Labdarúgás: Trepák a ceglédi Konczra és Balogra is figyel

2011. október 11., kedd

A Szeged 2011 négy meccses veretlensége múlt szombaton, az NB II. Keleti csoportjának 8. fordulójában a Nyíregyháza ellen megtört. Puskásék egy gólzáporos találkozón maradtak alul 4-3-ra. Most a Cegléd érkezik a Tisza-partra, lehet hát javítani! A csapat kapusát, Trepák Attilát kérdeztük az esélyekről és a nyírségi rövidzárlatról is.

„Nagyon szerencsétlen időben, a meccs elején kaptunk gólt, amitől viszont rögtön felébredtünk. Azért is volt bosszantó, mert helyzet nélkül született a találat, ráadásul úgy, hogy a lefordulás után még ziccert is fogtam, de a kipattanó épp az ellenfél elé került” – idézte fel a múlt szombati találkozót

Trepák Attila

, aki hozzátette, hogy a bekapott dugó után elkezdték járatni a labdát, lehiggadtak és sikerült kiegyenlíteniük, egy szép akcióból pedig meg is szerezte a vezetést a Szeged 2011. „A Nyíregyházának az első játékrészben nem igen akadt több gólhelyzete. A félidőt követően a nyírségieknél beállt az NB I-es múltú

Miskolczi László

Haburcsák Bertalan

, akik komolyan felrázták a hazaiakat, új lendületet kapott a Spartacus. Most is álmosan kezdtünk, bennragadtunk az öltözőben, így egy pontrúgás utáni visszafejelt labdát pofoztak be a kapunkban, amit három perc múlva egy jól eltalált Mészáros-szabadrúgás követett, így gyakorlatilag öt percen belül megváltozott a játék kée” – emlékezett a hálóőr. Trepák szerint tényleg egy őrült meccsé kerekedett a nyírségi derbi. „Ismét futottunk az eredmény után és bár sikerült kiegyenlítenünk, érezhető volt, hogy a levegőben lóg az újabb találat, ugyanis ezen a szombati napon mindkét csapat védelme sebezhetőnek tűnt. Sajnos a mi hálónk zörrent meg a végjátékban. Bár az utolsó percekben maradt lehetőségünk: a gólvonalon csúszkált a labda, de ahogy Békéscsabán hasonló szituációkat sikerült megúsznunk, úgy most a nyíregyházának segítettek az égiek” – zárta beszámolóját a fájó vereségről a szegedi portás.

Ceglédi mesterlövész és egy tank

A következő, kilencedik fordulóra tekintve Trepák Attila elmondta, hogy igencsak jól ismeri a Ceglédet, több volt kecskeméti játszik a vasutascsapatban, barátai is fociznak ott. „Tavaly télen jelentősen megerősödtek, érkezett egy komoly szponzor, ráadásul már összeszokott gárdáról is beszélhetünk, ahol minden posztra jó játékost tudnak felállítani. Megfelelő a rutinos és a fiatal játékosok aránya is. Van egy

Koncz Zsoltjuk, Balog Marcelljük

, akik NB I-es múltú, meghatározó játékosok. Rájuk mindenféleképpen ügyelnünk kell” – fogalmazott, hozzátéve, hogy mivel Nyíregyházáról „pontatlanul” tértek haza, hatványozottabban fontos mérkőzés előtt állnak, ahol az elsődleges cél a győzelem elérése, amivel a tabellán 8-9. helyig is felkúszhat a kék-fekete brigád. Arra a kérdésre, hogy kapusként kire készül külön, azt felelte, hogy Koncz Zsolt pontrúgásai, szabadrúgásai életveszélyesek, páratlan rúgótechnikájú játékosról van szó. A már említett Balog Szabolcs Marcell pedig egy „tankszerű” csatár, aki bármikor ki tud alakítani magának helyzetet. „A középpályán érdemes figyelni

Nagy Lajosra

, aki főként indításaival okozhat komoly fejtörést védelmünknek, előszeretettel löbböli be a labdát a bekkek mögé” – így Trepák.