Vízilabda: igazságos döntetlen Vásárhelyen

2011. szeptember 26., hétfő

Az OB I/B-s férfi vízilabda bajnokság A csoportjának nyitófordulójában a békéscsabai pólósok vendégszerepeltek a vásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában. A találkozó kiegyenlített küzdelmet hozott és igazságos döntetlennel végződött.

Férfi vízilabda OB I/B, 1. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - Csabai Csirkefogók VK 8-8 (2-3, 2-3, 2-1, 2-1)

Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda. Vezette: Dalmády, Tóth S.

HVSC:

Frankó - Vígh Sz. 1, Szabó J., Kristó G., Hajdú 2, Pölös 3, Vígh Cs.

Zentai 1, Bertók, Kristó V., Vékony, Orosz 1, Könyves, Gallyas.

Rácz Tamás.

Békéscsaba:

Ormai - Szilágyi 1, Rácz N. 1, Mucsi 1, Kádár 1, Kiss Gy 2, Szabó T. 1.

Busi, Dombovári 1, Gruda, Tonnes, Borsos, Máté, Gál.

Kádár József

Gól - emberlőnyből:

7/3, ill. 7/1.

Ötméteresből:

2/-, ill. -/-. Rácz Tamás (aki az eltiltását töltő ifj. Török Sándort helyettesítette a HVSC kispadján):

"Idény eleji formát mutattunk, jobb koncentrációval többször is alkalmunk lehetett volna eldönteni a mérkőzést. Sajnos ziccerek sorát hagytuk ki, ráadásul mindkét javunkra megítélt büntetőt elhibáztuk. Azzal viszont elégedett vagyok, hogy két gólos hátrányban is nagyot küzdöttünk. Mindent figyelembe véve a döntetlen igazságos."

Kádár József:

"Küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat nyerhetett volna, így a végeredményt igazságosnak tartom."

A mérkőzés krónikája:

I. negyed:

A vendégek hozták el a labdát és

Szabó Tamás

centergóljával azonnal meg is szerezték a vezetést (0-1). Az ellentámadásból

Pölös

ziccert hibáz, de a következő támadásból már remek lövéssel egyenlít (1-1). A 3. percben vezet a HVSC,

Szabó J.

volt nagyon harcos és átadását Pölös "pöcizte" a csabai kapuba (2-1). Fórban a vendégek, de

Szabó T.

óriási helyzetben kiejti a labdát. Az 5. percben

Kiss Gy.

lövését fantasztikus bravúrral üti szögletre

Frankó

kapus, de a sarokdobás után Kiss Gy. távoli bombával egyenlít (2-2). A negyed utolsó perce újabb vendég gólt hozott. A hazaiak belemenése utáni kontrából Mucsi kerül kihagyhatatlan helyzetbe (2-3).

II. negyed:

Remekül kezdi a második negyedet a HVSC, előbb

Bertók

átadásából

Vígh Szabolcs

egyenlít (3-3), majd kihasználva az emberelőnyt, Pölös visszaveszi a vezetést (4-3). Nem sokáig örülhetnek a vásárhelyiek, hiszen előbb egy remek indítás után Kiss Gy. egyenlít (4-4), majd az 5-dik perc végén

Rácz N.

kihasználja a csabai fórt (4-5). Egyenlítési lehetőség a hazaiak előtt, de Szabó J. ötméterest hibáz.

Dombovári

révén büntet is a Csaba (4-6).

III. negyed:

Vígh Csanád

hozza el a labdát. Kell a gól,

Hajdú

akcióból be is talál (5-6). Újabb vásárhelyi egyenlítési lehetőségek adódnak, de előbb Hajdú a büntetőt kapufára lövi, majd Szabó J. ziccert hibáz. Ismét jön a büntetés,

Kádár J.

távoli bombája után újra kettővel vezetnek a "csirkefogók" (5-7). A negyed közepén a fáradság jelei mutatkoznak a játékosokon, mindkét oldalon sok a hiba. A technika ezúttal a pólósokat segíti, percekig áll a játék, van idő szusszanni. Folytatódik a flúgos futam, előbb Dombovári hibázza el nagy helyzetét, majd a kontrából Szabó J. lövését védi

Ormai

. A negyed utolsó perce, nincs szerencséje a hazaiaknak, Hajdú lövése Ormai fejéről a felső lécre pattan. Kellene a gól a hazaiaknak, szerencsére fórból

Orosz

révén sikerül közelebb kerülni (6-7).

IV. negyed:

Ismét szenzációs hazai kezdés, Hajdú elhozza,

Zentai

belövi (7-7). Egy perc sem telik el, Pölöst fojtogatják, a kapott fórt Hajdú belövi, bár a csabaiak vitatják, hogy a felső kapufáról levágódó labda benn volt-e (8-7). Vendég előny, de

Szilágyi

lövését a 67%-al védő Frankó kitornássza. Szilágyira továbbra sem figyelnek a vásárhelyiek és a 27. perc végén távolról bevarrja (8-8). Még öt perc tömény izgalom, helyzet itt, lehetőség ott, időkérés mindkét oldalon, de gól már nem született.