Amerikai futball: nem bírt a Bearsszel a Bats + FOTÓK

2011. október 18., kedd
Újabb felkészülési mérkőzést vívtak a vasárnapi rögbinap keretében az SZTE EHÖK SE Denevérei, akik termetüket tekintve nevükhöz hű Medvéket láttak vendégül a Felső Tisza parti stadionban. Vasárnap itt volt a Bears! No, nem kell egyből Jay Cutler passzaira, Marion Barber futásaira vagy Brian Urlacher csontropogtató blokkjaira gondolnunk, nem a Chicago Bears (nekik épp a Minnesotát kellett vasárnap éjjel móresre tanítaniuk, sikerült is 39-10-re), hanem távoli bolgár rokonaik, a Sofia Bears jártak Szegeden. Az SZTE EHÖK támogatásával a Fű2-n megtartott meccsen kísértetiesen hasonló kezdést produkáltak a szegedi Denevérek a június végi Bukarest Warriors ellenihez, hiszen előbb az elkapó (wide receiver) Tóth Gábor kiváló elkapását váltották touchdownra, majd az offense után a defense remekelt: egy rossz passzt lehalászva Demeter Ádám egy remek visszahordással (interception return touchdown) növelte pár perc alatt 12-0-ra a hazai előnyt. A két pontszerzés kisebb szépséghibája annyi volt, hogy a rúgójátékos Beliczay Olivérnek nem sikerült értékesítenie a jutalomrúgásokat. S akárcsak a románok ellen, ezúttal is megtorpant a Bats, bár a védelem stabil volt, a Medvék meglelték a lyukakat, s a második negyedben két futással egyenlíteni tudtak, az egyik jutalomrúgás értékesítésével pedig a vezetést is átvették 13-12-re (a második extrapont helyett két pontos konverziót választottak, ez azonban nem sikerült). A szünet előtt visszaszerezhette volna a kezdeményezést a hazai gárda, ám a mezőnygólkísérlet csak kísérlet maradt. A második félidőben a Denevérek nem tudták kihasználni a Bears védelmének hiányosságait (a bolgárok igencsak tartalékos kerettel érkeztek), rendre próbálták támadásaikat átnyomni a réseken, azonban az elkapások nem sikerült, a futásokat pedig végül mindig blokkolni tudta a megtermett védősor. A szegediek kétszer is elvesztették támadásban a labdát a jó bolgár blokkok miatt (fumble), melyekből indulni tudott az ellenfél és újabb két touchdownt elérni. A vége 12-27 lett a Bearsnek, de a kilátogató, mintegy 300 néző nem csalódhatott a többször is igen látványos játékban. Makra Péter, a Denevérek edzője a SZEGEDma.hu-nak elmondta, november közepére eldől, indul-e a csapat valamelyik bajnokságban, pontosabban a legalsóbb osztályban, ami jelenleg a Divízió 2-t jelenti. A csapat kölcsönben szereplő kulcsjátékosai meghatározó szerepet játszanak a nyáron Divízió 1 döntőt játszó Békéscsaba Raptorsnál, rajtuk kívül hárman pedig Törökkanizsával szerepelnek a szerb ligában - a bajnoki indulás nagyban függ a tőlük is. Mint megtudtuk, olyan lehetőséget is mérlegel a csapat, ami szerint - amennyiben a hazai szövetség és a csapatok hozzájárulnak - az EHÖK-ös Denevérek a kanizsaiakkal közös csapatot indítanának Szeged néven, illetve a déli szomszédok bajnokságában Törökkanizsa néven. A vajdasági csapatból egyébként vasárnap többen is erősítették a Denevérek sorait. Makra Péter még elmondta, a tél közeledtével lassan fedett csarnokba költöznek a Denevérek, ahol erőnléti edzéseket tartanak. Felkészülési meccsre várhatóan már nem kerül sor idén, itthon biztosan nem, bár nem kizárt, hogy a szegedi amerikai futballosok még fellépnek Kikindán a helyiek meghívására, valamint egy szerbiai edzőtábor sem elképzelhetetlen.