Kézilabda: szegedi köztehúsz a Tata ellen + FOTÓK

2011. november 12., szombat
A hétközi, tatabányai fiaskó után elsöprő, 20 gólos győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Tata ellen az NB I szombat esti fordulójának hazai találkozóján. A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata magabiztosan, könnyed edzőmeccs-szerű bajnoki találkozón aratott sima, húszgólos győzelmet az újonc Tata ellen, feledtetni szándékozván a hétközi tatabányai nyolcgólos vereséget. Zubai Szabolcs helyett ezúttal a horvát Antonio Pribanic sziporkázott, 9 gólt szerezve, mellette pedig még a hat találatig jutó fiatal Gidai Mátét kell kiemelni, aki szombat este mutatkozott be az NB I-es felnőtt bajnokságban. A folytatásban eseménydús hét elé néz Skaliczki László együttese, hiszen november 16-án, szerdán 18.45-től az FTC-PLER otthonában lépnek pályára, majd november 19-én, jövő hét szombaton 16.15-től a Bajnokok Ligája C csoportjának küzdelmeiben a francia Montpellier együttesével kell megmérkőzzenek Lékaiék.

Férfi kézilabda NB I 10. forduló:

Pick Szeged - Tatai HAC 44-24 (21-11) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli. Pick Szeged: Mikler - Gidai 6, Ancsin 8, Lékai 6, Pribanic 9, Buday 6/1, Vadkerti 6. Csere: Bajorhegyi, Zubai 2. Vezetőedző: Skaliczki László. Tata: Czérna - Benis 1, Kanyó Balázs 6, Zeck, Hodi 1, Kiss 6/2, Hajdu 2. Csere: Kovácsovics (kapus), Basky 2, Endrédi 1, Lehőcz, Kanyó Bence 1, Hegedűs 4, Bognár. Vezetőedző: Kanyó Antal. Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Hétméteres: 6/4, ill. 4/2.