed katasztrofális hazai kezdése döntő jelentőséggel bírt a találkozó végeredményét illetően. A következő percekben felváltva estek a kosarak, a hazaiaknál Utasi és Mócsai, a vendégeknél Fehér és Ágfalvi jeleskedett (27. perc: 39-47). A nyolcpontos vezetés egyáltalán nem nyugtatta meg a vendégeket, sőt a negyed hajrájában hibát-hibára halmoztak. Utasi pontjait követően Szilágyi hagyott ki két büntetőt, de egy perc múlva javított. Az utolsó másfél perc perc egyértelműen a hazaiaké volt, Mócsai két duplájára Fehér ugyan még válaszolt, de Utasi triplájára már nem érkezett vendégkosár, sőt Vas a dudaszó pillanatában szórt hárompontosával visszavette a vezetést a Kosársuli (30. perc: 54-52). A zárónegyed Mócsai pontjaival kezdődött, a vendégeknél ekkor Kancsár kosarai jelentették a reményt (32. perc: 61-58). Végre Czibere is szórt egy triplát, de a következő két perben a vendégek meghatározó emberei - Hosszú, Mándity és Ágfalvi - kosaraival visszavette az előnyt a Baja (36. perc: 64-65). Fantasztikus izgalmakat hozott a véghajrá, amely Hosszú két duplájával indult, majd az addig keveset játszó Szabó Ádám is betalált (39.perc: 68-72). Az utolsó másfél percben Vas Péter két triplát dobott - vajon miért várt ilyen sokáig ??? -, de a fekete-sárgák Kancsár, Szabó Á. és Mándity révén őrizték minimális előnyüket (40.perc: 74-77). A hazaiaktól Mócsai, majd a vendégektől Kancsár pontozódott ki. Elek András időt kért, Vas két büntetőjével egy pontra feljöttek a hazaiak (76-77). Időkérés a bajai oldalon, Hosszú István azt kéri csapatától, hogy játsszák ki a támadóidőt, de ezt a Kosársuli egy faulttal meghiúsítja. Sajnos a büntetőket a vendégek értékesítik, és néhány másodperc múlva a győzteseknek kijáró örömmel borulnak egymás nyakába. Az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli legközelebb november 19-én (szombaton) 18 órakor magyarkupa-mérkőzésen az elmúlt idényben még az A csoportban szerepelt Salgótarján csapatát fogadja, majd november 23-án (szerdán) 18 órakor az első helyen álló Eger gárdája látogat bajnoki találkozóra a Hódtói Sportcsarnokba.

Kosárlabda NB I/B férfi Keleti csoport 8. forduló:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli - Bajai Bácska FKE 76-79 (15-22, 19-14, 20-16, 22-27). Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Torzsa P., Borgula Gy. Kosársuli: Szilágyi 12, Utasi 23/9, Mócsai 11/3, Vas P. 17/12, Schéda 1. Csere: Kukla, Czibere 5/3, Bartucz 2, Kis G. 5/3, Grezsa B., Rácz T. Edző: Elek András. Baja: Kancsár 9, Fehér Cs. 11/6, Hosszú G. 22/9, Ágfalvi 15, Mándity 16. Csere: Piukovics 2, Szabó Á. 4, Elmer. Edző: Hosszú István. Elek András: "Túl sok volt az eladott labdánk, a büntetőket pedig hazai pályán illik jobb százalékban értékesíteni." Hosszú István: "Nagyon küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat, amelyből jobban összpontosítva mi jöttünk ki győztesen."