Labdarúgás: újabb remek FK-győzelem + FOTÓK

2011. október 23., vasárnap
Parázs első félidő és fordítás után bezsebelte újabb győzelmét az FK 1899 Szeged együttese a megyei II. osztály szombati találkozóján a Csengele újonc gárdájával szemben. Győztes mérkőzésekkel a háta mögött várta az újonc Csengelét, az FK 1899 Szeged. A két klub első közös találkozójára készültek mindkét oldalon. A hazaiak fogadkoztak, hogy lendületbe kerültek és további győzelemmel igazolják ezt, a vendégek pedig a táblázaton elfoglalt utolsó helyükről szerettek volna elrugaszkodni. A papírforma biztos hazai győzelmet ígért, azonban ezért tenni is kellett. A nemzeti címerrel ellátott meggypiros színű mezben pályára lépő vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, nem ismertek elveszett labdát, kellemetlen, erőszakos stílusú játékuk nem igazán "ízlett" a kék-feketéknek. A védelemből Grezsa szinte minden hazai támadásra odaért, Horváth remekül kapcsolta ki a játékból Dórát. Heim a középpályán vitézkedett, elől pedig a hatalmas rutinnal rendelkező Katona, Vándor csatárkettős okozott fejtörést az FK-s védőknek. Csengelei gólnak kellett érkeznie ahhoz, hogy felébredjenek a Hüvös-tanítványok. Egy, a félpályánál gyorsan elvégzett bedobásra lassan reagáltak Nagyék, ezt pedig a vendégek kíméletlenül kihasználták: végigvágtattak a kék-feketék középpályáján és a jobb szélről Vándor védhetetlenül lőtt Meszes T. kapujába (0-1). A válaszra azonban alig egy percet kellett várni. A mérkőzés vitathatatlanul legjobbja, Imre Z. által elvégzett szögletrúgás után Gonda zavarta a csengelei védőket, akik nem tudtak felszabadítani és a labda a hálóban kötött ki (1-1). Hazai részről ez hozta meg a változást. Pontosabban kezdtek játszani a kék-feketék, aminek az lett az eredménye, hogy egyre többet tartózkodtak a vendégek térfelén. A félidő hajrájában egy bal oldali szabadrúgás alkalmával Imre Z. állt a labda mögé, s a védők mögül nagyszerűen érkező Dervaderics fejére ívelte a játékszert, aki senkitől sem zavartatva megszerezte csapata vezetését a szünetre (2-1). A második félidő elején hatottak Hüvös Gábor félidei intelmei. A hazai tréner nagyobb motivációt és gyorsabb játékot kért fiaitól. Menetrendszerűen érkezett is hozzá a gól. Ismét Imre Z. állította megoldhatatlan feladat elé a csengeleieket, ezúttal Dórát hozta kihagyhatatlan helyzetbe, a magasabb osztályt is megjárt csupa szív kék-fekete támadó pedig élt is a lehetőséggel, és kétgólosra növelte az FK előnyét (3-1). A magabiztosnak látszó hazai előnyt egy megingást követően kíméletlenül megrengették a vendégek. Longa kapott jó ütembe egy kiugratást. Könnyedén lefutotta emberét, majd a kimozduló kapus mellett szépített (3-2). A játék képe azonban nem változott, hiába játszott mezőnyfölényben a diszkoszvetős alakulat, a csengeleiek bármikor találhattak volna újabb találatot. Végül Ács hűtötte le a vendég reményeket, amikor egy kitűnő passz után kissé kisodródva lőtte el Kiss kapus mellett a labdát (4-2). A találkozó hátralévő részében már nem forogtak veszélyben a kapuk, jobbára kiegyenlített játék mellett leperget a játékidő. Az osztály szintjéhez képest kulturált futballmérkőzést játszottak a csapatok, jóllehet a határozatlan játékvezetői trió az első félidő derekán késve igyekezett elejét venni a mindkét oldalon durva belépőkbe torkolló adokkapoknak, s a bíró hiába kezdett lapokat osztogatni, csak a szünet hűtötte le a kedélyeket. Végeredményben megérdemelt FK 1899 Szeged győzelem született, azonban Kun-Szabó Tibor szimpatikus csapatának sem kell szégyenkeznie. A látottak alapján a Csengele biztosan előrébb fog végezni a bajnokságban, mint ahogy most állnak.

Labdarúgó megyei II. osztály 11. forduló:

FK 1899 Szeged - Csengele KSE 4-2 (2-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Csöngető. FK 1899 Szeged: Meszes T. - Lednitzky (Fodor I. 60'), Gonda, Dervaderics, Meszes Cs., Lukács (Kurucsai 75'), Imre Z., Nagy V. (Balogh L. 75'), Kálmán L. (Murányi 65'), Dóra (Herczeg 80'), Ács. Edző: Hüvös Gábor. Csengele: Kiss - Grezsa, Tóth Z., Tóth Sz., Horváth, Longa, Rabi, Katona, Heim, Vándor (Varga 52'), Vincze (Fogas 58'). Edző: Kun-Szabó Tibor. Gólszerzők: Gonda, Dervaderics, Dóra, Ács, ill. Vándor, Longa. Sárga lap: Nagy V., ill. Rabi, Vincze, Tóth Z. Jók: Imre Z. (mezőny legjobbja), Dervaderics, ill. Grezsa, Heim, Katona, Horváth. Hüvös Gábor: "Nehézkesen induló mérkőzésen, a kevésbé motivált csapatomat sikerült még időben felráznom. Az osztályhoz képest szép, technikás futballt mutattunk be a remek erőkből álló Csengele ellen. Gyűjtögetjük a pontjainkat, céljaink elérése érdekében, csak felfele tekintgetünk. Régen látott számú szurkoló biztatott, köszönjük nekik a kitartást." Kun-Szabó Tibor: "Kulturált mérkőzésen, jól játszva egy jobb csapattól kaptunk ki. További sok sikert kívánok az FK 1899 Szegednek."Ifjúsági mérkőzésen: SZEOL SC-FK 1899 Szeged - Csengele 0-1