Vízilabda: Szeged Beton-parádé Pécsen

2011. október 28., péntek

Az OB I hétvégi duplafordulójának első felvonásában péntek este hozta a kötelező győzelmet a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata Pécsen. Holnap itthon a BVSC következik.

Vincze Balázs

vezetőedző a múlt szombati bravúros belgrádi Bajnokok Ligája győzelmet követően a hazai bajnokság 5. fordulójának pécsi mérkőzésén számos kulcsjátékosát -

Kiss Csabát, Hegedűs Gábort, Molnár Tamást

Turzai Gábort

- pihentette, lehetőséget adva ezzel fiatalabb pólósoknak az élvonalbeli rutinszerzésre. A találkozó a hazaiak gólzsákja,

Hangay Róbert

találatával indult, s a PVSK nem is engedte ki az előnyt a kezéből az első hat percben, mert bár

Juhász Zsolt

büntetőt is hibázott. Ekkor megrázta magát a Vincze-csapat, a mester cserékkel frissítette álmosan kezdő alakulatát, s

Varga Péter

csapatkapitány, valamint az ausztrál

Aaron Younger

megúszásgólokkal két perc alatt fordítottak (3-5). A folytatásban

Aljosa Kunac

megúszásait sem úszták meg a hazaiak - a horvát világbajnok akcióból is betalált - valamint

Somogyi Balázs

is feliratkozott a góllövők listájára, míg a Pécs csak

Bóbis Máté

büntetőjével tudott válaszolni (4-9). A második félidő gólzáport és

Török Béla

parádéját hozta, a válogatott átlövő mindenféle módon tarthatatlannak bizonyult a hazaiak számára, megúszásból, szabaddobásokból és akcióból egyaránt megzörgette a félidőben a hazai kapuban

Lehmann István

utolsó másodperces centergóljával még így is kétszer annyinál járt a Beton az utolsó negyed előtt (7-14). A záró játékrészben a fiatal

Nagy Milán

is bemutatott egy kapuralövést, ám a negyed első gólját a hazaiak szerezték, Bóbis ekkor már háromnál járt.

Palotás Gergely

megúszása egy perc múlva jelezte, a pécsiek védekezésén még nagyon sok javítani való van, majd

Műller Máté

vette be negyedik kísérletéből, az időközben

Baksa Lászlót

váltó ifjú hálóőr

Molnár Dávid

kapuját. Palotás fórból sem hibázott szűk három perccel a vége előtt, majd Somogyi is duplázott. Az utolsó percben Hoppál jegyezte a 10. hazai találatot, Bóbis pedig csapata legeredményesebbjeként emberelőnyből a tizenegyediket, ám Kunacnak még erre is volt válasza centerből, 4 másodperccel a vége előtt 11-18-ra írva át az eredményjelzőt. Győzelmével Vincze Balázs csapata továbbra is őrzi éllovas pozícióját a tabellán, egy ponttal megelőzve az ugyancsak gólzáporos győzelmeket arató Vasast, mely azonban egy meccsel kevesebbet játszott. Rajtuk kívül még az eddig csak három találkozót vívott, 9 pontos Honvéd veretlen, míg a két sereghajtó, az OSC és az újonc Kaposvár továbbra is pont nélkül áll. Szombaton a ma a Kaposvár ellen kilenc góllal diadalmaskodó BVSC -

korábban edzett csapata - lesz a Szeged Beton vendége az újszegedi sportuszodában. A találkozóról a SZEGEDma.hu folyamatosan frissülő szöveges online tudósításban számol be 18 órától. Tartasanak velünk, szurkoljanak velünk!

Férfi vízilabda OB I 5. forduló:

PVSK-Füszért -Szeged Beton 11-18 (3-5, 1-4, 3-5, 4-4)

Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, 200 néző. Vezette: Horváth Cs., Kovács Cs. T.

PVSK:

Kozarski - Bóbis 4, Hoppál 3, O'Regan 1, Hangay R. 1, Scholefield 1, De Blasio.

Tihanyi (kapus), Krizsán, Műller 1, Lukács, Soós, Takács, Árki.

Petik Attila.

Szeged Beton:

Baksa - Török 4, Kayes, Kunac 4, Juhász, Somogyi 2, Bálint 1.

Molnár D. (kapus), Lehmann 1, Younger 2, Márkus, Nagy M., Palotás 2, Varga P. 2.

Vincze Balázs.

Gól - emberelőnyből:

8/4, ill. 8/3.

Ötméteresből:

3/3, ill. 1/-.

Lukács (23'), ill. Bálint (13').

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - ZF-Eger 9-10 (3-3, 3-2, 2-3, 1-2) Bodrogi Bau-Szentesi CS&K-Szentesi VK - Groupama-Honvéd 9-17 (1-2, 4-4, 2-5, 2-6) Debrecen Fujitsu - Orvosegyetem SC 9-4 (1-0, 3-2, 2-1, 3-1) TEVA-Vasas-UNIQA - FTC-Fisher Klíma 16-7 (5-1, 6-1, 4-1, 1-4) BVSC-Zugló - Kaposvári VK 14-5 (3-0, 5-1, 4-3, 2-1)