Labdarúgás: értékes UTC-pont Csanádpalotáról

2011. szeptember 25., vasárnap

Zsinórban ötödik mérkőzésén maradt veretlen az újszegedi legénység, mely ötven percen át emberhátrányban futballozva mentett pontot idegenben.

Szabadnapját követően a megyei I. osztály 7. fordulójában Csanádpalotára látogatott az Ujszegedi TC gárdája. Jó formában készült a kirándulásra

Pálfy Zoltán

legénysége, mely ezt megelőzően három döntetlent és egy győzelmet könyvelhetett el a rajton a Kistelek ellen elszenvedett vereséget követően. A vendégeknél

Mazula Zoltán

nem állhatott mestere rendelkezésére, a támadó bokája a Sándorfalva elleni derbin dagadt be csúnyán, s még mindig rendkívül érzékeny. Rajta kívül

Szabó László

sincs még százszázalékos állapotban, így őt sem jelölték a kezdőbe. Igencsak nekiveselkedtek a csapatok, óriási küzdelmet hoztak már az első percek is, kőkemény ütközéseket, szabálytalanságokat figyelhettek a szurkolók. Bizony a durva faultok, az elkésett belépők sem számítottak ritkának, nem is csoda, hogy a játékvezető az első felvonásban kilenc sárga és egy piros lapot is kiosztott. Ami a játékot illeti, főként a mezőnyben gyűrték egymást a felek, igazán nagy helyzet kevés akadt. Két gólt azért így is láthatott a nagyérdemű. A 19. percben a hazaiak szereztek vezetést. Egy előrevágott labdára Béry István későn mozdult ki kapujából, mellérúgott a labdának,

Flavius-Tiberiu Bimbo

pedig köszönte szépen, élt a kínálkozó lehetőséggel, az üres kapuba gurított; 1-0. Az újszegediek a 35. percben tudtak válaszolni. Ekkor egy szép szabadrúgásvariációt mutattak be:

Bokányi Ádám

tette le a bogyót

Gonda Lászlónak

, aki mintegy 30 méterről bombagólt zúdított a csanádpalotai hálóba; 1-1. A játékrész végén megfogyatkoztak a látogatók. A 40. percben

Laudisz Péter

jutott a kiállításra sorsára, miután második alkalommal is igencsak elkésve csúszott be. Térfélcserét követően először bátran futballozott az UTC, nem állt vissza, két csatárral támadott. A félidő feléhez közeledve változtatott taktikát Pálfy Zoltán, ekkor erősítette meg a hátsó alakzatot, vonta hátrébb a sorokat. A csanádpalotaiak mindent megtettek a vezetést (győzelmet?) jelentő találat beviteléért, de nem jártak sikerrel. Számtalan szabadrúgást végezhettek el a látogatók tizenhatosának előteréből, ezekkel azonban semmire sem mentek. Sőt, az újszegedi kontrák jóval több veszélyt rejtegettek, amennyiben Szabó és Bokányi ügyesebb, szemfülesebb és rámenősebb, komoly ziccereket teremthettek volna a házigazda ketrece előtt. Akcióikba azonban ezen a délutánon rendre hiba csúszott, így az elsőnél sokkal nyugodtabb (egyben lap nélküli) második felvonás végére semmi sem változott, maradt az 1-1-es döntetlen. A 8. fordulóban a 2010-es bajnokot látja majd vendégül az Ujszegedi TC. A mérkőzés október 1-jén (szombaton) 15 órakor kezdődik a Kertész utcában.

A megyei I. osztály 7. fordulójában:

Csanádpalota FC - Ujszegedi TC 1-1 (1-1).

Csanádpalota, 200 néző, vezette: Samu László.

Csanádpalota:

Krajcár - Sepsik (Cost), Géczi, Nyári, Sas (Erdélyi), Varga, Bakos, Bimbo, Halász, Ureche, Csókás. Vezetőedző: Krajczár Zoltán.

UTC:

Béry - Farkas Sz., Balogh, Joó, Laudisz, Szántó, Jaksa, Gonda, Csúri (Szabó), Domonkos (Molnár), Bokányi. Vezetőedző: Pálfy Zoltán.

F-T. Bimbo (19'), illetve Gonda L. (35')

Kiállítva:

Laudisz P. (40') Pálfy Zoltán:

"Rendkívül fegyelmezetten futballoztunk, különösképpen a második félidőben, szívünket-lelkünket kitettük a pályán, így megérdemelten szereztünk értékes egy pontot Csanádpalotán. Örömteli, hogy immár öt mérkőzés óta tart veretlenségi sorozatunk. Látható a fejlődésünk, lelkesedésben és fegyelmezettségben folyamatosan lépünk előre. Természetesen az kevésbé kedvező, hogy az említett öt meccsből négyszer döntetlenül végeztünk, mert ez a kiírás nem értékeli túlságosan az egy pontokat. Ettől függetlenül nincs gond, elégedett vagyok az együttessel. A jövő héten a Csongrádot fogadjuk, mellyel a legutóbbi szezonban oda-vissza ikszeltünk. Stílusosan futballozó alakulatot látunk majd vendégül, mely ellen nem vagyunk esélytelenek. Úgy érzem, kiváló összecsapásra van kilátás."