Vízilabda: kikapott a fővárosban a HVSC

2011. október 11., kedd

Megyénk másik OB I/B-s csapata, a Hódmezővásárhelyi VSC is idegenben szállt vízbe a bajnokság 3. fordulójában, ám az SZVPS-sel ellentétben ők nem jártak sikerrel a Neptun vendégeként.

Villámrajtot vettek a fővárosiak,

Kovács, Hajós

Simon

találataival bő két perc elteltével már 3-0-ra vezetett a Neptun.

Vígh Csanád

találatával először - és sajnos utoljára - vezetett a HVSC. A játékrész második része még négy találatot hozott,

Klie Ferenc

egyenlített, majd két előnyt és egy büntetőt értékesítve Simon,

Halász

és Hajós góljaival ellépett a Neptun (8-5). A harmadik negyed elején

Könyves Géza

centergóljával (8-6) még felcsillant a remény a vásárhelyiek előtt, de Osváth és

Kovács Levente

gyorsan lehűtötték a reményeket. A negyed utolsó perce gyors gólváltást hozott, előbb Hajdú büntetőből, majd

Dobricza

szabaddobásból volt eredményes (11-7). A befejező játékrészre elfáradt a HVSC és a bővebb kerettel rendelkező hazaiak ezt ki is használták. Kovács Levente találatára Hajdú révén még érkezett válasz, de a találkozó úgy zárult, ahogy kezdődött, Simon és Hajós találatai révén - utóbbi kétszer talált be ekkor - három fővárosi góllal.