Vízilabda: csaknem nullázta a Fradit a Beton

2011. október 14., péntek
Elsöprő győzelmet aratott a Szeged Beton a Ferencváros otthonában a férfi vízilabda OB I 3. fordulójában. A zöld-fehérek 26 percen át nem tudtak gólt lőni Vincze Balázs alakulatának, végül tízzel kaptak ki.

A Beton ott folytatta péntek este a Fradi ellen, ahol legutóbbi találkozójukon, a magyar kupoa selejtezőcsoportjának kvázi döntőjében abbahagyta. Alig telt el egy perc a mérkőzésből

Kiss Csaba

Turzai Gábor

révén már kettővel vitt a szegedi gárda, a zöld-fehéreknek momentumuk nem volt ez idő alatt (0-2). Igazából a későbbiekben sem, hiszen ha sikerült is labdát szerezniük

Ambrus Tamás

növendékeinek, s ha az akciók el is jutottak lövésekig, azok vagy kimaradtak, vagy

Laboncz József

. A második játékrészben a Beton folytatta a korábbiakat, Hegedűs és Turzai dupláztak,

Joseph Kayes

Molnár Tamás

pedig feliratkoztak a góllövőlistára (0-8). Hogy ezek után a szünetben mit mondhatott Ambrus Tamás szebb napokat látott klubja pólósainak, nem tudjuk, mindenesetre szegedi kollégája,

Vincze Balázs

alighanem elégedettebben küldte vissza legényeit a vízbe. A Ferencváros továbbra is képtelen volt mit kezdeni a jól záró vendég védelemmel, ugyanakkor látszott, a Szeged is erre koncentrál, mivel csak a negyed vége felé növelték előnyüket Molnárék: büntetőből az ifjú

Palotás Gergely

talált be, majd 4 másodperccel a dudaszó előtt Hegedűs triplázott, kihasználva egy emberfórt (0-10). A már végképp tét nélküli második félidő második felét Turzai nyitotta egy újabb fórkihasználással, ő is triplás lett (0-11). A Fradi kupabeli kétes rekordját majd' egy negyeddel toldotta meg, azaz most nem 19 gólmentes percet produkált, hanem 26-ot. Ekkor sikerült ugyanis

Kincses Attilának

feltörnie a vendégek védelmét, s becsapnia Baksát, ami egyidejűleg e találkozón addig nem sikerült (1-11).

Török Béla

akcióból, "Hege" pedig megúszásból pillanatok alatt megtorolta a hazai szépítést öt perccel a vége előtt (1-13), majd

Paján Viktor

ötméteresből duplázta a hazai gólokat (2-13), végül Kincses második találata jelentette a szépségtapaszt, az újabb nagy Beton-diadalon, 4 másodperccel a vége előtt (3-13). Nincs megállás, vasárnap este a hazai, újszegedi medencében debütál a bajnokaspiráns Vincze-csapat, az Egyesült Államokbeli edzőtáborból hazatérő bajnok Eger ellen.

Férfi vízilabda OB I, 3. forduló:

Ferencvárosi TC - Szeged Beton 3-13 (0-4, 0-4, 0-2, 3-3)

Budapest, népligeti FTC-uszoda. Vezette: Marnitz, Bors.

FTC:

Kostrov - Székely, Varga Zs., Illés, Kincses 2, Paján 1, Sántavy.

Laboncz (kapus), Czigány, Sánta, Deutsch, Polovic, Szöllősi, Manhercz.

Ambrus Tamás.

Szeged Beton:

Baksa - Török 1, Kayes 1, Kiss Cs. 1, Hegedűs 4, Juhász, Turzai 3.

Molnár D. (kapus), Lehmann, Palotás 1, Varga P., Molnár T. 1, Younger 1, Vincze.

Vincze Balázs.

Gól - emberelőnyből:

4/-, ill. 5/2.

Ötméteresből:

1/1, ill. 1/1.

Vincze Balázs (19').

Bodrogi Bau Szentesi CS&K Szentesi VK - BVSC- Zugló 17-9 (3-2, 4-3, 4-1, 6-3) Debrecen Fujitsu - PVSK-Füszért 15-4 (5-0, 2-1, 4-2, 4-1) TEVA-Vasas-UNIQA - Kaposvári Vízilabda Klub 20-5 (4-2, 9-1, 3-0, 4-2) Orvosegyetem Sport Club - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 5-12 (0-3, 2-4, 0-4, 3-1)

A ZF-Eger - Groupama Honvéd találkozót előreláthatólag december 7-re halasztották.