Kézilabda: duplázott, élre tört a HLKC

2011. november 22., kedd

A két vásárhelyi női gárda főszereplésével folytatódtak a küzdelmek a megyei női kézilabda bajnokságban.

A tehetséges fiatalok alkotta HLKC két találkozón is érdekelt volt a hétvégén és mindkét mérkőzését megnyerve

Sipterné

tanítványai átvették a vezetést a tabellán, míg a HKE csapata az elmúlt heti, Szentes elleni döntetlent követően fölényesen nyert a Bordány ellen.

Csongrád megyei női kézilabda-bajnokság:

Bordány Szövetkezeti SK - Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club 21-32 (13-16)

HLKC:

Tóth O. - Olasz 2, Wöller 5, Forrai 6, Tószegi 12, Vass 2, Sajtos 1.

Molnár (kapus), Kovács 1, Szabó 3, Krumesz.

Sipter Lajosné. A csapatok szombaton Bordányban pótolták a 4. fordulóból betegségek miatt elhalasztott találkozót. Az első tíz perc az ismerkedés jegyében telt el, ráadásul a vásárhelyieknek még a szokatlanul kis méretű pályához is alkalmazkodniuk kellett. A félidő hátralévő részében stabilizálta vezetését a HLKC és mivel a keskeny játéktér nem igazán kedvezett a szélsők játékának, így főleg átlövésekből és betörésekből lőtték góljaikat a vásárhelyiek. A félidei három gólos előnyt szünet után folyamatosan növelték a vendég fiatalok, akiknél ezúttal mindenki hozta az elvárt teljesítményt, de a 12 gólig jutott

Tószegi Krisztina

a mezőnyből is magasan kiemelkedett, őt képtelenek voltak semlegesíteni a hazaiak.

Hódmezővásárhelyi Kézilabda Egyesület - Bordányi Szövetkezeti SK 29-17 (13-8)

Hódmezővásárhely. Vezette: Marton J., Fődi R.

HKE:

Rozmann - Nagy B. 3, Lázár 4, Csuka 3, Török 6, Varga-Tóthné 1, Dobra 1.

Hodur 5, Bányai 2, Szenti 4, Réczi.

Játékos-edző:

Varga-Tóthné Tatár Mária.

Bordány:

Kasza - Major 1, Nagy B. 5, Vass O. 1, Hegedűs, Papdi 2, Kádár-Németh 3.

Szűcs 1, Maróti 4, Farkas R., Hegyközi.

Börcsök József. A vasárnap délutáni kettős mérkőzést a vásárhelyi "öreglányok" kezdték. Mindössze négy percig volt szoros a találkozó (2-2), ezt követően ellépett a hazai együttes (16. perc: 9-4). A félidő hajrájában megpróbált felkapaszkodni a vendég gárda (23. perc:10-8), de a szünet előtti percekben újabb három gólt lőttek Lázárék és ötgólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. Fordulás után öt percet kellett várni az újabb találatra, de

Hodur

után

Bányai, Szenti

Török

is betalált és máris 17-8-at mutatott az eredményjelző. A vendégek cserejátékosa,

Maróti

három perc alatt háromszor is betalált, de a hazaiak Bányai és Szenti révén tartották a lépést, sőt

Csuka Márta

hetesgóljával tízre nőtt az előnyük (46. perc: 23-13). Az utolsó negyedórában érezhetően elfáradtak az előző napon a másik vásárhelyi csapat ellen is pályára lépett bordányiak, így a HKE kényelmesen játszva is növelni tudta a két csapat közötti különbséget és biztos győzelmet aratott.

Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club - Szentes 31-21 (19-10)

Hódmezővásárhely. Vezette: Juhász I., Szilágyi G.

HLKC:

Tóth O. - Olasz 4, Wöller, Forrai D. 5, Vass N. 4, Tószegi 6, Sajtos 10.

Molnár (kapus), Szabó P. 2, Blaskovics, Kovács M., Krumesz.

Sipter Lajosné.

Szentes:

Gedainé - Terbán 1, Szabóné 2, Kiss Á. 2, Bánfi É. 3, Nagy A. 2, Sipos.

Bozóné (kapus), Papp Á. 8, Sugár 1, Mihala 2, Apró, Kiss J.

Edzők:

Póth Gyöngyi és Debreceniné Marozsán Eszter. A forduló rangadóján a nagy esélyes és a fiatal trónkövetelő csapott össze.

Kiss

góljával nyitott a Szentes, Tószegi három perc múlva válaszolt. A 12-dik percig felváltva estek a gólok (5-5), a vásárhelyi lányok fiatalos szemtelenséggel mindent elvállaltak és többségében be is jött nekik, míg a rutinos vendégeken érződött, hogy tartanak a mérkőzéstől. A remekül védő

Tóth Orsolya

támogatásával,

Forrai

és Tószegi találataival ellépett a HLKC (18. perc: 10-6), miközben

Wöllert

térdsérülés miatt le kellett hozni a pályáról. A hazaiakat az egyik meghatározó játékosuk elvesztése sem törte meg, néhányan - elsősorban a két szélső,

Sajtos

Olasz

- szinte eksztázisban játszottak és lehetetlen helyzetekből is sorra betaláltak (25. perc:15-7). Döbbent csend volt a csarnokban, a vendégek nem értették, hogy mi történik velük, a hazaiakért szorítók viszont lélegzet visszafojtva ámuldoztak a látottakon. A szünet utolsó percében már "közte tíz", de

Mihala

gólja még időn belül esik. A második játékrészt Olasz találatával nyitották a hazaiak, amelyre

Papp

két góljával válaszolt a Szentes. Kapaszkodtak a vendégek (40. perc: 22-15), de innen már nem volt megállás és nem volt kegyelem sem, a vásárhelyi tinédzsereknél Forrai kiváló irányítása mellett Sajtos és Tószegi szórta a gólokat (49. perc: 27-17). Az utolsó tíz percre visszatért a vendégeknél Papp, de már ő sem segíthetett. A szombati meccs fáradalmai ugyan kezdtek látszani néhány hazai játékosnál, de Molnár kapus remekelt. Öt perccel a vége előtt hét gól volt a HLKC előnye (55. perc:27-20), megvan a két pont mondogatták a vásárhelyi szurkolók. A végén jött az a bizonyos hab a tortára, a mezőny legeredményesebb játékosa,

Sajtos Dzsenifer

zsinórban háromszor is betalált, ezzel saját góljai számát tízre növelve a tíz gólos különbséget is visszaállította. A fiatal vásárhelyi csapatot és edzőjüket, Sipter Lajosné Ottlik Juliannát hatalmas tapssal köszöntötte a ma még igen szerény számú szurkolótábor, akik ezúttal is bizonyították, hogy szükség lenne minőségi kézilabdára a városban. A megyei női kézilabda bajnokság következő fordulójában a két vásárhelyi csapat egymás ellen játszik. A találkozót eredetileg november 24-re írták ki, de a magyar női ökölvívó bajnokság miatt a Hódtói Sportcsarnok ekkor már foglalt, így a két klub közös megegyezése után a HKE - HLKC találkozó új időpontja november 30 (szerda) 16.30.