Kosárlabda: visszavágott a Kecskemétnek a Szedeák (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2011. szeptember 10., szombat
A pénteki kecskeméti vereség után hazai pályán visszavágott a Naturtex-SZTE-Szedeák együttese a "hírös város" kosarasainak a szombat esti felkészülési találkozón. Szombaton este negyed nyolctól játszotta első hazai felkészülési mérkőzését a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I/A-s férfi kosárlabdacsapata. A pénteki találkozót követően, amikor viszonylag sima vereséget szenvedett a Kecskeméttől, egy nap elegendő volt a regenerálódásra és az akkori hibák kijavítására, s ennek köszönhetően győzelemnek örülhetett a Naturtex-SZTE-Szedeák szurkolótábora. A mérkőzésen a feldobást követően a hazaiak vezethették az első támadásukat, ám Farkas Attila révén ekkor nem sikerült eredményesnek lenniük. Az események azonban felpörögtek, s a kezdeti szakasznak voltak olyan periódusai, amikor mindkét oldal hatékony volt a távoli kísérletek tekintetében is. A jellemzőbb azonban a kapkodás volt, ekkoriban több közeli próbálkozás sem került be a gyűrűbe, amelyeket pedig illett volna bedobni. Ez a bajnokság megkezdése előtt nem is meglepetés, a fiatal és új játékosok beépítésére muszáj ilyenkor időt szakítani. Az eredményjelző tábla is viszonylag kis különbségű, de szegedi vezetésről adott tájékoztatást (20-16). A folytatásban továbbra is szinte tapintható volt a levegőben a feszültség, ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy sportszerű meccs volt a szombati, a mérkőző felek vigyáztak egymás testi épségére. A felfokozott hangulatra jó példa lehetett az a helyzet, amikor a kecskeméti Gruda Gergő - Sztojan Ivkovics szakmai igazgató szerint – fölöslegesen faultolt Tanács Attilával szemben, majd a játékosát kérdőre vonta, miért követte el a szabálytalanságot. Majd hozzátette: „Vagy tudod, hogy kihagyja?” A válasz egy bólintás volt, de Tanács mindkét próbálkozással élt. A kívánatosnál többször lehetett észrevenni a dekoncentráltság jeleit, ami mind a védekezésre, mind pedig a támadásra igaz volt. A kecskemétiek hiába próbálták széthúzni a szegedi védekezést, a Fodor Péter edzette gárda jól hatástalanította a támadások nagy részét, ráadásul az újonnan igazolt szerb légiós, Tomiszlav Ivosev is hozzá tudott tenni a játékhoz. A mai összecsapáson jól megértette magát a társaival, ami a jövő szempontjából mindenképpen örvendetes hír. A kilátogató szurkolók nagy többsége örülhetett, hogy a félidőre nőtt a két társaság közötti különbség (43-32). Bár az egész dél-alföldi presztízscsatára jellemző volt, a harmadik negyedben fokozottan nagy volt a kapkodás, ám a negatívum mellett – mivel lehetőség van rá – meg kell említeni a pozitívumokat is: igen harcosan, elvesztett labdát nem ismerve játszottak a kosarasok, s elsősorban a vendéglátók esetében párosult ez eredményességgel. Ebből fakadóan a Szeged megközelítőleg tartotta a félidőben összegyűjtött előnyét (61-52). A záró negyedben, ha lehetséges, még inkább a gyors támadás-befejezéseken volt a hangsúly. Ezekből következően többször is dobás nélkül zárultak az akciók, ugyanakkor például Drahos Gábor három ember között és mellett elfutva dobta be a gyűrűbe a labdát. Emellett, bár a védekezés nem mindig működött rendezetten, a játékosok egymást kisegítve igyekeztek a lehető legtöbbet kihozni az adott szituációkból. Az ifjú játékosok ugyanúgy küzdöttek, mint a rutinosabbak, valamint szegedi szempontból jó volt tapasztalni, hogy három Szedeákos szerzett legalább tíz pontot. A mérkőzés tehát hazai győzelemmel zárult (79-68), s a győzelmen kívül mindenképp kedvező aspektusnak számít, hogy egyre inkább összeérik a Szeged, s tudva, hogy több mint egy hónap van még a szezonkezdetig, ez feltétlenül optimizmusra ad okot.

Felkészülési férfi kosárlabda-mérkőzés:

Naturtex-SZTE-Szedeák - T.O.M. Controll-Kecskemét 79-68 (20-16, 23-16, 18-20, 18-16)SZTE-Szedeák: Drahos 8, Kiss Zs. 6/6, Farkas 8, DUKICS 15/3, IVOSEV 6/3. Csere: TANÁCS 11, Vida 4, Wirth 8/6, MOLNÁR M. 13, Varga D. Vezetőedző: Fodor Péter. Kecskemét: Wittmann 6, SZENCSASZKI 12/6, Bencze 9, DÉNES 15/15, Mészáros 3/3. Csere: Radonjics 8/6, Gruda 6, Puszta 5/3, Hegedűs, Pongó 4. Fodor Péter: "Ki tudtuk javítani a pénteken elkövetett védekezésbeli és támadásbeli hibákat, így sikerült is győzelmet aratnunk. A lényeg azonban az volt, hogy olyanok is játéklehetőséghez jussanak, akik korábban kevesebb szerepet kaptak. Most pedig gőzerővel készülünk a jövő heti kaposvári négyes tornára."