Kézilabda: hatgólos Pick-győzelem a Fradi ellen

2011. november 16., szerda

A Pick Szeged magabiztos győzelmet aratott az FTC-PLER ellen idegenben a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén. A meccs legeredményesebb játékosa Lékai Máté volt 11 góllal.

A Pick szerzett vezetést 3-2-re, ezután a hazaiak vezettek.

Tatai Péter

jól védett,

Lékai Máté

szórta a gólokat, így fokozatosan nőtt a különbség. Még 6-5 volt az eredmény, innen azonban már esélyt sem adtunk. Tatai remekelt,

Buday Dániel

, Lékai Máté és

Ancsin Gábor

is rendesen szórta a gólokat.

Rajko Prodanovics

is pályára lépett, előbb még elrontott egy ziccert, utána viszont értékesítette a biztos helyzetet. A félidőben már 16-10 volt a Picknek. A második félidőben is folytatódott a Lékai-show, Máté végül 11 találatig jutott.

Mikler Roland

is lehúzta rolót, hetest is védett. A betegségből felgyógyult

Czina József

háromszor is betalált, a betegsége után visszatért kőkemény védőnk a második félidőben balátlövőként is játszott. A vége magabiztos győzelem, 29-23-ra nyert

Skaliczki László

alakulata. Folytatás szombaton 16.15-kor a francia bajnok Montpellier ellen hazai pályán a Bajnokok Ligájában.

Férfi kézilabda NB I 11. forduló:

FTC-PLER - Pick Szeged 23-29 (10-16)

Budapest, Sportkastély sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

FTC-PLER:

Kominek - Bendó 2, Bakos 3, Lendvay 3, Mazák 1, Kocsi, 1 Pálos 3/1.

Marczinko 2, Kis 1, Rév 2, Auth, Bak 1, Mikita 3, Bau 1.

Zsiga Gyula.

Pick Szeged:

Tatai - Gidai, Ancsin 4, Lékai 11, Zubai 1, Buday 7, Vadkerti.

Mikler (kapus), Prodanovics 1, Bajorhegyi, Czina 3, Pribanic 2.

Skaliczki László.

2/1, ill. 3/2.

4 perc, ill. 10 perc.