Labdarúgás: HFC-győzelem - a szív diadala

2011. október 31., hétfő

A Vásárhely-Gyula találkozók a csapatok pillanatnyi helyezésétől függetlenül évek óta rangadónak számítanak. A játék ezúttal nem nyűgözhette le a nézőket, de a vásárhelyiek küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak, ami három pontot eredményezett, így megérdemelték a nézők vastapsát a levonuláskor. A megyei I. és a megyei III. osztályban lejátszott két idegenbeli találkozón viszont nem termett babér a vásárhelyi csapatoknak.

Ideális labdarúgó időben, a vendég gyulaiak tiszta kékben, míg a hazaiak a hagyományos sárga-kék szerelésben vonultak ki a pályára, ahol a korai kezdés miatt lassabban gyülekeztek a nézők. A kezdéskor mintegy 150-re tehető nézőszám az első félidő közepére 200 fölé emelkedett úgy, hogy a kiválóan szereplő, a forduló előtt harmadik helyen álló és kilenc forduló óta veretlen fürdővárosiakat is szép számban kísérték el szurkolóik. Nem sokáig kóstolgatták egymást a csapatok, az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, de

Domonkos

17 méterről bombázott fölé. Egy perc múlva jött a válasz, az előrefutó

Dócza

kapott remek labdát a jobb oldalon, de éles szögből a hosszú sarok mellé lőtt. Támadott a Vásárhely, de a gyors és mozgékony vendégek kontrái életveszélyesek voltak. Az egyik ilyen után

Kovács T.

szinte lekopírozta Dócza előző helyzetét és jó helyzetből előtte keresztbe a labdát. Még negyedóra sem telt el amikor Domonkos remek csellel becsapta védőjét a bal oldalon, de az alapvonalról visszatett labdáját a védők az utolsó pillanatban vágták ki a gólra éhesen érkező

Varga

elől. A negyedóra utolsó eseménye a hazai kapu előtt adódott, amikor

Nagy Gergely

szöglete után

Wéber

mindenkit megelőzve fölé fejelt. A folytatásban visszavettek a tempóból a csapatok, a kapuk ritkábban kerültek veszélybe. Félóra elteltével Okos szabadrúgása után

Valentényi

fejelt kapura, de Kovács magabiztosan védett. A játékrész hajrájára ismét felpörögtek a csapatok, előbb egy gyulai lesgól borzolta a kedélyeket, majd Kökény beívelését Domonkos fejelte kapura, de

Harman

remek mozdulattal szögletre mentett. A szünet előtti percek a vendégek fölényét hozták. A gyulaiak sorozatban rúghatták a szabadrúgásokat, de az egyébként többségében remek beíveléseket az önfeláldozóan játszó vásárhelyi védelem sorra hárítani tudta. Szünet után szinte azonnal vezetést szereztek a vendégek. Egy a vásárhelyi kapu elől kifelé tartó labdába két játékos próbált belerúgni, a vendégek támadója elesett és mindenki óriási meglepetésére

Pákolicz

játékvezető a büntető pontra mutatott. A vendégek köszönték szépen és Nagy Gergely révén értékesítették is az ajándékot (0-1). A gólt követően szikrázóan keménnyé vált a játék, amiben a hazaiak vitték a prímet. Sok hibával, de óriási szívvel játszott ebben az időszakban a vásárhelyi gárda. A játékosok olykor saját testi épségüket sem kímélve vetették magukat a küzdelembe, ami láthatóan nem tetszett a fürdővárosiaknak, akik többször is eljátszva a "nagy halál"-t igyekeztek kizökkenteni a ritmusból a Szűcs-legénységet. Alig tíz percig sikerült azonban a vendégeknek őrizniük az előnyt, ekkor egy beívelt labdát Domonkos a kapunak háttal állva próbált meg mellel levenni, de a mögötte álló védő meglökte. Pákolicz játékvezető - talán korrigálni szerette volna korábbi hibáját - ezúttal a vásárhelyiek javára ítélt büntetőt, amelyet a sértett biztos lábbal értékesített (1-1). A következő húsz percben kiegyenlített játékot láthattak a nézők, de a hajrára ismét megélénkült a találkozó. tíz perccel a lefújás előtt egy hazai kontrát követően Domonkos éles szögből leadott lövését ütötte az alapvonalon túlra Harman. Már mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást,

Szűcs Róbert

is sorra használta ki cserelehetőségeit és talán még ő sem gondolta, hogy

Krasznics

utolsó előtti percben történő becserélése döntő lehet. A 89. percben

Sipos

ívelhetett szabadrúgást a gyulai kapu elé és a hazaiak szerb légiósa első labdaérintéséből remek fejessel csúsztatott a hosszú sarokba (2-1).

Labdarúgó NB III Alföld csoport 11. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC - Várfürdő-Gyulai Termál FC 2-1 (0-0)

Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Pákolicz.

HFC:

Kovács K. - Huszár, Antal, Juhász I. S., Marton B. - Sipos, Kökény (Piti) - Varga M. (Major), Bartyik, Potloka - Domonkos (Krasznics).

Szűcs Róbert.

Gyula:

Harman - Dócza, Vincze, Wéber, Valentényi - Zelenyánszki, Bálint B., Kovács T., Nagy G. - Kanyó (Rostás), Okos (Szabó M.).

Fodor Sándor.

Góllövők:

Domonkos (58' - tizenegyesből), Krasznics (89'), ill. Nagy G. (47' - tizenegyesből).

Jók:

az egész vásárhelyi csapat, ill. Dócza. Szűcs Róbert:

"Egy percig sem adtuk fel a győzelembe vetett hitünket, amelynek a végén meg is lett az eredménye. Szikrázóan kemény összecsapás volt, ahol mi jobban Tudtunk élni a lehetőségeinkkel. A szív diadala volt ez a győzelem." Fodor Sándor: "Sajnos mi ezúttal nem tudtunk élni az adódó lehetőségeinkkel, így gratulálok a Vásárhelynek a győzelemhez."

Labdarúgó megyei I. osztály 12. forduló:

Sándorfalvi SK - HFC II 3-0 (2-0)

Sándorfalva, 300 néző. Vezette: Fodor.

Sándorfalva:

Vasas - Grósz, Lippai, Túri, Kanász, Molnár, Duba (Kordás), Bitó R. (Szabó), Mihalkó D., Bitó A. (Mihalkó G.), Gémes.

Tóth János.

HFC II.:

Vígh S. - Jesenszki, Rácz L., Bokor, Borbás Zs., Tóth J., Soós Z., Brizik-Bodrogi I., Konc K., Horváth M., Juhász II. S. (Kiss M.).

Dezső Ferenc

Góllövők:

Gémes 2, Mihalkó D. A rutinosabb hazaiak biztosan tartották otthon a három pontot a többségében húsz év alatti fiatalokból álló vásárhelyi második gárdával szemben.