Futsal: gólzáporban nyert az EHÖK

2011. november 21., hétfő

Fegyelmezett, szervezett játékkal igazi gólparádét rendezett az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalcsapata Törökszentmiklóson a Keleti csoport 9. fordulójában.

A hazai pályán elszenvedett váci zakó után egyértelműen a győzelem volt a cél még idegenben is a törökszentmiklósiak ellen

Cserenkó Szabolcs

tanítványainak, ennek megfelelően a csapat első sora egész pályás letámadást alkalmazva lepte meg az ellenfelet, aminek a 2. percben meg is lett az eredménye,

Polczer Norbert

szerezte meg a vezetést az egyetemistáknak (0-1).

Angyal Csaba

révén hamar jött a válasz, azonban a házi gólzsák

Kalános János

két villanása, illetve egy szerencsétlen labdaérintés

Kispál György

részéről 4-1-es EHÖK-vezetést eredményezett a szünetre. A vendégek mestere folyamatosan, 3-4 percenként rotálta két különböző felfogású sorát, így a letámadással és emberfogással operáló egység és a defenzívebb zónázó csapatrész cserélődése még nagyobb koncentrációt követelt a gólra vadászó hazaiaktól, illetve fizikálisan még nagyobb terhet rótt rájuk. A második félidőben aztán igazán parádézott az EHÖK, s csak úgy potyogtak a gólok. Angyal második találatára az egyre jobb formában játszó fiatal tehetség,

Berndt Dániel

válaszolt, majd

Bozsó László

faragott ismét a hazaiak hátrányából hatméteresből, ám a 29. percben Kalános kétszer, Polczer egyszer villant - máris 8-3 volt az állás a Szegednek. Az igazi gólszüret öt perc múlva következett: Angyal és a játékos-edző

Faragó Attila

kétszer vették be az egyébként remek formában védő

Gombos Viktor

kapuját. Az utóbbi ráadásul nem akármilyen körülmények között született, hiszen az SZTE EHÖK-nek ekkor gyűlt ki a 6. faultja, a 10 méteres kisbüntetőt Gombos hárította az ismétléssel egyetemben, ám a jól érkező mesterrel szemben már tehetetlen volt (5-8). Berndt újabb góllal tudott válaszolni, majd egy percre rá

Fekete Gábor

9-6-ra hozta fel a hazaiakat. Faragó Attila talán úgy gondolhatta, most tudják elkapni az EHÖK-öt, s lehozta kapusát, hogy csapata létszámfölényben támadhasson. A merész taktika azonban nem jött be, mert egyrészt a hazaiak - nincs rá jobb szó - pocsékul játszottak 5 a 4 ellen, másrészt pedig Berndt és Kalános kétszer szerzett labdát, s távoli lövés helyett az éppen felfutó társsal kipasszolgatva, végigvezetve szereztek gólokat. Ugyanez a kontrázás folytatódott a hátralévő időben is, Kalános még kétszer, Polczer még egyszer talált így be, kialakítva a 14-6-os szegedi diadalt. Herczeg Gáborék egy hét múlva, november 28-án este 19 órától a jelenlegi 4. helyezett Rákosmenti FC-t fogadják majd a Csonka-szakközépiskolában.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 9. forduló:

Bábolna-NM Törökszentmiklós FC - SZTE EHÖK SE 6-14 (1-4)

Törökszentmiklós, Székács-középiskola, 100 néző. vezette: Kormos, Kerepesi, Dobos.

Törökszentmiklós:

Kozák - Bognár, Faragó Zs., Faragó A., Bozsó.

Váradi, Kispál, Fekete, Angyal, Szedlák, Medgyessy, Kovács P. (kapus).

Játékos-edző:

Faragó Attila.

SZTE EHÖK:

Gombos - Laudisz, Várnagy, Polczer, Kalános.

Ferenczi, Major, Kozma, Berndt, Hegedűs, Kulisits (kapus).

Cserenkó Szabolcs.

Angyal (4', 27', 34'), Bozsó (28' - büntetőből), Faragó A. (34'), Fekete (35'), ill. Polczer (2', 29', 29', 38'), Kalános (14', 15', 29', 35', 36', 38'), Kispál (16' - öngól), Berndt (27', 34', 35').

Szedlák (30'), Fekete (32'), ill. Major (25'). Cserenkó Szabolcs:

"Az első sorunk egész pályás letámadásos taktikája, valamint a második sorunk zónavédekezése remekül működött. Végig azt játszották a srácok, amit megbeszéltünk, le a kalappal előttük mai teljesítményükért."