Futsal: vállalható EHÖK-vereség Nyíradonyban

2011. november 4., péntek

Jó második félidei játékával vállalható vereséget szenvedett Nyíradonyban az SZTE EHÖK SE NB II-es férfi futsalcsapata a DEAC-ból több játékost is visszajátszató Huszárok ellen.

Nem ígérkezett könnyűnek a nyíradonyi túra, úgy pedig különösen nem, hogy az SZTE EHÖK SE együttese csak 50 perccel kezdés előtt érkezett meg a gyönyörű nyíradonyi sportcsarnokhoz, az országot sújtó forgalomlassító demonstrációk miatt. Ez nyomot is hagyott a csapat játékán, hiszen

Cserenkó Szabolcs

együttese álmosan kezdett, s bizony a hazaiak ezt kíméletlenül kihasználták:

Takács András

Fábri Dávid

két gyors góljával hamar elhúztak 2-0-ra, majd a félidő derekán

Mercs János

találatával növelték előnyüket a szünetre (3-0). Fordulás után összeszedettebben játszott a vendég alakulat, ám a hazaiaknál az élvonalbeli DEAC-tól visszajátszó román légiósok játéka okozott bőven fejtörést, elsősorban kapusposzton,

Vlad Mircea Ghetével

szemben ugyanis nagyon nehéznek bizonyult gólt lőni, Florin Viorel Puie pedig a játékrész elején már négyre növelte az előnyt (4-0). Csak a második félidő derekára tudta feltörni a vendég alakulat a hazai védelmet - ekkor már 5-0 volt, mert a 27. percben Takács András másodszor is betalált -

Polczer Norbert

góljával szépített a szegedi alakulat (5-1). Azonban szépítésnél többre is futotta a vendégek részéről!

Herczeg Gábor

Türk Balázs

góljaival pillanatok alatt 5-3-ra jöttek fel a Tisza-partiak. A kemény védekezőmunka eredményeképpen a hajrára mindkét félnek kigyűltek a faultjai, így egy perccel lefújás előtt a hazai kapus, Ghete, valamint vendég részről

Major György

lőhetett egy-egy kisbüntetőt - sikerrel. Így a vége, az utolsó tíz percben nyújtott remek játék miatt "sok-kevés" helyett 6-4-lett, ami már egy sokkal inkább vállalható vereség az edzőváltás óta határozott formajavuláson áteső csapat számára. Következő alkalommal a hazai pálya ellenére talán még ennél is nehezebb dolga lesz a Cserenkó-legénységnek: november 14-én este 19 órától Kalános Jánosék azt a bajnokaspiráns Szuperinfó-Vác alakulatát fogadják hazai környezetben, amely péntek este hazai környezetben 8-3-ra legyőzte a Dunakeszi Kinizsi sztárcsapatát. A találkozót a megszokott helyen, az újszegedi Csonka-szakközépiskolában rendezik.

Férfi futsal NB II keleti csoport 7. forduló:

Nyíradonyi Huszárok FC - SZTE EHÖK SE 6-4 (3-0)

Nyíradony, Nyíradonyi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Takács I., Szabó F., Kövér.

Nyíradony:

Ghete - Sánta, Fábri, Puie, Takács A.

Takács I., Gráma, Lukács L., Mercs, Balogh N., Kórász, Kerezsi (kapus).

Orosz János.

SZTE EHÖK:

Gombos - Herczeg, Laudisz, Polczer, Berndt.

Várnagy, Major, Kozma, Lukács T., Türk, Kulisits (kapus).

Cserenkó Szabolcs.

Takács A. (3', 27'), Fábri (5'), Mercs (12'), Puie (22'), Ghete (39' - kisbüntetőből), ill. Polczer (29'), Herczeg (38'), Türk (38'), Major (40' - kisbüntetőből).

Laudisz (12'). Cserenkó Szabolcs: "Nagyon szép, kulturált környezetben játszottunk a Nyíradonnyal, már ezért is elismerés illeti őket. Az eredmény tekintetében vállalható a vereségünk, ennyivel jobb volt az ellenfél. Az első félidőben bennragadtunk az öltözőben, álmos kezdésünknek az utazás is az oka lehetett, azonban a második játékrészt megnyertük, úgy érzem erre lehet építeni."