Hátország: elsöprő győri diadal Szegeden + FOTÓK

2011. szeptember 28., szerda
Súlyos, mondhatni megsemmisítő vereséget szenvedett a Szegedi AK leánycsapat az U17-es bajnokság legutóbbi fordulójában a vendég Győri ETO FC korosztályos együttesétől. Az első félidő harcos mezőnymunkával telt, a Győr támadott, a hazai csapat foggal-körömmel védekezett, és alkalomadtán szórványos ellenakciókat igyekezett vezetni - nem sok sikerrel. A félidő vége felé kezdett kiütközni a vendégek fölénye, előbb Németh Loretta, majd Sandalova Rebeka vette be Németh Zsanett kapuját, így 2-0-s győri vezetéssel mentek pihenőre a felek. A két csapat közötti különbség a második félidőben vált igazán látványossá, amikor a SZAK csapata egyszerűen elfáradt, hiszen cserék nélkül volt kénytelen végig játszani a mérkőzést - az általában cserekapusként beálló Gula Eszter is mezőnyben játszotta végig a találkozót A győriek több cserével is tudtak frissíteni, míg a szegedi csapat ezt nem tehette meg sérülések, és egyéb problémák miatt. A második félidő első 10 percében újabb három győri gól esett - Nyéki Eszter, Horváth Réka, majd ismét a végül négy gólig jutó Németh Loretta volt eredményes –, s ez végleg eldöntötte a mérkőzést. A hazai csapat padlóra került, gyakorlatilag teljesen szétesett a végére, így a Győr tetszés szerint érhette el újabb góljait, és kiütötte ellenfelét, a végeredmény 0-10 lett. A mérkőzés abszolút a vendégek fölényét hozta, akik technikailag és taktikailag is előrébb járnak jelenleg a hazai gárdánál. Csehó Kovács Ferenc lányainak legközelebb sem lesz könnyebb dolguk: október 1-én 11.30-tól - ismét egy országot átszelő hajnali utazás után - a szombathelyi Viktória ellen lépnek pályára Nagy Dzseniferék.

Labdarúgó leány U17-es bajnokság, 4. forduló:

Szegedi AK - Győri ETO FC 0-10 (0-2) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 50 néző. Vezette: Orosz (Mucsi, Farkas) SZAK: Németh Zs. - Lévai, Harcel, Koncz, Szabó K., Harta, Nagy Dzs., Gula, Madarász, Vakulya, Mucsi. Vezetőedző: Csehó Kovács Ferenc. Gólszerzők: Németh L. (30', 45', 50', 66'), Sandalova (35'), Nyéki (42'), Horváth R. (44', 52'), Mészáros (55', 62').